Na obzoru je nový lékařský seriál

  1:00aktualizováno  1:00
Primáři Blažejovi hrozí nový, mladší a usměvavější soupeř. Společnost Dramedy Productions, jejíž úspěšný novinářský seriál Redakce už stojí před podpisem smlouvy s Novou na třetí řadu, chystá nyní také nový "doktorský" projekt.

"Je prakticky připraven ke spuštění, ale kdy a v které televizi se nový seriál o lékaři a jeho rodině objeví, o tom se teprve jedná," potvrdil režisér a producent Tomáš Krejčí.

Díky Redakci má nyní jeho tým nejblíže k Nově, jejíž ředitel Petr Dvořák už také potvrdil, že se o lékařský seriál předběžně zajímají. "Zatím nabízenou látku zkoumáme, potřebujeme totiž nosný příběh pro hlavní vysílací čas," uvedl Dvořák.

Divácká obliba profesních televizních románů z lékařského prostředí od domácí legendy Nemocnice na kraji města přes německé varianty jako Klinika ve Schwarzwaldu či Doktor z hor až po americké hity Chicago Hope a Pohotovost má nadnárodní platnost. Přesvědčila se již o tom také tatáž španělská společnost, jejíž licenci opatřili v Nově pro českou nápodobu tamní Redakce.

Nicméně vůbec prvním a dosud nejúspěšnějším seriálem této španělské firmy se stal cyklus Rodinný lékař z roku 1991 - a právě k němu teď koupila licenci už samostatně firma Dramedy Production. "Česky mu pracovně říkáme Rodina pana doktora. Líbil by se nám název Doktor v domě, ale seriál toho jména už tady byl," připomněl Krejčí.

Plánovaný seriál má šestadvacet dílů, jejichž hlavním hrdinou je lékař. Tvůrci si pro jeho postavu vyhlédli Davida Prachaře, který předběžně souhlasil. "Je to tak, četl jsem sice zatím jen první díl, ale vypadá zábavně," potvrdil Prachař. O hercích dalších rolí se teprve uvažuje.

Děj se točí více kolem doktorovy rodiny než kolem jeho práce, osudy těch, kdo zavítají do ordinace, tvoří ve srovnání s lékařovým soukromím zhruba desetinu děje. "S nadsázkou se dá říci, že hrdina v bílém plášti samozřejmě pomáhá svým pacientům, ale hlavně musí léčit osobní vztahy doma," shrnuje Krejčí.

 Od slavné dietlovské Nemocnice na kraji města se nový seriál liší nejen tím, že nemocničních scén je tu méně než rodinných. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Rodina pana doktora je založena na vděčném žánru situační komedie a že razí úplně jiný, modernější způsob vyprávění.

Tvůrci si totiž chtějí uchovat svůj styl, na první pohled zřejmou  a nezaměnitelnou "obchodní značku", kterou si diváci spojují s Redakcí. Proto do základního španělského rámce příběhu situovaného původně do devadesátých let vnášejí zdejší kulisy i současnost.

Zcela nový autorský tým tvoří zkušený Miroslav Adamec a trojice mladých lidí z FAMU v čele s Vítem Karasem, kterému možná připadne i režie seriálu, zatímco Krejčí a jeho nynější spolutvůrci Redakce už by si příště ponechali možná jen roli producentů. "Ale o tom zatím pouze přemýšlíme," zdůraznil Krejčí.

Přesto může být premiéra Rodiny pana doktora na dohled. Jakmile totiž společnost Dramedy Productions najde televizní odbytiště, může se hned pustit do výroby. Opět totiž půjde o typ seriálu dodávaného takzvaně na klíč, který je ve světě běžný,  kde se průběžně čtyři díly ještě píší a čtyři už točí, takže cesta na obrazovku je mnohem rychlejší.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

Po obědě nic dobrého nevznikne, tvrdil Jiří Hubač, šlechtic příběhů

TýTý 2008 - Lucie Borhyová a Jiří Hubač

Když scenárista Sanitky či Babího léta ve dvaaosmdesáti zemřel, bylo příštímu autorovi jeho životopisu teprve...

VIDEO: Železnou oponu překonal jako první animovaný pes Sputnik

Richard Genzer při dabingu své postavy ve filmu Fany a pes

Dvanáctiletá hrdinka animovaného snímku Fany a pes pečuje v letním Lipsku o Sputnika, domácího mazlíčka své nejlepší...

VIDEO: V druhé sérii Temného Kraje potká Vaculík po letech Hrubešovou

Ukázka ze seriálu Temný kraj

Před třiceti lety spolu točili film Oznamuje se láskám vašim, nyní se Lukáš Vaculík a Markéta Hrubešová potkají znovu v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz