Britové oživili seriál Jistě, pane premiére, nová verze se moc nelíbí

  15:06aktualizováno  15:06
Kultovní politický seriál z 80. let Jistě, pane premiére se dočkal pokračování. Premiérové díly pod starým názvem píší původní scénáristé pro nové herecké obsazení. Ve Velké Británii se vysílají od začátku ledna. Ovšem tentokrát se nadšení nedostavilo.

Zoe Telfordová, Henry Goodman, David Haig a Chris Larkin jsou hvězdami pokračování britského seriálu Jistě, pane premiére. | foto: Gold TV

Novou sérii, jejíž start doprovázel dokument o vzkříšení televizní legendy, sice píší autoři původního projektu Jonathan Lynn a Antony Jay, ale změnil se režisér, herci i typ humoru.

Původní seriál Jistě, pane premiére měl premiéru v roce 1986.

Původní seriál Jistě, pane premiére měl premiéru v roce 1986.

"Jde příliš do frašky, ztrácí na věrohodnosti," vyjadřují se rozčarovaní fanoušci. "Zbytečná předělávka," přidávají se jiní. A z jejich hodnocení na internetu vychází známka skoro o polovinu nižší, než měly předešlé řady.

Na zklamání se podepsalo i přeobsazení tří klíčových rolí. Titulní postavu představuje David Haig, jenž se objevil v Lásce s výstrahou, roli stálého tajemníka sira Humphreyho převzal Henry Goodman, hrdina díla Zažít Woodstock, a osobního tajemníka nyní hraje Chris Larkin známý z Valkýry.

Jenže publikum má stále před očima sestavu, která se v roce 1980 sešla v cyklu Jistě, pane ministře a po třech úspěšných řadách navázala roku 1986 ve dvou sériích pod názvem Jistě, pane premiére.

Henry Goodman (jako Sir Humphrey Appleby) a David Haig (jako premiér Jim

Henry Goodman (jako Sir Humphrey Appleby) a David Haig (jako premiér Jim Hacker) při divadelní hře Jistě, pane premiére v britském Chichesteru (17.května 2010)

Paul Eddington, jenž svého ministra pro administrativní záležitosti dovedl až na post předsedy vlády, však již zemřel, stejně jako Nigel Hawthorne, který hrál obratného intrikána moci Humphreyho. Z trojice žije už jen Derek Fowlds, pro něhož role Bernarda tvoří stále vrchol kariéry.

Oba původní "britkomy", jak se říká britským situačním komediím, se dočkaly řady cen, k jejich ctitelům se hlásila i Margaret Thatcherová. Mimochodem, v prvním cyklu jen tři epizody neskončily výrokem "Jistě, pane ministře", a v druhém už všechny završila právě formulka "Jistě, pane premiére".

Původní britskou klasiku právě reprízuje Česká televize. Uvede i novou verzi? "Práva koupená nemáme, ale sitcom Jistě, pane premiére patří mezi pořady, které divákům přinášet chceme. Ovšem jako vždy bude záležet na jednání o podmínkách," uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

RECENZE: Úhoři mají sice nabito, ale slepými. Herci se baví víc než diváci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Není v českém filmu větší lítosti než nad projektem se slibnými jmény i začátkem, který se pak postupně rozpadá před...

Další z rubriky

VIDEO: Během první půle odešlo třináct diváků, hřímá Čermák Za oponou

Portál iDNES KINO uvede seriál Za oponou

Je podezřelý, arogantní, nemusí se chovat, i hvězdu souboru pošle klidně do háje. Řeč je o novém řediteli upadajícího...

DO KINA: Pánskému týdnu kralují Neeson, Bardem, bratři Hádkovi a draci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Od třetího dílu animovaných dráčků až po domácí krimikomedii Úhoři mají nabito kralují pěti novinkám týdne vesměs...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout
Opepřete si vztah lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se kterými si můžete užít nejen na svátek zamilovaných. Stačí vytisknout, nastříhat a obdarovat partnera i sebe.

Najdete na iDNES.cz