Nové seriály zaplaví obrazovku

  • 10
Milovník českých seriálů zažije od září pravé hody, bude-li je ovšem vůbec stíhat. Všechny tři největší televize totiž zaplaví obrazovku novými příběhy na pokračování. Jak bude vypadat předběžný rozvrh seriálových maniaků?

Pětkrát týdně v podvečer Ulice, nekonečný denní seriál na Nově.Dvakrát týdně večer Rodinná pouta, romantický příběh na Primě.Jednou týdně později večer Redakce, čtvrtá, tentokrát dokonce sedmnáctidílná řada novinářských příhod na Nově. Až do prosince.

Jednou týdně večer seriál režiséra Karla Smyczka ze studentského prostředí Místo nahoře a poté volné pokračování Náměstíčka zvané Náves, obojí na ČT 1.

A to zdaleka není všechno. Prima od září nasadí ještě svou novinku Bazén a Nova chystá rovněž premiérový titul Ordinace.

Oba nejčerstvější projekty mají společný jeden rys: mlčení a mlžení. O Bazénu se ví jen tolik, že jeho hrdiny bude parta mladých, které spojuje hudba a podnikání.

"Natáčení ještě ani nezačalo, mohu jen potvrdit, že Bazén se bude vysílat od září jednou týdně v hlavním večerním čase," uvedla mluvčí Primy Jana Malíková.

Věk hrdinů a hudební prostředí, v němž se pohybují, dává najevo, že Prima chce tentokrát podchytit zájem mladší divácké generace. Také systém výroby se bude lišit od Rodinných pout, ačkoli oba cykly pro Primu vyrábí společnost PRO TV – dílů bude méně a vynaložených peněz prý více než v případě romantické ságy rodu Rubešových. V hlavní ženské roli Bazénu by se měla představit Alice Bendová.

Nova nechce o chystané Ordinaci prozradit vůbec nic. Z televizních kruhů už mimo jiné prosáklo, že režírovat ji bude Ján Sebechlebský, dosud známý jako dokumentarista – jinak také nejmladší a nejpilnější tvůrce v historii společnosti Febio, který v poslední době točil třeba Novou cestománii nebo zpravodajský pořad z festivalu Echo Febiofestu.

"Ale já nesmím nic říci a ani nic nevím," odmítá Sebechlebský potvrdit či vyvrátit další pověsti. Například tu, že půjde o "lékařský" seriál vzdáleně podobný projektu, s nímž už před časem přišel tým pracující na seriálu Redakce. V zákulisí se však říká, že se oba náměty liší počtem dílů i vážnějším tónem scénářů Ordinace.

Jen představitel hlavní role by měl zůstat týž, s nímž počítal předchozí doktorský příběh – David Prachař, v dalších rolích by se mohly objevit Linda Rybová a Veronika Jeníková.

Mohutná zářijová nadílka českých seriálů přitom může být jen malým závdavkem na další kolekci. V létě bude Nova točit dvě pokračování, druhou řadu Pojišťovny štěstí a také Místa nahoře, jehož první řadu vysílala Česká televize.

Ani ta nezahálí: brzy už vzniknou první záběry seriálu o českých hokejistech Poslední sezona s Martinem Dejdarem v hlavní roli a vrcholí natáčení dalších epizod Četnických humoresek. "Na obrazovce se objeví pravděpodobně v roce 2006," potvrdil mluvčí ČT Martin Krafl.