Remundová prozradila, že čeká miminko

  18:16aktualizováno  18:16
"Viděla jsem asi 4-5 filmů, mám malou kapacitu," řekla ke svému pobytu na karlovarském festivalu Theodora Remundová, mladší dcera herečky Ivy Janžurové a divadelního režiséra Stanislava Remundy, která v pondělí odpoledne on-line odpovídala na dotazy čtenářů. "Nic zcela opojného jsem zatím neviděla, ale takových filmů v celém mém životě jsem viděla jen pár," vysvětlila herečka a režisérka, která v listopadu očekává miminko.
Theodora Remundová odpovídá na otázky čtenářů při on-line rozhovoru v Karlových Varech. 8. července 2002

Theodora Remundová odpovídá na otázky čtenářů při on-line rozhovoru v Karlových Varech. 8. července 2002. | foto: Dan MaternaMF DNES

Rozhovor s Theodorou Remundovou


Jaké to tedy jsou, ony opojné snímky, které filmovou tvůrkyni uchvátily? "Za všechny třeba Felliniho Sladký život. Jmenuji ho proto, že sám i jeho název je opojný. Mám ráda Itálii, a vůbec italskou kinematografii, tu méně patetickou - kromě Felliniho je ještě mým velkým oblíbencem Ettore Scuola," vyjádřila se Remundová.

Ze svých snímů se nejvíce chlubí svým absolventským filmem z FAMU - "Standard". "Na podzim k němu dotáčím druhou část "Ničeho nelituji", takže by se snad měl příští rok i objevit v kinech, každopádně v televizi," navnadila potencionální diváky. Do konce listopadu by snímek chtěla dotočit, protože právě v té době má, jak prozradila, předpokládaný termín porodu.

Padlo také několik dotazů na to, jaké to je natáčet s maminkou a sestrou, zda si "nelezou na nervy". "My se zase tak často mimo "práci" nevidíme. Takže máme radost z toho, že se vidíme," shrnula jednou větou mladší dcera Ivy Janžurové.

Remundová se k herectví dostala oklikou přes filmovou režii. Absolvovala FAMU (katedra dokumentární režie), kde na sebe upozornila několika zdařilými školními snímky. Souběžně s natáčením vlastních filmů hraje v pražském divadle Na zábradlí.

Mladá herečka a režisérka na sebe upozornila několika zdařilými projekty (Zastavení na cestě za obláčky, Jen malý kousek štěstí, Bratři, Kočky). V současné době připravuje svůj další režijní projekt s názvem Standard aneb ničeho nelituji, na který získala grant od Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Po spolupráci na několika experimentálních projektech (Balkony, Sedm splněných snů) začala hrát v pražském divadle Na Zábradlí, kam ji původně zlákal režisér Petr Lébl. Na prestižní pražské scéně ztvárnila výrazné úlohy ve hrách Ivanov, Táňa Táňa, Kočičí hra, Wesele a jiných.

Jako filmovou herečku začali Theu obsazovat nejprve její spolužáci a známí. Jan Hřebejk s ní natočil televizní povídku Okno, Michaela Pavlátová ji angažovala do hlavní ženské úlohy ve filmové povídce Absolutní láska (Praha očima..., 1999).

V témže roce ji Alice Nellis svěřila důležitou postavu Jany ve svém celovečerním debutu Ene bene, kde Theodora hrála se svou matkou Ivou Janžurovou. Alice Nellis s Theodorou také nastudovala divadelní představení Hra o dvou postavách Tennesseeho Williamse, které je na repertoáru pražského Rubínu.

Druhým celovečerním filmem Alice Nellis, Výlet, jejich spolupráce pokračovala. V roli nevyrovnané Zuzany, kterou Alice napsala opět přímo pro ni, Theodora předvedla, kolik různých ženských podob se v ní skrývá.

Autoři:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

RECENZE: Odpudivá až odporná. Hvězda Varů Patricia Clarksonová vítězí

Patricia Clarksonová ve filmu Florencino knihkupectví

Čerstvá nositelka karlovarské pocty Patricia Clarksonová má sice v opožděné novince našich kin nazvané Florencino...

RECENZE: Proč ti prase smrdí, když jsi ho nejedl, vyzvídá Letní hokej

Záběr z filmu Letní hokej

Teenagerské Kokosy na sněhu v dokumentárním balení; tak se dá zjednodušeně popsat novinka kin Letní hokej, již natočili...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz