Seriál Ulice čeká na nové hrdiny

  7:45aktualizováno  7:45
Před rokem padla první klapka denního seriálu Ulice. Od té doby se vysílá bez přestávky. V nové sezoně uvítá Martina Dejdarem či Ondřeje Brzobohatého.

Seriál Ulice - natáčení - Fotografie z natáčení seriálu Ulice | foto: TV NOVA

"Loni jsme neměli žádné prázdniny, letos celý stroj na šest týdnů zastavíme," plánuje vedoucí projektu Radek Bajgar.

Nyní rozehrané zápletky vyvrcholí koncem června svatbou, pak se hrdinové rozjedou na dovolenou a před začátkem školního roku se na obrazovku Novy vrátí v pilotním dílu pro hlavní večerní čas – tedy podobně, jako loni celý experiment odstartoval.

Tehdy by se málokdo vsadil, že takzvaný nekonečný seriál opravdu vydrží s dechem. Diváci mu však propadli. Ačkoli se vysílá už vpodvečer, leckdy svou sledovaností vítězí nad hlavními pořady večera.

Dosud nejúspěšnější, 132. díl vidělo 1,7 milionu lidí, roční průměr činí téměř 1,3 milionu diváků denně. Což je číslo, které Ulice "ukrajuje" zpravodajským pořadům ČT a Primy.

Chce to klid
Chytře nastartovaný model seriálu totiž spojuje svůj děj se skutečnými konkrétními daty. Hrdinové s diváky v týž den slaví Velikonoce či prvomájové svátky, byť se díly rodí s předstihem.

"Teď třeba točíme říjen, píšeme Vánoce a mimořádný díl o návratu z dovolené, který naváže na proměny vztahu postav Terezy Brodské a Petra Vacka, už se střihá," vysvětluje Bajgar. Doufá, že právě na pilotním příběhu pro poslední prázdninový víkend tvůrci předvedou, čemu se za rok naučili – hlavně prý klidu.

Doposud bylo natočeno dvě stě dvacet dílů, které obnášejí pětapadesát kilogramů scénářů a délku až osmdesáti celovečerních filmů, na postu režiséra se vystřídalo deset tvůrců a původní sestavu herců rozšířila nová jména – mnohdy nečekaná.

Ulice třeba zlákala někdejšího slovenského ministra kultury Milana Kňažka, někdejšího pohádkového prince Miroslava Šimůnka, Jitku Asterovou, která tu stejně jako v soukromí vede rozhlasovou poradnu, a dokonce hvězdu Rodinných pout konkurenční Primy Renatu Prokopovou-Visnerovou, která do děje vstoupí na podzim. Mimořádná situace nastala na přelomu roku, kdy Tereza Brodská musela na operaci a její roli dočasně převzala Veronika Žilková.

Dejdar kadeřníkem
Pro nové postavy musely v seriálové továrně vyrůst nové dekorace bytů či hotelových pokojů, domácnosti "zavedených" hrdinů prošly rekonstrukcí. Páry bot už se dnes počítají na stovky a kostýmy na tisíce, kvůli dlouhé zimě se produkce naučila stavět pro každý jarní den dvě varianty natáčení, vevnitř a venku, a teprve ráno podle počasí rozhodovala, kterou bude točit.

Herce prý baví, že sami nevědí, co jejich postava udělá příště, dokonce si zvykli na otázky typu: Umřete? Tedy ne vy, ale vaše postava v Ulici? "Za den stihneme tolik, co jinde třeba za týden," ocenil Rudolf Hrušínský, který zároveň natáčí pro ČT seriál Hraběnky.

Není jediným hercem, jehož seriáloví hrdinové projdou napříč programy. Od podzimu by měla pomalu, ale jistě vystupovat do popředí postava výstředního kadeřníka-cizince v podání Martina Dejdara, jenž bude současně vládnout hokejovému seriálu ČT Poslední sezona.

"Proto jeho nástup v Ulici dávkujeme nenápadně, po krůčcích," objasnil Bajgar. A fanynkám Ondřeje Brzobohatého slíbil, že se kolem jeho hrdiny rozpoutá "velká love story".

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Další z rubriky

RECENZE: Žádná romantika. V Lásce mezi regály září tajuplný velkosklad

Záběr z filmu Láska mezi regály

Snímek Láska mezi regály nabídne noční jízdu ještěrkami v tajuplném zákulisí supermarketu. Ač může český název trochu...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

Seriál Rodáci nevznikl na zakázku strany, řekl Jiří Adamec Za scénou

Režisér Jiří Adamec v kulturním magazínu Za scénou

Film Léto s gentlemanem je celovečerním filmovým debutem režiséra Jiřího Adamce, jinak známého televizního tvůrce. Na...

Najdete na iDNES.cz