Podvraťáci hlásí: Konečně je dotočeno!

  1:00aktualizováno  1:00
Teprve na dnešní dotočnou se režisér Karel Janák pořádně vyspí. Má za sebou dvě noci za kamerou, jimiž natáčení své nové krimikomedie Ro(c)k podvraťáků včera v šest ráno uzavřel.

Ro(c)k podvraťáků - Snímek z natáčení filmu Ro(c)k podvraťáků | foto: Vojta Resler

"Chtěl jsem si dopřát týden volna, ale místo toho si asi dám jednu reklamu. Nahlouplou bych nedělal, jenže tahle má skvělý námět," říká.

Role pro Petra Jandu
Ani herci Jiří Mádl a Vojta Kotek, se kterými po Snowboarďácích a Rafťácích točil už potřetí, si příliš neoddechnou.

Mádla čeká maturita, Kotka divadelní představení. V Ro(c)ku podvraťáků je doplnili Martin Písařík a Michael Beran: čtveřice ztělesňuje členy kapely, kteří na první pořádné vystoupení potřebují sehnat peníze a únosem mafiánského psa na sebe poštvou podsvětí.

Režisér tentokrát sliboval jiný film než předchozí teenagerovské komedie. Platí to? "Drsnější sice je, ale zároveň z toho leze větší komedie, než jsem si původně myslel," přiznává nad natočeným materiálem. Diváci se tedy mají připravit na "vtipně drsnou" muzikantskou gangsterku.

Kromě vrstevnic mladíků, které hrají Klára Jandová, Ema Jurková nebo Kristýna Nováková, se na plátně objeví i zástupci starší generace.

Hrdinou natáčení se stal Václav Sloup v roli dědečka, který se zranil při pádu na schodech – odmítl jít k lékaři, dokud příští den svůj part nedotočí, a teprve pak mu v nemocnici objevili zlomené a vymknuté části ruky.

Mafiánský boss alias Václav Postránecký zase udivoval rychlostí, s níž "uklízí" nepohodlné postavy, náklonností k psu Johnovi, ve skutečnosti Alfovi, i krutostí, již předal své filmové dceři Kláře Jandové v postavě přezdívané Aneta mučitelka. Trochu sám sebe představuje Petr Janda z Olympiku: coby slavný zpěvák Djambo nabídne mladíkům, ať mu dělají na turné předkapelu, pokud si však opatří nové nástroje.

Výbuchy i skinheadi
Protože se točilo v reálných prostředích, nic netušící obyvatele štáb občas zaskočil.

V Kladně třeba obdivovali dva nové obchody, které vyrostly přes noc, ale vzápětí jejich výklady rozmetal na kusy čisticí vůz řízený kaskadéry.

Ve vísce Ratboř žasli, když jedinou místní silnicí přijížděly nablýskané limuzíny, z nichž vystupovali výhružně vyhlížející mafiáni.

Z českobrodské veterinární kliniky se kradl pes, z psychiatrie v Bohnicích se vezl Jan Hrušínský jako starosta po protialkoholní léčbě, u Nižboru vybuchovalo auto a nechyběla ani rvačka se skinheady.

Právě mnohé "likvidačně devastační" záběry si nechal Janák až na konec natáčení, jako by po akční zábavě zametal stopy a chystal se přeladit na jiný žánr. Jaký, to ještě netuší. "Už před časem jsem myslel na pohádku, ale teď se jich prý chystá víc, takže zvažujeme, jestli nezkusit radši něco jiného.

Nabízeli mi taky scénář hororu, náhodou mám doma i vlastní hororovou látku, ale nevím, vážně teď nevím, do čeho se pustím příště," tvrdí jeden z nejúspěšnějších českých režisérů současnosti.

V podstatě soupeří sám se sebou. Jeho debut Snowboarďáci překonal v kinech šestisettisícovou návštěvnost a Rafťáci, kteří se promítají devátý týden, už mají 590 tisíc diváků.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

RECENZE: Chůva, která držela feudály nad vodou, připomene i Postřižiny

Chůva a její svěřenkyně ve filmu Becassine!

Sice také nosí deštník, ovšem používá jej pouze místo hole na svůj chudý raneček či jako improvizovanou řadící páku u...

Co jeden had v hlavě medúzy, to jeden zločin. Chci šetřit slovy, slíbil Renč

Režisér Filip Renč (listopad 2007)

Režisér Filip Renč začal v pondělí v Brně natáčet krimiseriál Hlava medúzy. Z osmi případů vzniknou letos čtyři a zbylé...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz