Podívejte se, jak Dan Landa a Pavel Liška dabovali psy

Doporučujeme   16:27aktualizováno  16:27
Pavel Liška, Daniel Landa a Vladimír Brabec v jednom filmu. Komu se zdá tato kombinace neuvěřitelná, nechť v srpnu vyrazí do kina na animovaný snímek Vzhůru do oblak, do kterého všichni jmenovaní propůjčili svůj hlas.

VZHŮRU DO OBLAK

Kdo dabuje nový animovaný film

Vladimír Brabec, Martin Sucharda, Johana Krtičková, Pavel Liška, Jan Skopeček, Jan Vondráček, Václav Upír Krejčí, Daniel Landa

Vojta Kotek je známý zejména coby hrdina z teenagerovských komedií Snowboarďáci a Rafťáci. Někomu možná v souvislosti s jeho jménem vytane i Divadlo Járy Cimrmana, kde hraje jeho otec Václav.

Jeho současná role je ale úplně jiná - ve smíchovském studiu Virtual dolaďuje dabing k novému animovanému filmu Up!, který pod názvem Vzhůru do oblak přijde do českých kin v srpnu.

"Studuju filmovou režii na škole v Písku a tam učí Jiří Strach. A právě ten na tenhle film neměl čas. Tak řekl, že ho budu dělat já," líčí jednadvacetiletý Kotek.

Práce ho evidentně baví. Aby ne - po celou doby natáčení měl možnost spolupracovat s takovými dabérskými esy, jako jsou Vladimír Brabec, Jan Skopeček nebo Jan Vondráček.

"Pan Brabec mě ze začátku oslovoval ‚pane režisére‘, nevím jestli si ze mě nedělal trochu legraci. Ale jinak ta spolupráce byla výborná. Například pan Skopeček, který už dlouho nic nedělal, se naučil text zpaměti," vypráví Kotek.

Z filmu Vzhůru do oblak

Kromě ostřílených dabérů si ale Kotek k natáčení přizval i dvě "rarity" - Pavla Lišku a Daniela Landu. Oproti Liškovi má Landa s dabingem zkušenost. Ale jak sám říká - to už je dávno.

"Já tyhle věci vůbec nedělám, ale říkal jsem si, že bych mohl udělat výjimku. S dětmi na animované filmy chodíme do kina, takže až půjdeme na tohle, budu moci říct: To jsem já," směje se Landa, který ve filmu dabuje zlého psa jménem Beta.

V celku až na premiéře

V době, kdy se štáb iDNES.cz měl možnost na natáčení podívat, se zrovna dabovala scéna, která bude k vidění pouze jako bonus na DVD. A vystupují v ní právě jen psi.

Dobrosrdečného a trochu natvrdlého Duga dabuje právě Liška, trio jeho zlých protivníků mluví Landa, výše zmíněný Vondráček a Václav Upír Krejčí.

Z filmu Vzhůru do oblakZ filmu Vzhůru do oblak

A byť se v mnoha chvílích objevují všichni čtyři na obraze zároveň, každý part se namlouvá zvlášť, takže herci se v dabérském studiu nikdy nesetkají naráz.

"Když se dabovalo dřív, tak nám všem najednou nejdřív pustili celý film, abychom věděli, o čem to je. Teď už se to holt dělá jinak, já ten film vlastně uvidím až na premiéře," podotýká Upír Krejčí, který propůjčil hlas psu jménem Gama.

Herci navíc měli o trochu ztížený úkol tím, že psi při mluvení nehýbou tlamou - jejich hlas reprodukují pouze svítící obojky, které se při řeči červeně rozblikají.

Veselá podívaná plná emocí

"Jsem zvědavý, jak na ten film budou děti reagovat. Podle nás budou i brečet," míní Kotek a zvukař mu tiše přitakává a líčí scény, u kterých by se tak mohlo stát.

O ČEM JE FILM VZHŮRU DO OBLAK?

Z filmu Vzhůru do oblakCarl Fredricksen tráví celý svůj život tím, že sní o prozkoumávání světa a tom, že si život naplno užije. Ale ve věku 78 let, když už to vypadá, že pro něj život skončil, ho zvrat osudu (a neodbytný osmiletý chlapec jménem Russell – průzkumník divočiny) přivedou znovu k životu. "Vzhůru do oblak" ukáže publiku strhující cestu, na které se prazvláštní dvojice setká s divokým terénem, nečekanými zločinci a stvůrami z džungle.

Zdroj: Falcon

Soudě dle vyprávění půjde opravdu o silné emoce, byť se tak vůbec nezdá. Podle toho, co bylo možné během krátké návštěvy studia vidět, půjde spíš o velmi veselou podívanou.

Posoudit to budou moci sami diváci už 20. srpna, kdy desátý film studií Pixar o starém prodejci balonků, který si splní celoživotní sen, když na svůj domek přiváže tisíce balonků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky, dorazí do kin.


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

La Putyka zestárla. Málem jsme letos úplně skončili, přiznává Rosťa Novák

Z generálky představení Black Black Woods

Nechybělo mnoho a oslava deseti let Cirku La Putyka by byla tím posledním, co by novocirkusový soubor okolo Rosti...

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Další z rubriky

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Michael Douglas dostane Zlatou nymfu, šanci má i Dukla 61 a Dabing Street

Václav Neužil v seriálu Dabing Street

Herečky Martha Issová a Klára Melíšková mohou osobně pozdravit hollywoodské idoly Michaela Douglase či Hugha Granta,...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz