Proč Tropická bouře pobuřuje i baví

  10:14aktualizováno  10:14
Tropická bouře je na hollywoodské poměry velmi „nekorektní“ - na časté žerty ohledně retardovaných si stěžovala řada zámořských sdružení mentálně postižených.

Z filmu Tropická bouře | foto: Bontonfilm

Je také velmi vulgární - slovník Toma Cruise v roličce plešatého, vousatého, obrýleného a obhroublého producenta vyděsil spoustu rodičů. Ale zároveň, jak uznávají tamní kritikové i fanoušci, je velmi zábavná, protože staví na originálním nápadu.

"Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před válečným filmem a brblali, že to je k nepřežití. Začal jsem si představovat, jak by jim asi bylo ve skutečné válce - a tak vznikla Tropická bouře," říká spoluscenárista, herec a režisér nevšední komedie Ben Stiller.

Představuje v ní úspěšného akčního hrdinu marně toužícího po uměleckém uznání v podobě Oscara - jednu z hollywoodských hvězd, které se sešly na natáčení největšího a nejdražšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají ve Vietnamu.

Trailer k filmu Tropická bouře

Tropická bouře je na hollywoodské poměry velmi „nekorektní“ - na časté žerty ohledně retardovaných si stěžovala řada zámořských sdružení mentálně postižených.

Jeho opak, cenami již ověnčeného herce hledajícího stále nové výzvy, ztvárnil Robert Downey jr., a lidového komika snícího o seriózní šanci vytvořil Jack Black. Všichni tři si slibují posun v kariéře právě od velkofilmu, jehož natáčení jim však dělá potíže.

Proto vojenský poradce alias Nick Nolte vyzve zoufalého režiséra v podání Steva Coogana, aby herce ve skutečném pralese vycvičil v opravdové chlapy.

Tréninková výprava však v džungli narazí na domorodou bojůvku, která proti domnělé americké invazi vytáhne ostré střely - zatímco nic netušící herci si myslí, že to patří ke hře čili k režisérově plánu na jejich "zocelení".

Herci si vychutnali každou absurditu scénáře, který vznikal pět let - od operace, jež z plavého Australana stvoří černocha, po adopci domorodého hošíka, zakukleného dětského zabijáka.

Zábavě neodolali ani jejich kolegové vesměs zvučných jmen, kteří se ve filmu třeba jen mihli v sebezlehčujících epizodkách. Někteří - Jon Voight, Jennifer Love Hewittová, Jason Bateman či Alicia Silverstone - si v Tropické bouři zahráli sami sebe.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Vinnetou, Hospoda, Chalupáři. Letní televize mají stále stejné zbraně

Mahulena Bočanová, Josef Větrovec, Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík v seriálu...

Česká televize v létě opráší seriálové Chalupáře, Prima klasické indiánky s Vinnetouem, Nova své sitcomy Hospoda či...

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

VIDEO: Zrychlený dech a běh o život. Představuje se Nabarvené ptáče

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý, skoro němý a dokončený bez kompromisů. Tak charakterizuje...

Najdete na iDNES.cz