Krásno se mi povedlo, ví už Sokol o filmu, v němž režíruje sám sebe

  18:11aktualizováno  18:11
Snímek Krásno, v němž režisér Ondřej Sokol také hraje, se stále ještě točí. Dvě stě tisíc korun na něj dali fanoušci, premiéra bude v lednu 2014.

Z natáčení filmu Krásno (Ondřej Sokol, Martin Finger) | foto: Bontonfilm

Mají za sebou tři týdny natáčení v Šumperku, teď pokračují v Praze, na podzim plánují dokončovací práce, až na leden 2014 premiéru. Ale přesto Ondřej Sokol, který Krásno režíruje a hraje v něm hlavní roli spolu s Martinem Fingerem, s nímž psal i scénář, je už nyní spokojen. "Vím, že se film povedl. Je v něm, co jsem chtěl. Nebude-li se líbit, prostě jsme se s diváky nepotkali, ovšem za mou osobu je v pořádku. Tak jsem si ho představoval," ví Sokol už v poločase.

Z natáčení filmu Krásno

Na počátku slýchal, že si vzal velké sousto. "Navenek jsem machroval, uvnitř byl napjatý, jak všechny tři posty zvládnu. Nicméně dnes už můžu říci, že zažívám pohodu. Bavím se s herci, ne s lidmi najatými na kšeft, kteří čekají, že je oblafnu. Už to takhle budu dělat napořád," směje se herec proslavený televizní Partičkou.

Černou krimikomedii Krásno vystavěli s Fingerem na vlastních zážitcích z dospívání v Šumperku, ke kterému prý má dvojznačný vztah. "Dostal jsem se do věku, kdy si to člověk musí vyřešit - nebo aspoň já," slibuje Sokol zvláštní směs veselosti s vážností, bolesti s ironií, ale především upřímnou výpověď. David Matásek, který ve filmu hraje postavu recepčního, mu dává za pravdu: "Komedie na vážné téma nejsou u nás vzácné, ale tohle je mimořádný scénář; má smysl."

Každá koruna dobrá

Vznik Krásna provází ještě jedna výjimečná stránka: patří k prvním českým filmům využívajícím crowdfunding čili spolufinancování veřejnou sbírkou. "Zatím se nám od fanoušků sešlo na dvě stě tisíc korun, asi největší zájem měli o své jméno v titulcích, což přijde každého na tři stovky," shrnuje producent Vojtěch Frič. "Při celkovém rozpočtu ve výši 26 milionů se dvě stě tisíc může zdát málo, ale každá koruna dobrá," dodává producent. Sokol věří, že s prvními ukázkami snímku a s prosincovou předpremiérou zájem ještě poroste - třeba o předprodej DVD.

Z natáčení filmu Krásno (Ondřej Sokol, Martin Finger)

Z natáčení filmu Krásno (Ondřej Sokol, Martin Finger)

Režisér má jednu velkou touhu: překvapit. "Karel Roden a Jaroslav Plesl bydleli při šumperském natáčení v bytě mé tety. Byla zvědavá, tak jsem jí kousek pustil. Deset minut se smála, načež vytřeštila oči - a přestala se mnou mluvit," líčí Sokol. Právě takové reakce ho zajímají. "Samozřejmě mám rád, když lidé v kině najdou zábavu, úlevu. Ale mělo by je taky něco překvapit, zaskočit. Čímž nemyslím mlátit je po hlavě rovnou lopatou - stačí násadou."


Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

Legendární Král Šumavy byl komunistický thriller i dobový film pro kluky

Z filmu Král Šumavy

K názvu legendárního filmu Král Šumavy přidává kniha výmluvný podtitul „komunistický thriller“. Kolektivní monografie,...

VIDEO: Tohle tě bude opravdu bolet, vzkazuje padouchovi poslední Rambo

Trailer k filmu Rambo: Poslední krev

Před premiérou snímku Rambo: Poslední krev, který jde do kin 19. září, uvolnili tvůrci takzvaný RedBand trailer, tedy...

Rebecca Fergusonová: Jemná drsňačka ze severu, co se prosadila v Hollywoodu

Švédská herečka Rebecca Fergusonová při představení filmu Mission: Impossible -...

Kdyby chtěla, mohla by být s trochou štěstí další velkou akční hvězdou. Raději ale na plátně zkouší i jiné věci....

Najdete na iDNES.cz