Seriál On je žena! se chystá do bitvy

  1:00aktualizováno  1:00
V jedné scéně vyhodí dcera matce všechny noční košile. A prohlásí: "Koupím ti pyžamo! Jsi chlap, mami, tak se vzmuž!" Seriál On je žena! s Ivanou Chýlkovou v roli nezaměstnané herečky, jež se proslaví v mužském převleku coby moderátor televizních zpráv Zoran, vejde na obrazovku 14. února.

Postaví se tak proti devítidílnému cyklu České televize Strážce duší, který nabízí napětí, záhady, směs Indiany Jonese a detektivky.

Kdežto On je žena! patří podle režiséra Václava Vorlíčka spíš do žánru situační komedie, také se tu padá do šlehačkového dortu či zde vybuchuje plyn.

Scenárista Jan Eisner příběh vystavěl na deseti hlavních postavách: kromě hrdinčiny dcery alias Hany Vagnerové k nim patří rázná babička v podání Jiřiny Bohdalové, veselá maskérka Agáta Jaroslavy Kretschmerové, Pavel Řezníček známý z minisérie Hop nebo trop nyní v rolích bratrů-dvojčat a celé osazenstvo smyšlené televize H2O, jež hrají Pavel Zedníček, Martin Stropnický či Lucie Benešová.

Chýlkovou prý hra na muže docela bavila. "Ale když trávím několik dní v pánském převleku, už mi to leze na nervy. Být ženou je daleko zábavnější," prohlásila herečka.

Děj seriálu putuje mezi domem, v němž kromě hrdinky s dcerou bydlí další postavy, budovou televize H2O, na niž si zahrálo někdejší studio v pražské Měšťanské besedě, a noblesní restaurací.

Začíná okamžikem, kdy Zina přijde v divadle o  svou poslední roli v představení pro děti a současně televize vyhlásí konkurz na moderátora Večerních novin, protože ten dosavadní z lásky k břišní tanečnici utekl na exotické ostrovy.

Agátě to vnukne nápad, přítelkyni Zinu nalíčí "po pánsku"  a ta, jakmile na obrazovce uspěje, vezme Agátu do TV H2O jako svou osobní maskérku.

To je však teprve začátek věčných proměn, zádrhelů a trapasů. Uchovat Zininu práci v tajnosti před babičkou Žofií a dcerou Erikou, která v televizi pracuje, se nepodaří, obě však vědí, že musí mlčet, a do hry se zapojí.

Když je dcera přistižena se Zoranem neboli se svou matkou, musí svorně předstírat, že jsou milenci. Další moderátor stanice je nováčkem nevysvětlitelně přitahován, ač dosud tíhl výhradně k ženám, a jeho odvržená láska zase neví, na koho má vlastně žárlit.

Podobné vášně jako v televizi propuknou kolem hrdinky i v jejím bydlišti, takže se o  ni začne zajímat bulvární tisk. Dcera zatím tápe, neboť neví, do kterého z  mužů-dvojčat se zamilovala. Aby své lásce mohla dát průchod i matka, z mužského hábitu Zorana se občas převlékne do ženského a předstírá jeho sestru.

Jenže babička, která už v televizi radí i řediteli, přijde s  vražedným nápadem: utvořit sourozeneckou dvojici moderátorů.

Dokáže se hrdinka rozdvojit a sehrát obě role naráz? To je zatím tajemství, nicméně Nova už na seriál láká animovanými titulky ve stylu Růžového pantera či ústřední písní, kterou k textu své matky napsal František Soukup, syn Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: Zrychlený dech a běh o život. Představuje se Nabarvené ptáče

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý, skoro němý a dokončený bez kompromisů. Tak charakterizuje...

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

V 96 letech zemřel Franco Zeffirelli, režisér nejslavnější verze Romea a Julie

Italský režisér Franco Zeffirelli na tiskové konferenci během Mezinárodního...

Legendární italský režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Režisér a bývalý senátor se proslavil zejména...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz