Seriál Ulice čeká na nové hrdiny

  7:45aktualizováno  7:45
Před rokem padla první klapka denního seriálu Ulice. Od té doby se vysílá bez přestávky. V nové sezoně uvítá Martina Dejdarem či Ondřeje Brzobohatého.

Seriál Ulice - natáčení - Fotografie z natáčení seriálu Ulice | foto: TV NOVA

"Loni jsme neměli žádné prázdniny, letos celý stroj na šest týdnů zastavíme," plánuje vedoucí projektu Radek Bajgar.

Nyní rozehrané zápletky vyvrcholí koncem června svatbou, pak se hrdinové rozjedou na dovolenou a před začátkem školního roku se na obrazovku Novy vrátí v pilotním dílu pro hlavní večerní čas – tedy podobně, jako loni celý experiment odstartoval.

Tehdy by se málokdo vsadil, že takzvaný nekonečný seriál opravdu vydrží s dechem. Diváci mu však propadli. Ačkoli se vysílá už vpodvečer, leckdy svou sledovaností vítězí nad hlavními pořady večera.

Dosud nejúspěšnější, 132. díl vidělo 1,7 milionu lidí, roční průměr činí téměř 1,3 milionu diváků denně. Což je číslo, které Ulice "ukrajuje" zpravodajským pořadům ČT a Primy.

Chce to klid
Chytře nastartovaný model seriálu totiž spojuje svůj děj se skutečnými konkrétními daty. Hrdinové s diváky v týž den slaví Velikonoce či prvomájové svátky, byť se díly rodí s předstihem.

"Teď třeba točíme říjen, píšeme Vánoce a mimořádný díl o návratu z dovolené, který naváže na proměny vztahu postav Terezy Brodské a Petra Vacka, už se střihá," vysvětluje Bajgar. Doufá, že právě na pilotním příběhu pro poslední prázdninový víkend tvůrci předvedou, čemu se za rok naučili – hlavně prý klidu.

Doposud bylo natočeno dvě stě dvacet dílů, které obnášejí pětapadesát kilogramů scénářů a délku až osmdesáti celovečerních filmů, na postu režiséra se vystřídalo deset tvůrců a původní sestavu herců rozšířila nová jména – mnohdy nečekaná.

Ulice třeba zlákala někdejšího slovenského ministra kultury Milana Kňažka, někdejšího pohádkového prince Miroslava Šimůnka, Jitku Asterovou, která tu stejně jako v soukromí vede rozhlasovou poradnu, a dokonce hvězdu Rodinných pout konkurenční Primy Renatu Prokopovou-Visnerovou, která do děje vstoupí na podzim. Mimořádná situace nastala na přelomu roku, kdy Tereza Brodská musela na operaci a její roli dočasně převzala Veronika Žilková.

Dejdar kadeřníkem
Pro nové postavy musely v seriálové továrně vyrůst nové dekorace bytů či hotelových pokojů, domácnosti "zavedených" hrdinů prošly rekonstrukcí. Páry bot už se dnes počítají na stovky a kostýmy na tisíce, kvůli dlouhé zimě se produkce naučila stavět pro každý jarní den dvě varianty natáčení, vevnitř a venku, a teprve ráno podle počasí rozhodovala, kterou bude točit.

Herce prý baví, že sami nevědí, co jejich postava udělá příště, dokonce si zvykli na otázky typu: Umřete? Tedy ne vy, ale vaše postava v Ulici? "Za den stihneme tolik, co jinde třeba za týden," ocenil Rudolf Hrušínský, který zároveň natáčí pro ČT seriál Hraběnky.

Není jediným hercem, jehož seriáloví hrdinové projdou napříč programy. Od podzimu by měla pomalu, ale jistě vystupovat do popředí postava výstředního kadeřníka-cizince v podání Martina Dejdara, jenž bude současně vládnout hokejovému seriálu ČT Poslední sezona.

"Proto jeho nástup v Ulici dávkujeme nenápadně, po krůčcích," objasnil Bajgar. A fanynkám Ondřeje Brzobohatého slíbil, že se kolem jeho hrdiny rozpoutá "velká love story".

  • Nejčtenější

ANKETA: Jaký byl největší hit od revoluce? Zvolte hit třiceti let svobody

Revoluce roku 1989 přinesla umělcům možnost konečně svobodně tvořit. Dramaturgové hudební stanice Óčko STAR vybrali ve...

RECENZE: Komedie Ženská na vrcholu předvádí, jak ukrást velrybě legraci

Proti současné domácí epidemii romantických komedií už by se mělo v Česku očkovat. Nejnověji divákovu odolnost prověří...

Štědrý večer přinese na ČT novou pohádku Princezna a půl království

Podle tradice připravila Česká televize pro každý ze tří vánočních dní novou pohádku. Na Štědrý večer se představí...

KOMENTÁŘ: Ani Terminátor, ani Rambo. Legendy vydrží jen jednu generaci

Kdykoli kdekoli vyhoří jasný papírový favorit, strhne se pozdvižení. Ale že by se něco takového mohlo přihodit...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Odlišné názory dnes někteří označují za fake news, řekl Vašut v Rozstřelu

Ve čtvrtek do kin vstoupí snímek Jonáše Karáska, který na filmová plátna přináší největší vzpouru ve vězeňské historii...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

  • Další z rubriky

VIDEO: V prázdném křesle někdo sedí. Znovu přízračný Neviditelný

Znovu bude děsit hororová sci-fi vyprávějící o lékaři, který stvořil sérum neviditelnosti. Nový přepis předlohy H. G....

RECENZE: Zdravě polemická Amnestie je nejsilnější za mřížemi

Průlom se nedá Amnestii upřít. Ačkoli jde do kin k třicátému výročí svobody, rozhodně nepřináší bezvýhradnou oslavu,...

TELEVIZIONÁŘ: Inspektor Banks, inspektor Fousek a krvavá opička Skippy

Obecně se napříč stanicemi vysílá totéž v bleděmodrém, ale někdy to přímo uhodí do očí. V sobotu na ČT 2 běží film...

Odlišné názory dnes někteří označují za fake news, řekl Vašut v Rozstřelu

Ve čtvrtek do kin vstoupí snímek Jonáše Karáska, který na filmová plátna přináší největší vzpouru ve vězeňské historii...

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚČETNÍ - HRADEC KRÁLOVÉ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 34 000 Kč

Najdete na iDNES.cz