Trailery
Sledovat další díly na iDNES.tvShodou okolností se v nabídce kin potkaly tři „dvojky“, tedy druhé díly rodinných hitů, které dospělí musí přečkat v tiché meditaci, jestli se ještě pohádka obejde bez videoher, mobilu a internetu.
Husí kůže 2: Ukradený Halloween
Podobně jako Raubíř Ralf a internet, i hraný pohádkový horor Husí kůže 2: Ukradený Halloween vyzrazuje praktický celý obsah rovnou v názvu, a také tady kluci pěstují videohry. Na rozdíl od dabingu animovaného dovozu sice tahá české znění Husí kůže 2 za uši, zato si k dobru připisuje starosvětské kouzlo trikově vděčných strašidelných bytostí, které podobně jako v prvním snímku uniknou ze žánrové knihy R. L. Stinea, zejména pak účinnou podobu potměšilé oživlé loutky, jíž se vyděšená parta školáků marně snaží zbavit.
Husí kůže 2: Ukradený HalloweenUSA, 2018, 90 min. režie Ari Sandel Hodnocení: 55 % |
I když halloweenské příšerky kráčející městečkem mají blíže k humpolácké Noci v muzeu než k poetické stylizaci Tima Burtona, je vidět, jak si s nimi tvůrci vyhráli – rozhodně nadšeněji a vynalézavěji než s rodinnými či vztahovými klišé včetně unavené maminky, dceřiny zhrzené první lásky nebo bratrovy šikany ze strany spolužáků.
Ale za jednu hravou maličkost si jinak tuctová fantasy zaslouží, aby horko těžko přelezla o milimetrový kousíček laťku průměrnosti. Režisér Ari Sandel totiž v nejpůvabnější scéně nechal rozpohybovat cukrářské želé v podobě oblíbených gumových medvídků. A co dokážou maličké pochoutky, když se nasupí, nabobtnají a zakousnou do vetřelců v celých útočných armádách, je pohled opravdu originální.
Nadto jde vlastně o jediný skutečně výchovný prvek, protože na takřečené gumídky si děti po filmu Husí kůže 2: Ukradený Halloween nechají určitě zajít chuť; alespoň pro nejbližších pár dní.