Televize se kvůli TýTý rozkmotřily

  1:00aktualizováno  1:00
Křehké příměří televizí vyvolané nadcházejícím společným svátkem, udílením anketních cen TýTý nejoblíbenějším tvářím obrazovky, neyvdrželo ani do finále 2. dubna. Nevole vznikla kolem nové kategorie Objev roku.

V očích Novy ostatní stanice porušily vzájemnou dohodu, která se týkala sjednocené kampaně na devítku nominovaných osobností. Každá ze tří stanic totiž navrhla na titul Objev roku tři mladé tváře ze svých pořadů.

Dohoda prý zněla, že Nova, která letos poprvé TýTý vysílá, obstará i celou kampaň na Objev roku. Tedy že bude vysílat propagační upoutávky na vlastní kandidáty stejně jako na navržené zástupce Primy i České televize, a to spravedlivě, v témže rozsahu i úpravě pro každého z devítky. Zbylé stanice se měly propagace svých reprezentantů zdržet.

Nova opravdu vysílala opakovanou "smyčku" všech devíti tváří i s hlasovacími vzory. Zato ostatní stanice spustily kampaň zaměřenou pouze na své osobnosti: nejprve Prima a poté i ČT. Proto také Nova od včerejška začala kromě spotů s celou devítkou podporovat i vlastní pořady.

"Nova se snažila prezentovat tváře všech tří televizí vyrovnaným způsobem. To, že ostatní televize vlastně vysílají upoutávky na náš pořad, je nestandardní, ale utvrzuje nás v tom, že anketa TýTý díky vstupu Novy nabyla na prestiži," uvedla mluvčí Veronika Šmítková.

Konkurenční televize však tvrdí, že dohodu neporušily – podle nich totiž žádná neexistovala. "Při jednáních o realizaci TýTý žádná dohoda, která by omezovala propagaci televizních osobností na různých televizích, nevznikla. Prima své osobnosti prezentuje způsobem, který je v těchto případech obvyklý," prohlásila mluvčí Primy Jana Malíková.

Podobně se vyjádřil mluvčí České televize Martin Krafl: "Podle mých informací žádná taková dohoda nebyla. Dodali jsme sice Nově na její žádost podklady o našich kandidátech, ale minulý týden jsme si vyhodnotili výsledek s tím, že není adekvátní ve srovnání s prezentací ostatních. Také jsme si všimli, že Prima přišla s podporou vlastních tváří, a rozhodli jsme se pro podobný krok," řekl Krafl.

Existovala tedy dohoda, nebo ne? Pořadatelem ankety TýTý je časopis Týdeník Televize, jeho šéfredaktorka Daniela Kupsová však říká, že spor nemůže posoudit: "To je čistě věc televizí, zda a jak se o kampani dohodly. My jsme rádi, že vznikla kategorie objevující mladé osobnosti, která může rozčeřit stojaté vody divácké ankety. A čím více podpory se těm novým talentům dostane, tím lépe."

O titul Objev roku se ucházejí za Novu Ondřej Brzobohatý, Vojtěch Kotek a Michal Novotný, za Primu Libor Bouček, Tomáš Krejčíř a Zdeňka Žádníková a za ČT Marta Issová, Petr Lesák a Martin Zeller.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

Simba jako živý. Nový Lví král má být vyvrcholením přetočených disneyovek

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Když hrdinové animovaného Lvího krále před pětadvaceti lety pozvedli malého Simbu nad hlavu se slovy „Tohle je váš nový...

VIDEO: Jak to celé začalo. Hlásí se The King's Man: První mise

The King's Man: První mise

Producenti zveřejnili první ochutnávku filmu The King's Man: První mise, který svou tuzemskou premiéru předběžně...

Pořád jsme doufali, že to uvidí, říká Třeštíková o Miloši Formanovi

Z dokumentu Forman vs Forman

Celovečerní dokument Forman vs. Forman, který natočila Helena Třeštíková se střihačem Jakubem Hejnou, se po Cannes a...

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.

Najdete na iDNES.cz