Moje Černá vdova je inspirací pro děvčata, říká Scarlett Johanssonová

Exkluzivně   13:15aktualizováno  13:15
Americká herečka Scarlett Johanssonová hraje v novém filmu podle komiksové série Captain America: Návrat prvního Avengera superagentku Black Widow. Na londýnské premiéře filmu nám prozradila, že na neohrožené postavě ženy v černém se jí líbí, jak se stává vysněnou hrdinkou malých fanynek.

Záběr z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera | foto: AP

Devětadvacetiletá Scarlett Johanssonová je vedle Roberta Redforda a Samuela L. Jacksona jednoznačně největší hereckou hvězdou pokračování filmu Captain America. V druhém filmu podle slavné komiksové série od vydavatelství Marvel hraje agentku Natašu řečenou Black Widow (Černá vdova) ze supertajné organizace S. H. I. E. L. D.

Scarlett přichází na rozhovor v rámci londýnské premiéry s více než půlhodinovým zpožděním. "To je normální, posledně dorazila na tiskovku o hodinu později jenom proto, že neměla dostatečně natočenou kudrlinku," šeptá mi u stolu jízlivě italská kolegyně. Ostatní zas zmiňují, že ji pořadatelé dávají do páru s urostlým hercem Chrisem Evansem (představitelem titulní role) nejen proto, že se znají přes deset let, ale hlavně aby se za něj prý málomluvná herečka mohla schovat.

Údajně nejkrásnější žena světa však před nás nastupuje sebevědomě a uvolněně a na otázky odpovídá tak, že se Evans dostane sotva k pěti větám.

Jaké to bylo po letech znovu pracovat s Robertem Redfordem?
Bylo skvělé s ním konečně mluvit jako dospělý s dospělým. A byl úplně stejný, jak jsem si ho pamatovala. Hodně dlouho jsme se neviděli, takže jsme si měli dost co říct. Vyptával se, ale také mi vyprávěl o svých divadelních aktivitách. Je to prostě úžasný muž. Každý na place byl rád, že se s ním mohl potkat.

Chris Evans a Scarlett Johanssonová

Scarlett Johanssonová a Chris Evans na londýnské premiéře filmu (20. března 2014).

Ve filmu ztvárňujete superhrdinku, což není úplně obvyklé. Byla postava Black Widow hodně náročná na přípravu?
Hodně jsem spolupracovala s našimi kaskadéry. Jejich tým nás při práci podporoval a zvedal nám při náročných scénách sebedůvěru. V akčních scénách ráda dělám maximum, co dokážu. Stojí to nějaké ty modřiny, ale je to lepší než od všeho hned dát ruce pryč a nechat to na kaskadérech.

Marvelovský svět má značně silnou základnu fanoušků. Zaznamenala jste z jejich strany i nějaké nezvyklé reakce?
Musím říct, že nic neobvyklého, což mě docela překvapuje. Viděla jsem nějaké ženy v kostýmech, zrovna ten můj se totiž dá docela snadno napodobit. Líbí se mi v tom ten ženský aspekt fanynek. No a děti jsou samozřejmě skvělé. Dcery mých kamarádů si teď hrají na superhrdinku, která si s každým poradí a může se směle měřit s chlapci. Je to pro ně hezká postava.

Komiksový vesmír Marvelu není pro Johanssonovou ničím novým, jako Black Widow se objevila už v úspěšném filmu Avengers či v druhém Iron Manovi.

Herci dříve nebývali nadšení z pokračování úspěšných filmů. Nyní jsme však v době, kdy se do svých rolí vracejí skoro každý rok. Nedá se práce na marvelovské sérii pomalu přirovnat k natáčení nějakého televizního seriálu?
Nikdy jsem televizní seriál nedělala, takže to asi nemůžu úplně porovnat. Co se týče časové náročnosti, je to asi trochu podobné, točí se kolem pěti měsíců. Miluju seriály, ale jako herec u nich asi nikdy nevíte, zda se v další sérii vrátíte. Dost totiž záleží na reakci publika, ale u série Avengers na nás nikdo netlačí. Lidé totiž ty komiksové příběhy znají nazpaměť, takže neřeší, zda je dobře, že se tato postava dala dohromady s tímhle, či zda měla, nebo neměla udělat to či ono.

Obsluha mezitím postaví před Scarlett karafu s rajčatovým džusem. "Ó, děkuji. To není Bloody Mary," ujišťuje nás. "A nebo ano?!" provolá halasně za sebe přes hlavu Chrise Evanse. Ten se nad složením nápoje dost ošklíbá. Herečka pak pokračuje:

Velmi zajímavou věcí je to, že se musíte vyrovnat s vývojem své postavy. Neustrnout, udržovat ji živou a zároveň neztratit to, co na ní fanoušci milují. Je to výzva, nic takového jsem dřív nedělala.

Záběr z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera
Záběr z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera

Prolhaná a úlisná Černá vdova je pravým opakem čestného a trochu naivního Kapitána Ameriky, který se probudil po 70 letech spánku, trochu bojuje s moderní technikou a vůbec tím, jak se svět změnil. Právě oni však musí nyní spojit síly a čelit soupeři ve svých řadách, který zosnoval mezinárodní spiknutí.

Věříte v konspirační teorie?
Konspirační teorie? No, můj bratr je velký konspirátor, už jsme se kvůli tomu párkrát pohádali. Já se držím víc nohama na zemi.

Black Widow bude mít možná samostatný film. Co na to říkáte?
Tyto filmy se hodně řídí podle fanoušků. Takže když veřejnost něco žádá, Marvel o tom uvažuje. Dokonce už jsou k tomu nějaké materiály, ale nikdy nevíte. Bylo by lákavé mít film věnovaný pouze superhrdince, tedy postavě, která by se jen nesnažila vypadat za každé situace sexy, ale šlo by jí i o něco víc.

Fotogalerie

Scarlett Johanssonová vedle hraní stíhá i kariéru zpěvačky, vydala například album předělávek kultovního písničkáře Toma Waitse. Nyní očekává narození prvního potomka, a pak by se ráda vrhla na režii, k čemuž směřuje naše poslední otázka.

Plánujete si vyzkoušet režii, kdy a co to bude?
Bude to adaptace první novely Trumana Capota Summer Crossing (česky vyšlo jako Letní plavba) a začneme příští jaro.

Po Scarlett zůstala na stole jen nedopitá "Bloody Mary" a citron. Ten okamžitě zaujal dalšího příchozího, herce Anthonyho Mackieho (představitele filmového Falcona), který se nás před jeho vymačkáním do čaje raději v žertu ptá, zda ho Scarlett nedejbože neolizovala.


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

Když Karel Kryl maloval a Václav Neckář skákal. Dva poklady archivů

Záběr ze záznamu Karel Kryl 1969: Píseň skončila, žalář je naším domovem

Cannes nadšeně tleskající československému popu včetně tria Golden Kids; rok poté jen tabule, křída, houba, kytara a...

Držím se vlastního plánu, komentoval George Martin konec Hry o trůny

Spisovatel George R. R. Martin

Spisovatel George R.R. Martin se drží svého původního plánu, jak uzavře svou knižní ságu Píseň ledu a ohně, podle níž...

RECENZE: V opravdu Krvavé nevěstě těší smích a nadsázka

Záběr z filmu Krvavá nevěsta

V každé rodině se najdou podivíni, ale po zuby vyzbrojené příbuzenstvo, jaké vyvdá titulní hrdinka hororu Krvavá...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz