Remundová: Vše se točí kolem Alfíka

  19:41aktualizováno  19:41
On-line rozhovor s herečkou a režisérkou Theodorou Remundovou se točil především kolem její momentální největší radosti i starosti - sedmiměsíčního Alfréda. "Mé rodinné štěstí a vlastně celé naší rodiny je můj malý Alfrédek, je to velký fešák," říká o svém synovi. Ve Varech je prý spokojená. "Občas se moc poflakuju, a pak musím zase strašně spěchat," uvedla Remundová v on-line diskusi se čtenáři iDNES.Záznam on-line rozhovoru s Theodorou Remundovou najdete ZDE.

Spojení filmařské práce a mateřství je prý náročné. "Točit film jako režisérka a kojit zároveň nejde. S vypětím celé rodiny jsem zvládla svůj film Ničeho nilituji, o kterém jsem zde hlavně chtěla mluvit, dokončit. Asi to moc nejde, alespoň v tom prvním roce," říká režisérka a herečka.

Do Varů přijela Remundová kvůli svému dřívějšímu filmu Výlet. Společně s maminkou Ivou Janžurovou se zúčastnila středečního slavnostního uvedení tohoto snímku.

Theodořiny myšlenky se však upínají již směrem k dalšímu filmu Ničeho nelituji, který bude mít premiéru 30. července na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.

Film vznikl díky grantové podpoře Státního fondu na podporu kinematografie ministerstva kultury, koprodukčnímu vkladu České televize, producenta Jiřího Ptáčka a FAMU. Přesto však není jisté, zda se film dostane do běžné distribuční sítě.

"Vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo získat grant na distribuci, prozatím padla dohoda se dvěma společnostmi, které o náš projekt dříve projevily zájem. Snad se nám ještě podaří shromáždit nějaké finanční prostředky, protože by byla škoda neukázat film divákům v kinech," uvedla pro iDNES Remundová.

Původně absolventský dokument tvoří dva samostatné příběhy, z nichž každý představuje zdánlivě obyčejné, všední rodinné vztahy.

V první části Standard jsou sledovány životní osudy tří žen - opuštěné babičky Ireny, její rozvedené dcery Máši a vdávající se vnučky Patricie. Všechny tři společně podnikají po dlouhé době výlet do Turnova a přilehlého Českého ráje. Právě zde se totiž odehrála jistá část jejich společného života. Na cestě však dochází k nečekanému vzplanutí vášní skrytých rodinných křivd.

Druhý příběh Ničeho nelituji zavede diváky na zlínské předměstí, kde žije svérázná stařenka Danuše Pánková. Žena udivuje svoji upřímnosti, jadrnou řečí, ale i nepatetičností s jakou přistupuje ke svému pohnutému životnímu osudu.

Ústředním tématem filmu však není ona sama, ale partnerské vztahy, tedy jejich varianty - takové jaké existují v rámci Danušiny rodiny.

Theodora Remundová
Theodora Remundová se narodila v roce 1974. Po absolvování gymnázia byla přijata na FAMU, obor dokumentární režie. Současně se studiem na filmové fakultě se věnovala herectví. Po spolupráci na několika experimentálních projektech začala hrát v pražském divadle Na Zábradlí, kde byla i na čas angažována.

Mezi její nejzajímavější divadelní role patří Sáša v Čechovově Ivanovovi , dívka v Muchinové Táně Táně, Ilona v Orkenyho Kočičí hře či Hanečka ve Wispianskeho. Postava Claire ve hře T. Williamse Hra o dvou postavách v divadle Rubín pro ni byla dosud největší hereckou příležitostí.

Po spolupráci na několika studentských filmech /Múza - J.Vejdělek, Výstava - M.Najbrt, Objevte svou vnitřní krásu - A.Nellis/ hrála v televizní povídce Jana Hřebejka Okno. Debutovala i v oblasti celovečerních hraných snímků - ve filmu Praha očima…- v povídce Michaely Pavlátové Absolutní láska. Dále vytvořila jednu z hlavních postav filmu Ene Bene a hrála také ve filmu Výlet v režii Alice Nellis.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

VIDEO: Do hororu Doktor Spánek si Stephen King vybral Ewana McGregora

Trailer k filmu Doktor Spánek

Od 31. října vstoupí do kin horor Doktor Spánek, který podle knihy Stephena Kinga navazující na jeho legendární...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Vinnetou, Hospoda, Chalupáři. Letní televize mají stále stejné zbraně

Mahulena Bočanová, Josef Větrovec, Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík v seriálu...

Česká televize v létě opráší seriálové Chalupáře, Prima klasické indiánky s Vinnetouem, Nova své sitcomy Hospoda či...

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz