Prima: Bazén bude úspěšnější než Pouta

  19:53aktualizováno  19:53
Tři kamarádi ze školy, které spojuje touha prorazit do rádií s vlastní kapelou. To jsou hlavní hrdinové nového českého seriálu Bazén, od jehož zářijové premiéry očekává televize Prima ještě větší úspěch než od Rodinných pout.

Sabina Laurinová a scenáristky nového seriálu Bazén. | foto: Václav PancerMF DNES

"Změníme pověst usedlé televize pro starší a pokročilé. Jdeme čelem proti zdi a Bazén je jedním z projektů, kterými tu zeď rozdrtíme," slibuje ředitel Primy Martin Dvořák moderní, úsměvně laděný příběh z maloměsta, jenž osloví diváky do třiceti let, ale bude stravitelný i pro starší ročníky.

Třiačtyřicet dílů píší opět autorky Rodinných pout Jitka a Kateřina Bártů, které potvrdily, že dostaly i předběžnou nabídku podílet se na scénáři případného filmu Snowboarďáci II. "Ale to je zatím čirá teorie, teď máme dost jiné práce," ujišťovaly sestry Bártů.

Další oporou Bazénu má být herecké obsazení. Členy kapely hrají Jan Dolanský, jehož hrdina je rebel, romantik, Martin Pisařík coby ctižádostivý vůdce a Rostislav Novák v roli líného pivaře, jenž má dítě s ochránkyní přírody alias Laďkou Něrgešovou. Nové posily skupina najde v Ondřeji Kavanovi a Jakubu Prachařovi, ke slovu přijde i starší herecká generace.

Rodičovské páry vytvoří Oldřich Vízner se Sabinou Laurinovou, Jiří Štěpnička s Ljubou Krbovou a Bolek Polívka v roli správce bazénu, u nějž se osudy postav protínají, s Jitkou Smutnou. O kotelnu se stará Arnošt Goldflam, hudební talenty loví Petr Čtvrtníček a Alice Bendová říká své hrdince "hodně sexy plavčice".

"Seriál má čtyřicet stálých postav a za sto padesát natáčecích dní využije dvanáct set statistů," spočítal výkonný producent Jan Novotný ze společnosti Pro TV, která Primě dodává "na klíč" oba její seriály, ale přijímá zakázky také od jiných stanic.

Podle Dvořáka stojí jeden díl Bazénu 1,8 milionu korun, čímž prý ukazuje veřejnoprávním stanicím, že i "kvalitní zajímavé seriály lze točit levněji". Navíc Prima už uvažuje o třetím seriálu a příští rok by ráda začala i s produkcí českých filmů.

"Všechny televize posilují vlastní tvorbu, která u diváků vítězí. Časy, kdy byly zahraniční pořady schopné konkurence, jsou dávno pryč," potvrdil programový ředitel Primy Miloš Zahradník.

Otázkou zůstává, jak televize své podzimní novinky rozloží. Přesné zařazení dosud kvůli konkurenčnímu boji všechny tři stanice tají, nicméně je nasnadě, že se nevyhnou přímým soubojům.

Jen Prima hodlá do hlavních večerních časů vtěsnat jednou týdně Bazén, jednou týdně Dietlův seriál Synové a dcery Jakuba skláře, jejž koupila z archivů ČT, dvakrát týdně druhou řadu Rodinných pout – a dvakrát denně po sedm dní v týdnu bude vysílat reality show VyVolení, jejíž náklady činí 150 milionů korun.

Nova chystá z nových seriálů na každý všední podvečer Ulici a do hlavního času Ordinaci v růžové zahradě, nadto se rozmáchne s klasickou reality show Velký bratr – a do zásoby už točí druhé řady seriálů Pojišťovna štěstí a Místo nahoře. ČT začne svůj seriálový podzim Dobrou čtvrtí a poté Návsí.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

Znovu vyhrál Spider-Man, českou novinku viděly sotva tři tisíce lidí

Z filmu Spider-Man: Daleko od domova

Komiks Spider-Man: Daleko od domova vyhrál v Česku, kde se zčásti natáčel, i svůj druhý víkend. Tentokrát přišlo 71...

Hana Vagnerová natáčí se Švýcary road movie Ztraceni v ráji

Z natáčení filmu Ztraceni v ráji

Absurdní komediální road movie vyprávějící o střetu dvou světů i dvou generací. Tak tvůrci charakterizují snímek...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Advantage Consulting, s.r.o.
PLÁNOVAČ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz