Seriál Ulice čeká na nové hrdiny

  7:45aktualizováno  7:45
Před rokem padla první klapka denního seriálu Ulice. Od té doby se vysílá bez přestávky. V nové sezoně uvítá Martina Dejdarem či Ondřeje Brzobohatého.

Seriál Ulice - natáčení - Fotografie z natáčení seriálu Ulice | foto: TV NOVA

"Loni jsme neměli žádné prázdniny, letos celý stroj na šest týdnů zastavíme," plánuje vedoucí projektu Radek Bajgar.

Nyní rozehrané zápletky vyvrcholí koncem června svatbou, pak se hrdinové rozjedou na dovolenou a před začátkem školního roku se na obrazovku Novy vrátí v pilotním dílu pro hlavní večerní čas – tedy podobně, jako loni celý experiment odstartoval.

Tehdy by se málokdo vsadil, že takzvaný nekonečný seriál opravdu vydrží s dechem. Diváci mu však propadli. Ačkoli se vysílá už vpodvečer, leckdy svou sledovaností vítězí nad hlavními pořady večera.

Dosud nejúspěšnější, 132. díl vidělo 1,7 milionu lidí, roční průměr činí téměř 1,3 milionu diváků denně. Což je číslo, které Ulice "ukrajuje" zpravodajským pořadům ČT a Primy.

Chce to klid
Chytře nastartovaný model seriálu totiž spojuje svůj děj se skutečnými konkrétními daty. Hrdinové s diváky v týž den slaví Velikonoce či prvomájové svátky, byť se díly rodí s předstihem.

"Teď třeba točíme říjen, píšeme Vánoce a mimořádný díl o návratu z dovolené, který naváže na proměny vztahu postav Terezy Brodské a Petra Vacka, už se střihá," vysvětluje Bajgar. Doufá, že právě na pilotním příběhu pro poslední prázdninový víkend tvůrci předvedou, čemu se za rok naučili – hlavně prý klidu.

Doposud bylo natočeno dvě stě dvacet dílů, které obnášejí pětapadesát kilogramů scénářů a délku až osmdesáti celovečerních filmů, na postu režiséra se vystřídalo deset tvůrců a původní sestavu herců rozšířila nová jména – mnohdy nečekaná.

Ulice třeba zlákala někdejšího slovenského ministra kultury Milana Kňažka, někdejšího pohádkového prince Miroslava Šimůnka, Jitku Asterovou, která tu stejně jako v soukromí vede rozhlasovou poradnu, a dokonce hvězdu Rodinných pout konkurenční Primy Renatu Prokopovou-Visnerovou, která do děje vstoupí na podzim. Mimořádná situace nastala na přelomu roku, kdy Tereza Brodská musela na operaci a její roli dočasně převzala Veronika Žilková.

Dejdar kadeřníkem
Pro nové postavy musely v seriálové továrně vyrůst nové dekorace bytů či hotelových pokojů, domácnosti "zavedených" hrdinů prošly rekonstrukcí. Páry bot už se dnes počítají na stovky a kostýmy na tisíce, kvůli dlouhé zimě se produkce naučila stavět pro každý jarní den dvě varianty natáčení, vevnitř a venku, a teprve ráno podle počasí rozhodovala, kterou bude točit.

Herce prý baví, že sami nevědí, co jejich postava udělá příště, dokonce si zvykli na otázky typu: Umřete? Tedy ne vy, ale vaše postava v Ulici? "Za den stihneme tolik, co jinde třeba za týden," ocenil Rudolf Hrušínský, který zároveň natáčí pro ČT seriál Hraběnky.

Není jediným hercem, jehož seriáloví hrdinové projdou napříč programy. Od podzimu by měla pomalu, ale jistě vystupovat do popředí postava výstředního kadeřníka-cizince v podání Martina Dejdara, jenž bude současně vládnout hokejovému seriálu ČT Poslední sezona.

"Proto jeho nástup v Ulici dávkujeme nenápadně, po krůčcích," objasnil Bajgar. A fanynkám Ondřeje Brzobohatého slíbil, že se kolem jeho hrdiny rozpoutá "velká love story".


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

VIDEO: Před pikolou za pikolou. Schovává se ubohá Krvavá nevěsta

Krvavá nevěsta

I hvězdy jako Andie MacDowellová se nechaly zlákat do hororu s neobvyklou zápletkou, který přijde do kin 22. srpna pod...

Pořád jsme doufali, že to uvidí, říká Třeštíková o Miloši Formanovi

Z dokumentu Forman vs Forman

Celovečerní dokument Forman vs. Forman, který natočila Helena Třeštíková se střihačem Jakubem Hejnou, se po Cannes a...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz