Diskuse k článku

Reprízné ohrozilo četnický seriál

Bitva herců o takzvané reprízné, peníze vyplácené za každé opakování díla, jež natočili pro Českou televizi, se znovu rozhořela. Dokonce ohrozila vznik dalších dílů Četnických humoresek. Ze všech zdejších stanic totiž jen ČT reprízné platila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

________________________________

podepsána dohodou
"Smlouva s panem Töpferem byla podepsána dohodou..." - nikoli násilím, a to je dobře!
0/0
15.2.2005 13:58

1

Malý trh
Jsme malý trh, ČT je veřejnoprávní televize malé země, není důvod dávat tvůrcům velké peníze. Tabulkový plat, chceš - nechceš, černá listina a šmitec.
Ach jo (bez laskavého svolení 1)
0/0
4.2.2005 8:13

Kleki Petra

Re: Malý trh
Člověk by až řekl, že tohle psal pan ředitel Janeček. Tato logika by se s trochou demagogické licence dala použít na cokoli, včetně trestů odnětí svobody atd. Herci navíc nejsou většinou zaměstnanci ve smyslu pracovně právních předpisů, nýbrž (ti na volné noze) vlastně podnikatelé. Takže tabulkový plat?
 
Druhá věc je, zda si to televize může dovolit zaplatit. A to zase záleží na její obchodní zdatnosti a schopnosti nevyhazovat peníze za výrobu hovadin typu "Jsou hvězdy, které...".
0/0
4.2.2005 8:39

1

Re: Re: Malý trh
Ředitel Janeček klidně zruší pořady, které mu nenesou. On klidně nechá jen komerčně úspěšné pořady + zpravodajství. Mně se současné zpravodajství nelíbí a většina komerčních pořadů také ne. Základem úspor má být neplatit to, co nemusím. Ale nenašel jsem způsob, jak tuto logiku použít na trest odnětí svobody. Tam také platí zákony trhu?
Ach jo (bez laskavého svolení 1)
0/0
4.2.2005 9:02

Najdete na iDNES.cz