Diskuse k článku

Prima chce vysílat seriál Žena za pultem

Dlouho byla jen televizí do počtu. Nejmenší, přehlíženou, tou „třetí vzadu“ - za Novou a ČT. Ale postupně Prima začala ukrajovat stále větší díl diváckého krajíce, několikrát už přebila Kavčí hory a místo na trhu si dál upevňuje. Jaký má recept na úspěch? Dává přednost malým krůčkům před velkými skoky a kupuje archivy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vla+dimírsmidl.

proč ne serial žena za pultem
nevím jak dopadla anketa  ale  tak hodnotnýserial jako byl tento s tolika perrfektnímy herci a s kusem hystorye by se měl dávat již s toho důvodu aby ti mladí věděly jak jsme žily a jak jsme si musely vše zasloužit.pro mne to byla pěkná doba až na malé vyjimky.to je můj názorsmmidl vladimír Praha
0/0
10.8.2002 17:01

Tom

Re: proč ne serial žena za pultem
Jistě to pro vás byla pěkná doba, škoda jen, že jste taky nedával trochu pozor ve škole, když se probíral pravopis. Jsem pro, ať si Prima vysílá tyhle seriály - hledá si prostě svého diváka - a ti ostatní budou mít šanci si připomenout nebo vidět tu podle mého názoru nepěknou (!) dobu v přímém přenosu. Jinak úmělecká hodnota 0, myslím, že všichni kromě soudružky Švorcové se moc rádi nepřipomenou.
0/0
20.8.2002 15:28

Suzo

Rekce na článek Jaroslava Huta v MF Dnes z 10.8. 2002
Tento článek jsem na Idnes nenašel, proto reaguji takto.
Vážený pane Hute,
rozdíl mezi vraždou a vraždou není nikdy žádný, ať už vraždí komunismus, fašismus, nebo jákákoliv jiná ideoloie. Proč není zatčen člověk procházející se po náměstí a rudou hvězdou a srpem a kladivem na tričku, kdežto člověk s hákovým křížem ano? Jestli jste dosud ten rozdíl nepostřehl, tak to bude asi tím, že komunistická ideologie, jakkoli je mizerná, nenabádá nikoho k vyvražďování národů, ras, či etnik.
Snad ještě jedna reakce na Váš článek. Vydavatel nekomentovaného vydání Mein Kampfu věděl dobře, že takto vydané "dílo" A. Hitlera bude pouze sloužit dnešním neonacistům jako jejich bible, kterou neprzní žádné humanistické poznámky. Byl to sprostý a odsouzeníhodný kalkul vydavatele, za který nese následky. Soudit - nesoudit? Nevím, ale veřejné opovržení si rozhodně zaslouží.
s pozdravem K. Franek
0/0
10.8.2002 10:59

VP

PROČ SI ZASE HRÁT NA CENZORY ?
Proč nám zase někdo, nebo nějací (třeba rejžkové ?!) mají určovat a předepisovat, na co se máme a nemáme dívat ? Je to přece nesmysl. Neškodilo by připomenout, že na černém trhu videokazet jsou největšími hity právě normalizační seriály a filmy, které se už léta nevysílaly. Za seriál Okres Na Severu se platí 2 a půl tisíce, Nejmladší z rodu Hamrů ještě víc, o dalších nemluvě. A to jen proto, že tady stále mají cenzoři velké slovo. A to je neštěstí. Přitom je stejně jen otázkou času, kdy se i takové produkty minulosti v TV objeví - nelze donekonečna jít proti proudu. Když už se komunisté dostali do sněmovny a hlasují tak roztomile ruku v ruce s ODS, proč se zase tvářit, že minulost byla jiná než byla ? Nikdo nikoho nenutí, aby násilím sledoval, co vysílá jedna z několika TV - může kamkoli přepnout. Ale mám silný dojem, že než ty idiotské jihoamerické telenovely a akční slátaniny bude pro hodně diváků bližší a atraktivnější ČESKÁ hra na "socialistický blahobyt", už jen kvůli oblíbeným hercům, na které se dívali celá dlouhá léta. A "železný" manipulátor v sobotu v poledne utrpí zase další porážku.
 
0/0
8.8.2002 3:21

Ivana

Zapněte rádio, sáhněte po knížce, jděte radši ven !
Už jsem zjistila, že sledovat TV je naprostá ztráta času a degradace osobnosti. Takže mi nevadí americké či německé stupidity, jihoamerické telenovely ani komunistické bláboly. Jedno mají společné - člověka se zdravým rozumem vyženou od obrazovky.
0/0
7.8.2002 12:29

VP

Re: Zapněte rádio, sáhněte po knížce, jděte radši ven !
Ale Ivanko se zdravým rozumem: Pokud je tvoje "osobnost" tak vratká, že by sledování TV mohlo vyvrcholit degradací té tvé "osobnosti", obrazovce jako takové se obloukem vyhýbej - jen by mne zajímalo, jak dlouhý čas ti trvalo, než jsi k takovému "geniálnímu" závěru došla ?!
0/0
8.8.2002 3:02

Franta

Žena za pultem? proč ne
Když TV vysílá např. stupidní DALAS taky to neodsuzuju a prostě se na to nedívám, vybírám si co mě baví a co se mi líbí. Když se Žena za pultem vysílala jsem byl malej kluk a dívali jsme se na to s rodinou, patřilo to k mému dětství a jaká byla tehdy politika mě nezajímalo. Určitě se dívat budu protože mi to připomene dětství. Dívat se budu taky proto že seriál byl dobře herecky obsazen.
0/0
6.8.2002 7:04

vla+dimírsmidl.

na serial žena za pultem se těším
 serial je o životě  který jsme žily a na který si nemohu stěžovat a mém moc rád paní svorcovou jako herečku a mnoho dalších umělcůna které se mo těším
0/0
4.8.2002 1:51

Dan(1)

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
4.8.2002 16:15

MK

Re: na serial žena za pultem se těším
hm, pani Svorcova je fakt mega kvalitni herecka... Nema absolutne chybu.. :-o)))))
0/0
20.8.2002 18:36

Dan(1)

Ne, už kvůli panu Haničincovi...
Petr Haničinec se stydí za to, co dělal, včetně té hloupé role "koňského cvoka" od Dobré Vody. Nechal bych tyhle komunistické idiocie ještě tak 10-20 let u ledu. Mjr. Zeman s morálkou mládeže neotřásl, jak se obával s. Železný, ale Žena za pultem, vložky a játra pod pultem? Kdo by pak volil levici?
0/0
3.8.2002 18:34

Pecan

Zena za pultem a KSCM
Nechapu, proc by se mela zakazovat Zenu za pultem, kdyz se nezakaze KSCM a to je silnejsi kafe nez nejaky neskodny serial
0/0
2.8.2002 15:09

Buri

Konečně-Žena za pultem
 
Přiznám se, že se na reprízu tohoto seriálu těším. V osmdesátých letech jsem jej viděl jako malý kluk, takže až nyní mohu docenit jeho "kvality" a herecké výkony-nejenom Jiřiny Švorcové, ale i Vladimíra Menšíka,Karoliny Slunéčkové,Petra Haničince,Hany Maciuchové či Simonky Stašové. Konečně se přestáváme tvářit,jako by ten seriál neexistoval a bouráme další tabu.Milá televize Primo- alespoň u mě opět boduješ !!
0/0
2.8.2002 14:36

TedTurner

Proč to lidé odsuzují?
Proč lidé tyto seriály odsuzují? V dnešní "demokracii" se zase škatulkuje, trezoruje a odsuzuje.  Jednou to bylo natočené, tak proč to zavírat do trezoru.
Myslím, že když to Prima odvysílá, bude to mít veliký divácký ohlas.  Na západě by se na to vůbec neohlíželi. Dnes médiím vévodí peníze a tento seriál je určitě reklamou Primě přimese.
Ted Turner, Bohumín
0/0
2.8.2002 11:58

katka

už se těším
Musím říct, že jsem překvapená, že lidem nevadí reprízy totalitních seriálů. Všude v televizi je slyšet jenom: nebudeme, v žádném případě, není to divácky atraktivní atd. A ejhle, najednou se ukazuje, že lidi si myslej něco jinýho. Už se těším na Ženu za pultem, nikdy jsem to neviděla, jenom ukázky. Je fakt, že Okres na severu ještě trochu pamatuju. Vážně nevím, proč ČT nevysílá víc archivních věcí. Jenom těch filmů, co natočila a kde nic tu nic. Sice má trochu snahu na ČT 2 v sobotu dopoledne, ale je to slabota a jsou to většinou blbiny. Pořád opakujou to samé viz Hříšní lidě a Panoptikum. Říkám si, kolikrát jsme to už viděli - to jde snad každé dva roky nebo co. Je to bída.
0/0
2.8.2002 10:34

MK

Re: už se těším
nechces vosukat?
0/0
20.8.2002 18:38

Standa - Praha

proč ne
Nevidím důvod, proč by zrovna Žena za pultem (nebo jakýkoli jiný archivní pořad) neměl být vysílán. Kdo má možnost sledovat satelitní televize, tak zjistil, že např. stanice MDR už Ženu za pultem vysílá (ano, aktuálně v tomto období je seriál cca v polovině!). A nevypadá to, že by někomu vadila... Rovněž oblíbená estráda EIN KESSEL BUNTES se na satelitních TV reprízuje. Archivní bloky jsou zcela běžné na všech TV, tak proč ne u nás. Co kdyby ĆT začala opět reprízovat pořady typu Jedeme dál, Pět přání, Správný klíč...? Navíc v době, kdy každá TV se snaží šetřit, jde o nejlevnější zábavné pořady... A co třeba takové LEGENDY TANEČNÍ HUDBY (vyráběla ostravská redakce ČT)? Jsou stejné, avšak daleko kvalitnější, jako pořad Hvězdy které nehasnou... A takových pořadů se v archívu dá najít mnohem víc. Stačí pátrat...
0/0
2.8.2002 10:08

Warner

Jen to pustte
Dobre, ze pustili Magora Zemana. V lidech byla takova nejasna vzpominka na jaro 1989, kdy to slo predtim naposledy, ze je to sice silne tendencni, ale vcelku dobre remeslne udelany serial. Nakonec se ukazalo, ze to neni ani dobre udelane ... ze je to ubohe i po dramaticke a technicke strance a ze lepsi je i nizkorozpoctovy detektiv Tomsa s Markem Vasutem.
0/0
2.8.2002 9:37

retroman

Když už major Zeman, tak všechno
Nevím proč se někdo bojí vysílat staré seriály natočené za socialismu. Veřejnoprávní TV má dva kanály a když se podívám co tam vysílají je mi z toho zle. Minimálně 50% programů je opakovaných, přitom archiv ČT je tak rozsáhlý, že místo té hrůzy, kterou dnes vysílají mohou zaplnit celý jeden kanál archivními zábavnými pořady, seriály, opakováním silvestrů, atd. A jestli už ČT povolila vysílání 30 případů mjr. Zemana (a je úplně jedno za jakého ředitele) může klidně vysílat třeba projevy Husáka, Gottwalda, nebo prostě cokoliv, a nemohou jí vadit naprosto neškodné seriály typu Muž na radnici, či Okres na severu. Jenom doufám, že ČT nebude dělat drahoty při prodeji těchto seriálů komerčním televizím. Pokud se svým archívem (který je i archivem všech koncesionářů) neumějí pracovat, tak ať ho neblokují pro nás, kteří jsme ho pomohli svými poplatky vytvořit.
0/0
2.8.2002 9:04

Rejpal

Tendence
Tak nevím, co je ve Švorcce za pultem za zábavu. To Bláha v Muži na radnici ať byl tendenční nebo ne, dokázal lidi alespoň pobavit.
0/0
1.8.2002 18:59

Petr

Re: Tendence
Ať se taky mladí podívaj, co se točilo za kraviny... Já bych to pustil.
0/0
2.8.2002 7:40

Severka

Re: Re: Tendence
Naprosto souhlasím ať se podívaj jak jsme si tu "krásně budovali socialismus"
0/0
2.8.2002 10:11

Najdete na iDNES.cz