Podívejte se, proč se Woody Harrelson honí za mrtvolami

Exkluzivně   14:13aktualizováno  14:13
Woody Harrelson a hororová komedie? Nic není nemožné, a tak snad ani nikoho nepřekvapí, že se představitel velkých charakterních rolí momentálně vyžívá v likvidaci chodících mrtvol. Navíc jen pár týdnů před Štědrým dnem: Zombieland režiséra Rubena Fleischera má premiéru 3.prosince.

Co Harrelsona přesvědčilo, aby se po oscarovém snímku Tahle země není pro starý vrhl na roli "zombíkobijce"? Herec sám říká, že scénář.

"Pohybuje se na pomezí černé komedie a zombie hororu. To není snadný úkol: znamená to, že musíte ve filmu zachovat i určitou dávku reality, jinak se z něj stane fraška. Byla to výzva," vysvětluje Harrelson.

Z filmu ZombielandZ filmu Zombieland

V Zombielandu hraje Tallahasseeho, drsňáckého zabijáka zombies, který je motivován touhou získat poslední čokoládovou tyčinku na světě. "Tallahassee je dětinský, impulzivní," přibližuje postavu scenárista a vedoucí výroby Rhett Reese.

"Dávalo dokonalý smysl, že jeho největším snem je čokoládová tyčinka: je to metafora minulosti, střípek jeho bývalého života, něco, k čemu se upíná. Všichni se upínáme k věcem z dětství, ale pro něj jde o něco z doby před apokalypsou. Navíc tyčinky vydrží v regálech poměrně dlouho čerstvé," rozjímá vážně - nevážně autor.

Z filmu Zombieland

"Vždycky jsem Zombieland považoval za něco na způsob Půlnočního běhu se zombies," komentuje pak své dílo režisér Ruben Fleischer.

"Stejně jako zmíněný film i ten můj spadá do několika různých žánrů. V první řadě je to komedie, road movie. Pochopitelně má v sobě hororové prvky a máme tu i jistou romantiku. Ta různorodost se mi zamlouvala a chtěl jsem celý film držet při zemi a trefit přesně ten správný tón," říká.

Vedle Harrelsona řádí v Zombielandu ještě jeden pozoruhodný muž: Jesse Eisenberg v roli Columba. "Existuje spousta talentovaných mladých herců, o kterých jsme uvažovali, ale Jesse Eisenberg byl vždycky mým favoritem," říká k tomu režisér.

Bonusový film o filmu - Zombieland očima tvůrců a herců

"Líbil se mi ve filmu Roger Dodger a když jsem se s ním sešel, zjistil jsem, že má výtečný smysl pro humor a je velice citlivý. Je neuvěřitelně zábavný a dokáže vám řečí těla vsugerovat dojem, že je tím největším zoufalcem na světě. Byl ztělesněním Columba," říká režisér k Eisenbergově roli.

"Rozhodně jsem dokázal chápat Columbovu obsesivní kompulzivitu – je to člověk, který si nedokáže nic užít," přiznává sám Eisenberg s tím, že si postavu Columba skutečně užíval.

Z filmu Zombieland

 "Byl napsaný velice lidsky a těšil jsem se na to, že budu hledat rovnováhu mezi jeho lidskou stránkou a humorem, který z jeho chování nutně vyplývá," dodává.

Ve filmu, který vstupuje do českých kin 3.prosince, mají náš svět pod nadvládou zombíci. Existuje zde však skupina přeživších vedená Tallahasseem, která se před nemrtvými snaží najít úkryt. Hlavní "zábava" nastává ve chvíli, kdy se k nim přidá zakřiknutý strašpytel Columbus.

V dalších rolích černé komedie se představí například Emma Stoneová, Abigail Breslinová nebo Bill Murray.

Zombíkovské perličky 

Z filmu ZombielandVšechny hlavní postavy jsou pojmenovány po amerických městech: Tallahassee (Florida), Wichita (Kansas), Little Rock (Arkansas) a Columbus (Ohio).

Ve filmu se měl v drobné roli objevit i Patrick Swayze, ale musel zrušit filmování kvůli svému boji s rakovinou.

Columbus, postava se slabým žaludkem, kterého hraje Jesse Eisenberg, má fóbii z klaunů. Jeho opravdová matka se ve skutečnosti živí jako klaun na různých oslavách.

Harrelson byl během práce na filmu zatčen pro držení marihuany a natáčení se tak o den protáhlo.

Původně se film jmenoval "Another Day in Zombieland" (Další den v Zombielandu), ale studio se bálo, že si lidé budou myslet, že je to pokračování, tak název zjednodušili.


Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

RECENZE: Phil Collins dal i vsedě do koncertu vše, zvukař zaslouží padáka

Phil Collins 25. června 2019 v pražské O2 areně

V úterý v pražské O2 areně koncertoval rockový veterán Phil Collins. Navzdory tomu, že celou show absolvoval vsedě,...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

VIDEO: Zdravím, přátelé v České republice! Sám Spider-Man zve do kina

Zdravice Spider-Man: Daleko od domova

Zdravím, přátelé v České republice, jsem Tom Holland. Tak začíná pozvánka na film Spider-Man: Daleko od domova, kterou...

DO KINA: Třem novinkám vévodí Yesterday, komedie s hity Beatles

Z filmu Yesterday

Pouze tři premiéry hlásí poslední týden před prázdninami a kupodivu tentokrát chybí tradiční dětský příběh jako dárek...

Dal půldruhého milionu na politický thriller o Františku Krieglovi

František Kriegel

Zázraky se ještě dějí. Na besedu Ivana Fíly o jeho knize a připravovaném stejnojmenném filmu Muž, který stál v cestě...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz