Seriálová Ordinace se vrací, nově do ní naskočí Kostková a Morávková

  15:33aktualizováno  15:33
Na obrazovky se příští týden vrátí seriálová vlajková loď televize Nova Ordinace v růžové zahradě. Další řada láká na nové postavy a tradiční zvraty v milostných eskapádách seriálových hrdinů.

Jednou z nových tváří seriálu ORdinace v růžové zahradě je Dana Morávková, tedy ředitelka nemocnice Zdena Čistá. | foto: Archiv TV Nova

Ordinace se rozrostla už v několika posledních dílech odvysílaných před prázdninami, a to o mladou zdravotní sestřičku v podání Kristýny Janáčkové, její matku, kterou hraje Vlasta Žehrová, a hlavně o novou ředitelku kamenické nemocnice Zdenu Čistou.

Roli tvůrci svěřili Daně Morávkové, jež do Ordinace "přestoupila" z konkurenčních Velmi křehkých vztahů. "Velmi mě lákala postava, kterou budu hrát. Jako holka jsem vždycky chtěla být doktorkou, tak si ji alespoň zahraji," prozradila Morávková.

Morávková naskočila do Ordinace

"Zdena je krásná žena se šarmem i výrazným smyslem pro humor, nevyzpytatelná a překvapivá," charakterizují postavu tvůrci.

Ještě neviděnou postavou je nová doktorka na plastické chirurgii v podání Terezy Kostkové. "Moc se těším, že se seznámím s novou profesí. Navíc budu hrát s kolegy, kterých si vážím. Pevně doufám, že to bude oboustranně obohacující práce," doufá herečka. Diváci se s ní v Ordinaci potakjí ale až v říjnu.

Dějové kotrmelce

A dějové kotrmelce? O jeden z nich se postará zřejmě sama Morávková, jejíž postava by se údajně měla sblížit s primářem Fryntou alias Janem Štastným. Sama herečka to přitom nevyloučila.

Dále si, dle zatím zveřejněných ukázek, těžkou zkouškou projdou vztahy doktora Pusenského s vrchní sestrou Eliškou, doktora Všetečky se sestřičkou Martinou. Doktor Hanák zase bude mít problémy s alkoholem.

Ordinace v růžové zahradě II (2009)Ordinace v růžové zahradě II (2009)

Hlavní producentka Šárka Baborovská navíc prozradila, že už během podzimu se v Ordinaci uskuteční čtyři svatby, narodí se jedno miminko, pediatrická ordinace bude přepadena, v nemocnici se otevře babybox a oddělení takzvané robotické chirurgie.

"To skutečně existuje," zdůraznila Baborovská a zároveň podotkla, že s producenty spolupracuje řada odborníků. "Za dva roky jsem měla jen dvě výtky od lékařů," pochlubila se.

Přestat se bát doktorů

Ambicí seriálu, který průměrně sleduje přes dva miliony lidí, je podle Baborovské nejen udržet diváky u obrazovek, ale také přiblížit jim svět lidí v bílých pláštích.

Ordinace v růžové zahradě II (2009)

"Chtěli bychom, aby se i díky seriálu diváci přestali bát doktorů a začali o sebe dbát, což se nám podle reakcí snad trochu daří," zmínila producentka seriálu, jehož konec je zatím plánován na prosinec. "Pak možná přijde překvapení, ale to teď nemohu prozradit," naznačila Baborovská.

Vysílací časy Ordinace se nemění, fanoušci si stále mohou rezervovat úterní a čtvrteční večery.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Od prádelny až po stodolu. Kde se vzal Hollywood

Hollywoodští producenti připravují film o záchraně thajských chlapců ze...

Zatímco ostatní kanály přinášejí prázdninově vyčichlou přehlídku konců, kam až továrna na sny doklopýtala, nedělní ČT...

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

VIDEO: Měkčí i tvrdší verze. Hynek Čermák vede revoltu v Národní třídě

Trailer k filmu Národní třída

Hrdina Národní třídy, jehož hraje Hynek Čermák, má nevybíravý slovník, rád se rve a kolem něj se dějí věci na hraně...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz