Seriály prozradily své nové díly

  1:00aktualizováno  1:00
Úspěšné seriály se dočkají nových dílů. Prima začne 7. června vysílat dvakrát týdně druhou řadu Rodinných pout, a to včetně letních prázdnin, Česká televize od pondělí 2. května nasadí třetí řadu Ranče U Zelené sedmy. Důvod obou pokračování je týž: divácký úspěch.
Renata Víznerová

Renata Víznerová - V druhé řadě seriálu Rodinná pouta se nově objeví i Renata Víznerová v roli Marie | foto: TV Prima

Romantická Rodinná pouta včera uvedla již 104. část, kterou měla původně končit: sledovanost se drží kolem dvou milionů lidí. Navíc má publikum zajímavé složení.

Z těch, kdo právě sledují některou stanici, si romanci Primy vybírají až dvě třetiny žen od 15 do 24 let a mužů v téže věkové skupině je více než polovina. "Se závody formule 1 jsme takového zájmu mladých mužů nikdy nedosáhli," žasne ředitel Primy Martin Dvořák.

Televize nejprve přidala dvanáct dílů a nakonec se rozhodla pro druhou řadu, kterou osvěží o nové postavy i zápletky. Až se završí láska Adama a Evy, stane se středem dění jiná dvojice.

"Vytvoří ji už známý hrdina v podání Saši Rašilova a posluchačka DAMU Renata Vísnerová v nové roli Marie, jejíž rodina se musela vystěhovat z Prahy k babičce do Kostelce," napovídá programový ředitel Primy Miloš Zahradník.

Se seriálovými "přistěhovalci" se rozšíří i herecká galerie. Otce Marie, taxikáře Boháčka, bude hrát Oldřich Navrátil, její matku Lenka Skopalová, babičku Valentina Thielová a bratra Kryštof Rímský.

Premiéru v Rodinných poutech budou mít též Jaroslava Kretschmerová coby ošetřovatelka či Petr Vondráček, jehož postava záhadného klavíristy v luxusní restauraci prý slibuje "nového hlavního záporáka".

V podobné situaci nováčka mezi veterány je Robert Jašków, jenž do třetí řady rodinné komedie Ranč U Zelené sedmy vtrhne poprvé: jako zvěrolékař a v očích seriálové rodiny Kudrnových i vhodný ženich pro dceru. "Zdůrazňuji, že je velmi sympatický," směje se Jašków.

V třetí opět sedmidílné řadě se vedle stálic Mileny Steinmasslové, Mira Nogy či Jany Štěpánkové představí i další novicové. Nejmladší z nich je seriálová Adélka, která se na konci minulého děje narodila a kterou ztvárnila Klára Tláskalová – holčička z hájovny na Křivoklátsku, kde se seriál točil.

"Původně jsme vybrali v Praze takovou blondýnečku, jenže jak jsme ji přivezli na hájovnu mezi všechnu tu techniku a zvířata, úplně ztuhla. A pak nás napadlo zkusit Klárku, která tam docela přirozeně pobíhala. Byla totiž doma," přibližuje dramaturgyně Kateřina Krejčí skutečné hostitele seriálu: pár vysokoškoláků, který i s třemi dětmi zvolil život v přírodě. "Domácích zvířat mají víc, než se nám vejde do scénáře," dodává.

Ačkoliv Ranč U Zelené sedmy má jiné zaměření než Rodinná pouta, také v něm se na romance dostane. Jeden syn už chodí do tanečních, ale s námluvami mu radí mladší, dceru zas místo veterináře přitahuje mladík z autobazaru. A mezitím tatínek dál vynalézá, například z jogurtovače dělá umělou líheň...

Tvůrci prozradili, že na obzoru se vyskytne i případná budoucí švagrová, ovšem těžko tu příbuzenskou funkci naplní: další pokračování seriálu se již neplánuje. V době, kdy se zdálo, že nevznikne ani "trojka", vyšel příběh třetí řady alespoň knižně a teď bude knížka opět k mání.

Kromě vysoké sledovanosti – i při poslední repríze roku 2003 se pohybovala nad 1,6 milionu diváků – se Ranč dobře prodával do zahraničí. Také proto má dvě verze: buď sedm dílů téměř hodinových, nebo čtrnáct půlhodinek, což se venku žádá.

Zdánlivě beze zbraní je zatím Nova. "Poslední díl seriálu On je žena! vysíláme 25. dubna a poté budou pondělní večery věnovány českým filmům jako Pánská jízda, Kameňák či Kameňák 2," uvedla tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková. Nicméně brzy tu začnou točit druhou řadu Pojišťovny štěstí i Místa nahoře, nemluvě o nekonečném seriálu pro všední podvečery.

Autoři: ,

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: Zdravím, přátelé v České republice! Sám Spider-Man zve do kina

Zdravice Spider-Man: Daleko od domova

Zdravím, přátelé v České republice, jsem Tom Holland. Tak začíná pozvánka na film Spider-Man: Daleko od domova, kterou...

Od Pulp Fiction se časy určitě změnily, líčí režisér Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (Cannes, 22. května 2019)

Pětadvacet let po premiéře filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí se režisér Quentin Tarantino vrací, aby vzdal hold...

Víc než pohádka, Toy Story je symbol Pixaru. Čtvrtý díl míří k rekordu

Z filmu Toy Story 4: Příběh hraček

Průměrná známka v hodnocení kritiků 98 procent ze sta, to se na filmovém webu Rotten Tomatoes často nevidí. Animovaný...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz