V Havlově vile se střílelo, Czech Made Man tam točil nový film

  2:22aktualizováno  2:22
Už jen několik natáčecích dní má před sebou politický thriller Tomáše Zelenky s pracovním názvem Hrana. Temný thriller, mimochodem další producentský počin "Czech Made Mana" Zdeňka Kubíka, se odehrává v české současnosti a na mušku si bere podsvětí i politické intriky a kšefty.

"Můžu si dovolit šlapat i do hodně ožehavých témat, protože tu nemám žádné zájmy. Ale zároveň nejsem blázen, abych strkal hlavu do oprátky: neobjeví se tam žádná konkrétní jména, jenom jasné paralely," popisoval Kubík svůj druhý, tehdy ještě nerealizovaný snímek v rozhovoru, který iDNES.cz poskytl letos na jaře.

Tajemný Czech Made Man

Zdeněk Kubík ještě jako tajemný Czech Made Man v paruce

V Hraně ovšem nefiguruje jen jako producent: v neděli si na chvíli stoupl před kameru. "Zahrál si člena výběrového řízení na výstavbu zdravotnického komplexu v Praze," upřesnila Kubíkovu roli mluvčí filmu Dana Voláková.

Ta kauzy, jež se ve filmu řeší, popisuje jako "mnohem jemnější a nenápadnější než ty z éry Mrázků a Krejčířů. Samozřejmý systém vratek, respektive skrytých provizí, automaticky funguje na všech úrovních a kdo v něm nejede, je mimo hru. Čím větší hra, tím ostřejší jízda. Je to balanc na hraně útesu," tvrdí Voláková, podle níž jde sice o fikci, ale "nápadně blízkou dnešní realitě".

Mrtvý novinář a zbloudilý cyklista

Vzhledem ke kontroverznímu tématu není v Hraně nouze o akci a násilí, vražd se v ní odehraje dokonce hned několik. Jednou z obětí se stal i novinář, jehož "zastřelení" přihlíželi obyvatelé pražských Nuslí (a jeden zbloudilý cyklista, který se přimotal do záběru zrovna při poslední klapce). Kromě toho se vraždilo například i ve vile Miloše Havla na Barrandově, kde se nejvíc vyřádili Saša Rašilov a Radim Fiala.

Z natáčení filmu Hranaři - režisér Zelenka v akci
Z natáčení filmu Hranaři (Martin Dejdar)

Kvůli natáčení přijel v červenci do Česka v Americe žijící herec Jan Tříska. Na toho připadla role záhadného muže Bishopa, který zdejší teritorium dostal jako "trafiku" za zásluhy. 

Hlavní úlohy se nicméně zhostil Saša Rašilov, který ztvárnil bývalého policistu a majitele úspěšné bezpečnostní agentury Hlože. Manželku mu ve filmu dělá Kateřina Brožová, která se producentům z Nogup Agency osvědčila už ve filmu Czech Made Man. V Hraně však nevede nevěstinec, nýbrž agenturu zaměstnávající hostesky pro takzvanou vysokou klientelu.

Z natáčení filmu Hranaři (Michal Dlouhý)

Do role hlavního záporáka jménem Lulu obsadil Zelenka Jiřího Langmajera, který ztvárňuje politického matadora s konexemi získanými za léta působení ve veřejné sféře. Druhého "grázla" si pak střihl Martin Dejdar, jenž se od Lula učí – autoři ho charakterizují slovy "pěšák nové gardy". V dalších rolích se objeví například Milan Kňažko nebo Václav Postránecký.

Natáčení filmu začalo v červnu, poslední klapka padne na konci července. Premiéru plánují tvůrci na první prosincový den tohoto roku.

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

Zemřel kameraman Stanislav Milota, manžel herečky Vlasty Chramostové

Kameraman Stanislav Milota dostal v roce 2016 Českého lva za mimořádný přínos...

V 85 letech zemřel na zápal plic kameraman Stanislav Milota, signatář Charty 77 a manžel herečky Vlasty Chramostové....

DO KINA: Pánskému týdnu kralují Neeson, Bardem, bratři Hádkovi a draci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Od třetího dílu animovaných dráčků až po domácí krimikomedii Úhoři mají nabito kralují pěti novinkám týdne vesměs...

Najdete na iDNES.cz