Ženy vnikly už i mezi Muže v černém. Jak navážou na oblíbené agenty J a K?

  6:58aktualizováno  6:58
Co se stane, jestliže tradiční filmoví Muži v černém neboli herci původní série Will Smith a Tommy Lee Jones začnou stávkovat? Žádný problém, v příštím dílu je nahradí dámy.

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém | foto: Falcon

Nový seznam ústředních zachránců světa před mimozemskými vetřelci obsahuje mimo jiné následující položky. Agent M: nováček Tessa Thompsonová. Agent O: hereččina jmenovkyně, nikoli však příbuzná Emma Thompsonová, která si danou roli zkusí podruhé.

Fotogalerie

Pravda, v černém se tady vyskytuje také Chris Hemsworth, ale jeho agent H si musí dávat pozor na korektnost. Sotva totiž pronese „We are the Men in Black,“ tedy Jsme muži v černém, odpoví mu natolik významné mlčení, že svůj výrok rychle opraví na „The Men & Women in Black“, tedy muži a ženy.

Sci-fi komedii Muži v černém: Globální hrozba předcházely tři filmy, v nichž ústřední dvojici vytvořili Will Smith a Tommy Lee Jones coby žák a učitel neobvyklé profese v přísně tajné organizaci. Poté, co oba herci ohlásili, že v sáze už nechtějí pokračovat, museli producenti začít od nuly.

„Nejde o pokračování původní trilogie, ale spíše o zcela nový příběh zasazený do stejného vesmíru,“ prohlásil výkonný producent E. Bennett Walsh. „Prostě vycházíme z místa, kde jsme s jedním vyprávěním skončili a odkud začneme s jiným dobrodružstvím.“

Svět je větší

Klíčový byl samozřejmě výběr hlavních postav. Nejprve se zvažoval tandem, jejž by vytvořili Channing Tatum a Jonah Hill, ale nakonec dostal přednost smíšený pár nynějších komiksových hvězd: Chris Hemsworth a Tessa Thompsonová coby Thor a Valkyrie se naposled potkali v Avengers: Endgame.

Zásadní změna se odehrála i na režisérském postu. První Muži v černém vznikli před dvaadvaceti lety, jejich třetí, zatím poslední díl před sedmi roky – a nynější snímek je vůbec prvním, který netočí Barry Sonnenfeld. Vystřídal ho F. Gary Gray, který má za sebou hudební životopis Straight Outta Compton nebo osmý díl akční kroniky Rychle a zběsile, navíc na Sonnenfelda už jednou navazoval: v jeho gangsterské komedii Chyťte ho! pokračoval snímkem Buď v klidu.

Snímek Muži v černém: Globální hrozba, ve kterém musí hrdinové odhalit zrádce ve vlastních řadách, se natáčel v Londýně včetně katedrály svatého Pavla či v Maroku od přístavních kulis až po scenerii pouště, nechybí však ani New York. Právě tam objeví posilu v podání Tessy Thompsonové, nicméně úlohu amerického velkoměsta pro celou legendu zpochybnil Hemsworth, když na Twitteru zažertoval: „Vážně jste si mysleli, že agentura Muži v černém vznikla v New Yorku? Zkuste hádat znovu, má přece mezinárodní pobočky a svět je větší, než jste si mysleli!“ Ostatně světovou premiéru měla novinka v Londýně.

Trocha čísel

První Muži v černém z roku 1997 utržili celosvětově 590 milionů dolarů a získali tři oscarové nominace, tržby druhého dílu z roku 2002 se přiblížily 442 milionům dolarů a dosud nejvýše dosáhla „trojka“, až na 624 milionů dolarů. Pro společnost Sony tak série představuje zlatý důl, ovšem ukáže se, jestli od dob původních agentů J a K náklonnost publika neochladla. 

Podle Variety se od prvního víkendu očekává nejslabší start celé série, ovšem současně je rozpočet novinky –110 milionů dolarů – ve srovnání s „trojkou“ sotva poloviční, takže návratnost vložených nákladů by měla být snazší.

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: Zdravím, přátelé v České republice! Sám Spider-Man zve do kina

Zdravice Spider-Man: Daleko od domova

Zdravím, přátelé v České republice, jsem Tom Holland. Tak začíná pozvánka na film Spider-Man: Daleko od domova, kterou...

Přichází Yesterday. Líčí, jak Ed Sheeran pomáhal ukrást písně Beatles

Ed Sheeran ve filmu Yesterday

Jako byste slyšeli písně Beatles poprvé, popisují tvůrci britskou hudební komedii Yesterday, v níž se i popová hvězda...

U nás zase Chalupáři a Hospoda. Ve světě přitom přes léto startují novinky

Záběr ze seriálu Ad Vitam

Zatímco české stanice už se ponořily do reprízového léta, kam tradičně patří Chalupáři, Vinnetou, Hospoda či Comeback,...

Najdete na iDNES.cz