Diskuse k článku

Obrazovky zaplní válka. Nalezne diváky?

Všechny tři zdejší televize chystají bloky k 60. výročí konce druhé světové války. Rozptyl se pohybuje od dokumentů a diskusí na ČT po válečné velkofilmy na Nově a Primě. Jaký zájem diváků si televize od těchto pořadů slibují?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ferdapytlik

Fascinující informace.
Výhradně živě, bez playbacku vystoupí Vladimír Hron, Jiří Korn, Marie Rottrová, Jitka Zelenková nebo Ondřej Havelka . . .. .To si nesmím nechat ujít !
0/0
13.5.2005 22:19

ferdapytlik

Fascinující informace.
Výhradně živě, bez playbacku vystoupí Vladimír Hron, Jiří Korn, Marie Rottrová, Jitka Zelenková nebo Ondřej Havelka . . .. .To si nesmím nechat ujít !
0/0
13.5.2005 20:54

WebFilozof

Chybička se vloudí...
...i Mirce Spáčilové. Film se jmenuje "Příliš vzdálený most" (A bridge too far).
0/0
29.4.2005 8:38

Vifon

Re: Chybička se vloudí...
Nevloudí, v Česku to běželo jako Vzdálený most.....
0/0
13.5.2005 20:43

BubuR

Pořady k osvobození
Po přečtení tohoto článku a po seznámení se s pořady  které připravuje ČT (zveřejněno na internetu) jeden dojde k závěru, že 2. světovou válku vyhráli Američané, Angličané a Francouzi. Ani 1 (slovy ani jeden) pořad není věnován rozhodujícímu podílu Rudé armády  na výsledek 2. světové války (tím nijak neznevažuji podíl spojenců). Tento rozhodující podíl přiznávají i západní historikové a dokumentaristé. Pro ilustraci v jednom takovém pořadu vysílaném nedávno na Primě bylo uvedeno, že po válce v Rusku nebyla prakticky generace mladých mužů ve věku 18-30 let. Chování komerčních televizí mne neudivuje, chování ČT je více než neveřejnoprávní.  Holt naše kulturní fronta buď poklonkuje na jednu stranu nebo na druhou  stranu. Nejsem komunista a nikdy jsem si s nima nezadal. Vidím jenom to obrovské množství mladých lidí, kteří prošli neskutečným utrpením a  kteří zahynuli na prahu dospělosti.  
0/0
28.4.2005 17:49

Hook24

Re: Pořady k osvobození
Já bych Rusy podle svých vědomostí dějin, vůbec nestavěl do role spasitelů! Samozřejmě, že si Rusové za války vytrpěli své! Snad možná nejvíc ze všech! Ale z historického hlediska jsou nezvratitelná fakta o jejich válečné agresi! Viz. předválečná schůzka o poválečném rozdělení Evropy mezi Hitlerem a Stalinem! Která začla být realizována z ruské strany obsazením jedné části Polska z německé druhé části Polska! Dále napadením Finska! Jde jen o to, že Hitler tuto dohodu porušil a chtěl víc, ba dokonce celé Rusko! Ale kdyby Hitler tuto dohodu dodržel! Mohla válka dopadnout jinak a polovinu světa by ovládl fašismus apolečně s rudým terorem! Ne nadarmo někteří Američtí generálové říkali při osvobození Evropy, že by to měli v Berlíně otočit a vzít to zpátky na Moskvu!
Takže si myslím, že by jste si měl  vyměnit část paměti, zaplněnou komunistickým učivem o II.Světové válce, ktéré stavělo Rusy do role osvoboditelů!    
0/0
13.5.2005 19:21

Felix Edmundovič

Re: Pořady k osvobození
Správně mluvíš, soudruhu! Proč nepustí místo amerických braků nějaký opravdu hodnotný sovětský film, třeba epopej Osvobození od Jurije Ozerova? Nebo Boj o Moskvu, případně Pád Berlína??????
0/0
13.5.2005 23:00

buliznikobec

Bude zase trapná bolševická estráda s nováckými ksichtíky na ČT ?
k tématu slavnostního koncertu hrdinům z pražského Hradu se už pár diskusí věnovalo. Jeden příspěvek z nich mluví za všechny : "Nejdřív zpívali v jednom šiku Grossovi, teď zas straně a vládě. Komunistická zábava za peníze daňových poplatníků na obrazovce České televize placené koncesionáři. Vše pořádá slavná komerční agentura a na obrazovce České televize uvidíme konečně i novácké Superstar. Kdopak za to odpovídá ? Co na to rada České televize ? Co na to Jan Tleskač ? " Jinak je fakt trapný, že tam bude zpívat Pavel Vítek, Leona Machálková, a Tomáš Savka ze Superstar. přujde mi to jako urážka těch hrdinů. Určitě by si zasloužili lepší poctu než tyhle svazácké a novácké hvězdičky !
0/0
28.4.2005 11:03

Najdete na iDNES.cz