Ro(c)k podvraťáků hledal mladinké květinářky

  14:25aktualizováno  14:25
Režisér Karel Janák vybíral herce do nového filmu Ro(c)k podvraťáků. Kamerových zkoušek se vedle známých tváří zúčastnili i úplní nováčci.

Michael Beran a Míša Málková - casting filmu Ro(c)k podvraťáků | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

"Představ si, že se tvůj přítel nevrátil v noci domů, je v poslední době nějaký divný, a ty nevíš, co se s ním děje," radí režisér Karel Janák černovlásce.

Mladá dívka Míša právě prochází kamerovými zkouškami na roli v novém filmu Ro(c)k podvraťáků. V tuto chvíli ji před kamerou sekunduje Michael Beran, kterého diváci znají z úspěšných Pelíšků.

Režisér přátelským tónem vysvětluje, jakou hereckou polohu zrovna zahrát. Zkouší se i trochu divočejší scéna - jak hrdinku přesvědčit, že musí opustit květinářství, protože v něm mafiáni nastražili bombu.

Na plac přichází drobná blondýnka Katka. I ona si vyzkouší roli nesmělé květinářky, která řeší nepříjemné trable.

Profesionálním herectvím neposkvrněná šestnáctiletá Karla zkouší jinou scénu. "Představ si, že jsi s klukem strávila noc a on se ti pak vyhýbá, chce se s tebou rozejít a ty mu oznámíš, že jsi těhotná," radí režisér. "Já bych zuřila a dala bych mu facku," dodává se smíchem adeptka na roli.

Zájem mají i ostřílení herci
Kamerových zkoušek se zúčastní i Lucie Vondráčková. Jestli získá roli Míša, Karla, ostřílená herečka nebo někdo úplně jiný, zatím není jasné.

Režisér hledá i "toho pravého pro chlapeckou roli". Některý z nich si etudu ani nevyzkoušel, jako třeba Jakub. Nebyl ten správný typ. "Ještě se ti ozveme, ale ne na tuto roli," diplomaticky odvětil režisér.

Kamerových zkoušek se zúčastnili i herci do dospělých rolí. Herec Josef Náhlovský si vyzkoušel zápornou postavu - majitele útulku, který odmítá vrátit psa. Ohlášen je i Václav Postránecký.

Podle tvůrců roli ve filmu získali už Jirka Mádl, Martin Písařík, Vojta Kotek, Klára Jandová, Ema Jurková, Pavel Rimský.

Mafiáni začnou točit na jaře
Film Ro(c)k podvraťáků bude vyprávět o čtyřech mladících, kteří mají vlastní kapelu, a chystají se vrhnout do života. Potřebují sehnat peníze a tak se zapletou s podsvětím. Roztočí se kolotoč šílených událostí.

"Je to černá komedie o tom, jak se normální kluci dostanou do strašného průšvihu," řekl iDNES režisér.

"Už to není teenagerovská komedie, bude to černá komedie typu Sbal prachy a vypadni. Něco takového, jako jsou anglické černé komedie, ale v českých podmínkách," míní Janák.

Natáčení potrvá 30 až 35 dnů, lokality ještě produkce nevybrala. "Začátek vidím tak na jaro, potřebujeme sychravé počasí, " dodal režisér. Slavnostní první klapka padne 1. listopadu.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

RECENZE: Chůva, která držela feudály nad vodou, připomene i Postřižiny

Chůva a její svěřenkyně ve filmu Becassine!

Sice také nosí deštník, ovšem používá jej pouze místo hole na svůj chudý raneček či jako improvizovanou řadící páku u...

Co jeden had v hlavě medúzy, to jeden zločin. Chci šetřit slovy, slíbil Renč

Režisér Filip Renč (listopad 2007)

Režisér Filip Renč začal v pondělí v Brně natáčet krimiseriál Hlava medúzy. Z osmi případů vzniknou letos čtyři a zbylé...

VIDEO: V druhé sérii Temného Kraje potká Vaculík po letech Hrubešovou

Ukázka ze seriálu Temný kraj

Před třiceti lety spolu točili film Oznamuje se láskám vašim, nyní se Lukáš Vaculík a Markéta Hrubešová potkají znovu v...

Najdete na iDNES.cz