Podívejte se, jestli vás i nový Freddy z Elm Street bude budit ze sna

  17:27aktualizováno  17:27
Produkční společnost Michaela Baye potěšila všechny hororové fanoušky. Konečně jim totiž nabídla ochutnávku z předělávky hororu, který poznamenal dětství nejednoho z dnešních třicátníků. Trailer k nové Noční můře z Elm Street je na světě. Mnoho toho ovšem neukáže.

Všechny logicky nejvíc zajímá, jak si "Strážce" Jackie Earle Haley poradil s rolí, která bývala výsadou dnes už více než šedesátiletého Roberta Englunda. 

Ten hrál zjizveného sadistu Freddyho Kruegera ve všech dosavadních "Můrách". Právě se záběry Freddyho - taktéž logicky - nicméně tvůrci v traileru šetří, jak se jen dá.

Herec Jackie Earle Haley Herec Robert Englund  alais starý dobrý Freddie Krueger

Co tedy víme? Už fotografie z natáčení naznačily, že i nový Freddy bude mít stejný "outfit" (typický pruhovaný svetr a klobouk). Trailer navíc prozradil, že skřípění noži na rukou jde Rorschachovi, hvězdě filmu Watchmen, stejně dobře jako kdysi Englundovi.

To je ale také asi vše. Atmosférou se útržky scén nijak zvlášť neliší od scén jiných teenagerovských vyvražďovaček (možná jsou jen trochu červenější) a rozpačitý dojem zachraňuje pouze známá dětská ukolébavka v podkresu.

Zajímavosti z Elm Street

Herec Billy Bob Thornton- Pro roli Freddyho se v jedné fázi počítalo i s Billy Bobem Thortonem.
- Původně neměla být nová Elm Street remakem, ale prequelem k prvnímu dílu. Nakonec scenárista Wesley Strick změnil názor.
- Jedná se o první film, kde Freddyho nehraje Englund. Ten se zúčastnil celkem osmi snímků (včetně Freddy vs. Jason, 2003) a natočil i seriál Freddy's Nightmares (1988).
Johnny Depp- Jackie Earle Haley se o roli v Elm Street neucházel poprvé: castingu se zúčastnil už v roce 1984, u prvního dílu. Jeho part však tehdy dostal začínající Johnny Depp.

Abychom však tvůrcům nekřivdili: Michael Bay má s hororovými remaky dostatek zkušeností (minimálně jeho Texaský masakr se neztratil) a hlavně se dá předpokládat, že ten největší trumf si doposud nepříliš známý režisér Samuel Bayer nechává až na dubnovou premiéru. Takže kdo ví, třeba se ještě dočkáme milého překvapení.

A co že se v Elm Street přihodí tentokrát? Školníka Freddyho obvinili ze zneužívání dětí a dav rozzuřených rodičů ho zaživa upálil, takže teoreticky by se dít nemělo nic.

Všichni ovšem víme, že hororové stvůry rády přežívají všechny myslitelné druhy smrti, takže když se Freddy začne objevovat ve snech dnes již osmnáctiletých studentů, nikoho to nepřekvapí: přišel se pomstít. A pěkně krvavě, jak známe Freddyho.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Lucie, postrach ulice a učitelka skejťáků totality

Z filmu Tohle není Kalifornie

Vůbec, ale opravdu vůbec nevadí, pokud případný zájemce o snímek Tohle není Kalifornie zaváhá, protože v životě nestál...

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

RECENZE: Co zbylo z Mužů v černém? Parodie na bondovku a povrchní humor

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém

Jestli Muži v černém 3 příjemně překvapili, pak startovní snímek nové série Muži v černém: Globální hrozba znamená...

Adecco spol. s r.o.
DISPONENT/KA LOGISTIKY A DOPRAVY s AJ / NJ

Adecco spol. s r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 24 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.cz