Seriál Rodinná pouta - kdo je kdo

  22:06aktualizováno  22:06
Skálovi, Rubešovi, Boháčkovi - právě tyto rodiny tvoří základní labyrint vztahů v seriálu Rodinná pouta.

Rodinná pouta - Snímek ze seriálu Rodinná pouta | foto: TV Prima

SKÁLOVI
seriál Rodinná pouta 3Andrea Skálová (Dana Morávková)
Bezohledná, zlá, cílevědomá a nelítostná obchodnice. Je rozvedená s Liškou a rozhodla se znovu vdát. Přestože už nepracuje ve firmě a začala žít životem bohaté paničky, má s rodinnou firmou svoje plány. Má slabost pro dceru Kristýnu, která se vrací ze studií v Anglii. Ráda by ovládala „všechny své muže“ - svého manžela, bývalého manžela Lišku, svoje milence.

Hynek Skála (Miloslav Mejzlík)
Hynek Skála zastává významné místo ve firmě Premier Glass a také v soukromém životě si našel oporu. Jeho syn Jan s tím však nesouhlasí. Hynek se snaží vztah s ním urovnat, ale s tvrdohlavým Janem to nemá lehké.

Rodinná poutaJan Skála (Saša Rašilov)
Syn Hynka Skály a bratr Evy, která se provdala za Adama Rubeše. Sebevědomý mladý muž, který vystudoval v Harwardu. Jezdí na motorce a má rád adrenalinové sporty. Ve firmě Rubešových zůstává pracovat jen kvůli svému otci. Jako jeden z mála podezírá, Andreu z nekalých plánů. Seznámí se s Marií, se kterou si nejdříve moc si do oka nepadnou. Postupně k sobě ale začínají nacházet cestu.

RUBEŠOVI
Rodinná poutaFilip Rubeš (Otto Kalus)
V jeho životě dochází k nečekaným komplikacím. Proslavil se nečekaně rolí v úspěšném filmu a musí se potýkat s typickými příznaky slávy. Jaký dopad budou mít tyto skutečnosti na jeho křehkou psychiku a manželství s Marcelou?

Zuzana DřízhalováMarcela Rubešová (Zuzana Dřízhalová)
Mají ve trojici s Ondřejem a Mirkem Boháčkem bar, který se snaží rozjet. Pracuje tam jako servírka a baví ji to. Syna Františka jí pomáhá hlídat paní Prchalová. Jak se jí podaří zvládnout dilema komplikovaného vztahu s mužem Filipem?
 
Jan Kačer a Alice Bendová - seriál Rodinná pouta 3František Rubeš (Jan Kačer)
Jeho zdravotní stav není příliš dobrý, nesmí se rozčilovat a manželčina přehnaná péče ho obtěžuje. Rodina před ním proto tají většinu svých problémů, protože nechce riskovat zhoršení jeho zdraví. On jediný věří Janovi, že Andrea něco chystá...

Jan Kačer a Lenka Termerová - seriál Rodinná pouta 3Jiřina Rubešová (Lenka Termerová)
Z jejích problémů jí pomohla práce. Vrhla se do podnikání a má podíl v kosmetickém salonu, který vlastní spolu se Simonou, později i s dcerou Ivanou. Stará se o manžela a nadále bojuje o štěstí svých dětí.

Zdeňka Žádníková Volencová - seriál Rodinná pouta 3Ivana Kučerová-Hrušková (Zdeňka Žádníková Volencová)
Dcera Rubešových a dvakrát rozvedená matka dvou dětí, Tomáše a Lucinky. Nadále řeší svoje diety a problémy s mužskými, kromě toho se navíc vrhla do práce. Spolu s matkou a se Simonou vlastní salon krásy. Simoně nedůvěřuje. Žije v bouřlivém vztahu s právníkem Sýkorou.

BOHÁČKOVI
Rodinná poutaMarie Boháčková (Renata Prokopová-Visnerová)
Nebojácná dívka, která zápasí s nepřízní osudu. Je přátelská a spolehlivá, ale nerada se podrobuje autoritám. Chce jít svou cestou, a to ji často přivádí do problémů. Někdy je příliš důvěřivá a bezelstná. Vystudovala textilní průmyslovku a chtěla by se stát módní návrhářkou. Snaží se vyrovnat s nespravedlivým osudem, najít lásku na celý život a prosadit se v práci.

Oldřich NavrátilIvo Boháček (Oldřich Navrátil)
Despotický otec Marie pracuje jako taxikář, který vládne ve své rodině tvrdou rukou a všechny drží zkrátka. Je neústupný, přísný a nesmlouvavý, vždycky přesvědčený o své pravdě. Ač je na peníze a neustále přemýšlí, jak je získat, je to poctivý člověk. Svou dceru Marii podceňuje a dává jí za příklad syna Mirka.

Helena Boháčková (Lenka Skopalová)
Mariina matka. Milá, hodná a starostlivá, ale absolutně podřízená svému jednoduchému a panovačnému muži. To se ukazuje i ve chvílích, kdy se snaží postavit na stranu své dcery. Jde jí hlavně o dobrou pověst rodiny, chce aby se její děti měly dobře, dokáže se radovat z maličkostí. Pracovala jako rehabilitační sestra a nyní je ráda, že získala místo v nově otevřeném salonu, kde pracuje jako masérka.

Mirek Boháček (Kryštof Rímský)
Bratr Marie. Jeho otec ho protežuje a dává sestře za vzor. Je to chytrý a organizačně schopný mladík, snaží se chovat jako rytíř, ale navazovat kontakty s ženami moc neumí. Tajně se zamiluje. Spolu s kamarády z Kostelce, s Ondřejem Prchalem a Marcelou Rubešovou rozjíždějí sportovní bar.

A DALŠÍ...
Restart - Jan RévaiIng. Robert Krátký (Jan Révai)

Má za sebou problémy, ze kterých vyvázl jen díky svým dobrým stykům. Jsou však stále lidé, kteří jej podezírají. Terorizuje svého bratra Pufa, který je teď majitelem restaurace. Chce se všem pomstít a splétá síť intrik a podrazů na všechny kolem sebe.
 
Český lev 2005 (nominace) - Tomáš MatonohaJUDr. Richard Sýkora (Tomáš Matonoha)
Ani zkušenému právníkovi se problémy nevyhýbají, má pozastavenou činnost. Jejich vztah s Ivanou se stal poněkud stereotypním. Sýkora žije ze svých ušetřených prostředků, lpí na svém autě Porsche a nechce ho za žádnou cenu prodat. Pomáhá s právními otázkami, ale nemá moc. Jeho největším rivalem je právník Kraus, se kterým se chce utkat.

Martin Zounar a Roman Štolpa - seriál Rodinná pouta 3MUDr. Martin Liška (Roman Štolpa)
Po rozvodu s Andreou Liškovou si zařídil soukromou ambulanci pro léčbu bolesti, která se pomalu ale jistě rozjíždí a získává si reputaci. Svou práci dělá rád, objevuje nové léčebné metody.

Oldřička Smejkalová (Jaroslava Kretschmerová)
Rázná, pohotová a veselá sestřička v soukromé ordinaci doktora Lišky. Nepřipouští si, kolik je jí let, miluje televizní seriály, zvláště z nemocničního prostředí. V osobním životě však příliš štěstí nenachází.

Hedvika Lišková (Markéta Plánková)
Hedvika je hodná a vyrovnaná sestra Heleny Boháčkové, má svoje tajemství, o němž vědí jen její nejbližší. Je violoncellistka, která procestovala svět a nyní pracuje jako učitelka hudby. Má teorii žij a nech žít, nezabývá se malichernostmi, je nad věcí, nelpí na ničem. Druhá manželka Martina Lišky.

Alice Bendová - seriál Rodinná pouta 3Simona Wágnerová (Alice Bendová)
S Jiřinou Rubešovou a Ivanou mají kosmetický salon. Nutí svého manžela, doktora Wagnera, aby vydělával co nejvíc peněz, a nelíbí se jí, že se pořád přátelí s Liškou. Hraje si na napravenou, ale má své plány, které se týkají Rubešových, s nimiž má nevyřízené účty.

Autoři:
  • Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zajistěte stopy. Jak se vycpávkami nastavuje seriálový šlágr

Závěrečný díl premiérové třetí řady Policie Modrava se přehoupl přes 2,1 milionů diváků, čímž potvrdil její pozici...

RECENZE: Angelina Jolie a Michelle Pfeifferová vedou Hru o trůny tchyní

Pět let po prvním snímku se Angelina Jolie a Elle Fanningová vracejí do rolí kouzelné vládkyně temných blat a její...

VIDEO: Leia je zpátky, příběh žije navěky, vzkazuje závěr Star Wars

Poslední díl Hvězdných válek, snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera, který jde do kin 19. prosince, zveřejnil finální...

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

Premium

Se Štěpánem mě pojí jen víra v dobro a přátelství s Matáskem, říká Pavel Kříž

Pokud se novinář rozhodne udělat rozhovor s Pavlem Křížem, alias Štěpánem Šafránkem z legendární filmové série Básníků,...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

VIDEO: Leia je zpátky, příběh žije navěky, vzkazuje závěr Star Wars

Poslední díl Hvězdných válek, snímek Star Wars: Vzestup Skywalkera, který jde do kin 19. prosince, zveřejnil finální...

Angelina Jolie coby Zloba sesadila z trůnu Jokera, zlákala 72 tisíc lidí

Premiérová pohádka Zloba: Královna všeho zlého, v níž se do hlavní role kouzelné panovnice temných blat vrátila...

Jak se točilo o drogové mafii? Viktor Tauš bude hostem Za scénou

Režisér Viktor Tauš připravuje pro ČT na leden minisérii Zrádci. Vypráví o mladých dealerech, ambiciózní policistce i...

RECENZE: Ráj s Coca-Colou. Sněžný kluk ukazuje Čínu jako zemi zaslíbenou

V originále se jmenuje Abominable neboli odporný, do našich kin vstupuje animovaný příběh s distribučním názvem Sněžný...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz