Tarantinovi bych dělala i catering. Naštěstí mám roli, říká Margot Robbie

Exkluzivně   8:58aktualizováno  8:58
Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz - Stačilo pět let a z Australanky Margot Robbie je jedna z nejsledovanějších mladých losangeleských hereček. V novém filmu Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu si vysloužila roli zavražděné filmové hvězdy Sharon Tate, manželky režiséra Romana Polanského. Na festivalu v Cannes poskytla iDNES.cz a MF DNES exkluzivní rozhovor.

Margot Robbie ve filmu Tenkrát v Hollywoodu | foto: Sony Pictures

Když Margot Robbie přicházela s hereckými kolegy Bradem Pittem, Leonardem DiCapriem a režisérem Quentinem Tarantinem po červeném koberci na filmovém festivalu v Cannes, působila uvolněně. A sebevědomě. Navzdory tomu, že objektivy fotoaparátů výjimečně nemířily hlavně na ni, ale spíše na slavné mužské trio.

Se stejným klidem v následujících dnech odpovídala na otázky korektnost milujících novinářů, zdali jí přece jen ten „zlý“ režisér Tarantino nedal ve filmu málo prostoru na úkor DiCapria s Pittem. „Ne, jsem spokojená s tím, jakou roli jsem dostala,“ říkala. Zdali to jen nehrála, však u herečky nominované na Oscara stěží někdo odhalí.

Fotogalerie

Víte, proč si Quentin Tarantino vybral do role Sharon Tate ve snímku Tenkrát v Hollywoodu právě vás?
S Quentinem jsme se znali už z dřívějška. Myslím, že jsem mu tehdy řekla, že jsem ochotná na place dělat i catering. K tomu naštěstí nedošlo a on velmi brzy poté dopsal scénář k Tenkrát v Hollywoodu a rozhodl se pro mě. Stejně jako Leonardo DiCaprio a Brad Pitt jsem však musela přijít k němu domů a scénář si přečíst tam. K jeho originálu totiž neexistovaly žádné kopie. Seděla jsem tehdy u něj v kuchyni. Čtu hodně pomalu a navíc jsem si ještě hodně užívala, že šlo právě o Tarantinův scénář u Tarantina doma! Trvalo mi to asi pět hodin a Quentin Tarantino mi pořád chodil nabízet sýr a další dobroty. Dokonce mi koupil mé oblíbené australské pivo, cítila jsem se jako doma!

Takže ve zkratce jste prostě měla radost?
A všechny mé sny byly najednou splněny!

Na rozdíl od Brada Pitta nebo Leonarda DiCapria jste ve filmu ztvárnila skutečnou postavu. S tím máte zkušenosti už ze životopisných snímků o bruslařce Tonye Hardingové nebo Marii, královně skotské. Liší se v něčem vaše příprava oproti fiktivním rolím?
Způsob, jakým jsem k roli Sharon Tate přistupovala, byl stejný jako v případě jakékoliv jiné role. Samozřejmě nemůžu generalizovat a říkat, že je to vždy zcela identický přístup, protože hodně věcí se mění třeba kvůli době, ve které se film odehrává. Tentokrát šlo o šedesátá léta, kterými jsem se nikdy jako herečka odborně zabývat nemusela. Vlastně jen v jedné australské televizní show, ale tam se jednalo pouze o rok 1963. Takže jsem si hodně studovala materiály o konci šedesátých let a musím říct, že to pro mě bylo zcela fascinující a nové. 

Myslíte si, že tehdy, bez všech sociálních sítí a internetu, bylo jednodušší stát se a být hollywoodskou hvězdou?
Jistě vám to říct nemůžu, protože jsem tehdy nežila, ale rozhodně se proměnila mezilidská komunikace. To, jak jsme si blízko, a přitom vzdálení. Sociální sítě přeformulovaly společenská pravidla v mnoha ohledech, které pociťujeme i my herci. Lépe vám to však bohužel srovnat nedokážu.

EXKLUZIVNĚ: Od Pulp Fiction se časy určitě změnily, líčí režisér Quentin Tarantino

Ve filmu je půvabná scéna, kdy si Sharon koupí lístek na běžnou projekci svého filmu a v utajení sleduje reakce diváků. Taky jste to někdy zkusila?
Takto v utajení ne. Při premiérách nebo oficiálních projekcích mi však udělá velkou radost sednout si s diváky do kina a pozorovat jejich reakci. Fascinuje mě, jak se z toho najednou stane společný zážitek. Abych se ale vrátila k otázce. Vím, že mi během natáčení Quentin Tarantino vyprávěl, jak se šel podívat v roce 1993 na projekci filmu Pravdivá romance (ke snímku napsal Tarantino scénář – pozn. red.), ale už se nemohl dostat dovnitř. Zničehonic jej však poznali fanoušci díky jeho Gaunerům a obsluha kina ho nakonec pustila. 

Film Tenkrát v Hollywoodu režiséra Quentina Tarantina zamíří do českých kin 15. srpna 2019.

Trailer k filmu Tenkrát v Hollywoodu:


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Festival Letní Letná zahájila provazochodkyně nad Vltavou

Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga úspěšně přešla přes Vltavu od...

Letošní 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začal procházkou v oblacích. Světoznámá...

Další z rubriky

Po obědě nic dobrého nevznikne, tvrdil Jiří Hubač, šlechtic příběhů

TýTý 2008 - Lucie Borhyová a Jiří Hubač

Když scenárista Sanitky či Babího léta ve dvaaosmdesáti zemřel, bylo příštímu autorovi jeho životopisu teprve...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Do čtvrté řady krimiseriálu Polda přibude Vladimír Polívka

Vladimír Polívka a David Matásek při natáčení čtvrté řady seriálu Polda

Televize Prima opět rozjela natáčení kriminálního seriálu Polda. Vzniká už čtvrtá série, v níž se do hlavní role vrátí...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR MONTÁŽE - VOLNÉ VÍKENDY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz