Největší z Čechů Marek Taclík: Ano, mám svůj rekord. Jmenuje se 105 kilo

  18:34aktualizováno  11. srpna 15:28
Ve filmu Největší z Čechů vleze do kašny a několikrát po sobě vypije pod vodou lahev piva. Když jsme Marka Taclíka požádali, zda by svůj kousek nezopakoval v redakci iDNES.cz, odmítl, na chat se čtenáři ovšem přišel. A hned dostal nabídku na roli. "Vidíte, stačí být chvíli on-line a už mi volají režiséři," smál se, když bral telefon.

Odpovědi marka Taclíka najdete zde

Herec odpovídal na dotazy čtenářů iDNES.cz

Film Roberta Sedláčka Největší z Čechů je něco jako rekordmanský živočichopis: režisér v něm mapuje pozoruhodný svět českých rekordmanů. Někteří ve filmu vystupují osobně, jiné ztvárnili herci.

Na Marka Taclíka vyšla role skinheada, který si své "náckovské" ego posiluje právě podvodní konzumací lahváčů. "Voda měla jenom sedm stupňů a celá scéna byla improvizace. A potápěl jsem se samozřejmě sám, tohle by žádný kaskadér nedal," culil se záhadně Taclík při vzpomínce na natáčení pivařského rekordu.

On sám má prý ovšem rekord zcela odlišného charakteru: "Jmenuje se 105 kilo," přiblížil divákům jeho podstatu.

Natáčení filmu Grandhotel, Marek TaclíkMarek Taclík a Klára Issová na ochozu hotelu Ještěd v hlavních rolích filmu Grandhotel

Marek Tacík a Klára Issová na Ještědu při natáčení filmu Grandhotel

V on-line rozhovoru se čtenáři dostál herec pověsti, kterému předcházela: neustále vtipkoval.

"Ano, Ivana je vyšší. Pokud trvá dialog s ní déle než dvě minuty, bolí mě za krkem. Ale Ivanka mi to vždy pak chladí, takže jak vidíte, je to bezvadná herecká partnerka," reagoval například, když se ho čtenáři ptali na zkušenost z kolegyní ze seriálu Kriminálka Anděl Ivanou Chýlkovou.

Čekám na věk králů

Seriál TV Nova, ve kterém hraje policistu s kolegou Davidem Švehlíkem ("Kdo to je?" komentoval dotaz na Švehlíka), fanoušky vůbec velmi zajímala. "Právě točíme třetí řadu. Kdy ale televize Nova nasadí zbytek řady druhé a pak třetí, nevědí podle mě ani v Rumunsku," konstatoval, když po něm lidé chtěli vědět termín vysílání nových dílů.

Když mluvil o své práci na Nově, upozornil ještě na jeden pozoruhodný fakt - nikdy nehrál v seriálu Ulice, i když se to o něm všude říká. "Měl jsem v Ulici hrát, ale nakonec mě před ní ´zachránil´ David Ondříček a jeho Grandhotel, který se točil ve stejném termínu. A stejně tak jsem nehrál ani v Sedláčkových Mužích v říji, nevím, proč mi je na portálu ČSFD přisuzují," divil se.

Strangle Love - Marek TaclíkStrangle Love - Marek Taclík a Nataša Gáčová

Marek Taclík na divadelním jevišti (z inscenace Strangle Love)

V nejbližších dnech čeká herce divadelní vystoupení na Open Air festivalu v Panenském Týnci (více ZDE). Na podzim by pak měl vedle zmíněné Kriminálky natáčet ještě televizní snímek s Jakubem Kohákem a vrátí se i ke zkoušení poslední McDonaghovy hru s Ondřejem Sokolem, v jejíž realizaci je uprostřed práce zastavili advokáti z Broadway. "Bude toho hodně, snad to všechno přežiju," říká Taclík s obavami.

A jaká role že mu ještě v rejstříku chybí? "Pohádkoví princové jsou už odškrtlí, tak čekám na věk králů," usmívá se.

Trailer k filmu Největší z Čechů

Do povědomí diváků Marek Taclík vstoupil především díky režisérovi Davidovi Ondříčkovi. Ten si ho vyhlédl už pro svou černou komedii Jedna ruka netleská, kde hrál po boku Jiřího Macháčka.

V následujícím snímku Grandhotel už herec s přezdívkou Tácek dostal rovnou hlavní roli - a zhostil se jí s bravurou, na kterou dodnes vzpomínají četní filmoví fanoušci.

Taclíka navíc znají i ti, kdo do kina nikdy nevkročili: na televizní obrazovce se pravidelně objevuje díky seriálu Kriminálka Anděl. A především pak pro něj mají slabost všichni, kdo znají repertoár Dejvického divadla, Divadla Na Jezerce a Činoherního klubu.

Herci, který začínal jako kulisák, vynesly popularitu například inscenace Hrdina západu (Činoherní klub), Zahraj to znovu, Same (Jezerka) nebo Hamlet (Dejvické).

seriál Kriminálka Anděl

Momentálně jde vedle Sedláčkova filmu Taclíkovi do kin ještě novinka Ondřeje Trojana Občanský průkaz, který má mít premiéru v říjnu. Největší z Čechů vstupuje do kin už 26. srpna.

Marek Taclík (1973)

Marek Taclík při on-line rozhovoruZačínal jako kulisák v Činoherním studiu Ústí nad Labem.

Po ukončení studií na DAMU (2000) přijal angažmá v CD 94 v Celetné, příležitostně hrál v mimopražských divadlech a rovněž spolupracoval s Divadelním spolkem Kašpar, dalším ze tří souborů Divadla v Celetné, kde se představil v roli Henryho (adaptace novely D. H. Lawrence - Lišák). V současné době ho můžeme vidět v Činoherním klubu, Dejvickém divadle a v Divadle Na Jezerce v Praze. Do filmu vstoupil rolí v Ondříčkově komedii Jedna ruka netleská.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Další z rubriky

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

V 96 letech zemřel Franco Zeffirelli, režisér nejslavnější verze Romea a Julie

Italský režisér Franco Zeffirelli na tiskové konferenci během Mezinárodního...

Legendární italský režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Režisér a bývalý senátor se proslavil zejména...

RECENZE: Druhý Tajný život mazlíčků stále baví, ale zároveň se moc drobí

Záběr z animovaného filmu Tajný život mazlíčků 2

Na animovaný snímek Tajný život mazlíčků přišlo před třemi lety jen v Česku do kin více než půl milionu diváků a...

Najdete na iDNES.cz