Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. dubna 2020 Erika
Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

A56n45t90o98n75í42n 33W52e52i72s53e79r 9310587207805

Vážený pane režisére, Šmídmajer je šmejd z rodu šmejdůbz minulého režimu. Bylo by již osudovou morální prohrou ustoupit mu!!! Věřím Vám, že vše dokážete prosadit! A mějte se prosím na pozoru !!! Bylo by znesvěcením památky jediného odvážného člověka z delegace v Moskvě, kdyby byl producentem tento odpad!!!

0/0
doporučit
17.2.2020 0:16

I40v95a66n 77F22i48l11a 3565342825871

Článek o plánovaném filmu "Muž, který stál v cestě" doplňuji o prohlášení z 12.2.2020:

Milí kolegové, vážení podporovatelé našeho filmu, kamarádi a kamarádky,

mnozí z Vás, kteří jste v minulosti sledovali můj boj za realizaci našeho filmu o Františku Krieglovi, jste řekli, že "Muž, který stál v cestě“ je vlastně náš producent Miloslav Šmídmajer, jiní zvolili drastičtější označení. Nemýlili se ani ti, kdo tvrdili, že producentovým cílem je mě natolik otrávit, abych film sám vzdal a producent měl volnou cestu pro své vlastní záměry. Teď je konečně odhalil a přestal se skrývat za účelové výmluvy a lži, kterými náš film už více než půl rok blokuje, ačkoliv je prakticky dofinancovaný. Tento týden volal jednomu z investorů a oznámil mu, že má v plánu film natočit s jiným režisérem a že bude žádat o víc peněz. Asi nedomyslel, že tento investor ctí morální kodex a peníze mu dá pouze ve spojení s mým scénářem a se mnou jako režisérem. Také ví, že producent nevlastní práva na můj scénář, zaplatil ho jen z půlky, a pro jinou režijní konstelaci mu za žádných okolností svolení na užití scénáře nedám, případně mu to soudně znemožním. Kromě toho producent dostal příslib podpory od Státního fondu kinematografie, České televize, Nadace města Prahy a dalších institucí na základě mého scénáře, režiséra Ivana Fíly, konkrétních herců a členů štábu. Použil mé dílo a naše jména, aby získal peníze, které by jinak nezískal.

Více než tři roky bojuji za realizaci našeho filmu, držím ho svými aktivitami nad vodou, zatímco producent se celý minulý rok věnoval svým vlastním filmům a náš trestuhodně zanedbával. Ani za 2 roky po odevzdání a schválení scénáře nebyl schopný nechat vypracovat závazný natáčecí plán a rozpočet. Tím ohrozil investice, které mu byly svěřeny veřejnými i soukromými subjekty, a s kterými si nemůže dělat, co chce.

Napsal jsem scénář, který má velmi pozitivní ohlas u nás i v zahraničí, Agnieszka Holland ho ve svém video statementu označila za jeden z nejlepších, který za poslední roky četla (h

0/0
doporučit
16.2.2020 20:19

V17í22t 20Č51e67r98m16á19k 1124922443292

Je zajímavé, jak Fíla podobné problémy přivolává...

6. prosince 2007

Kajínek - Nejnověji producenti Petr Jákl otec a syn odvolali z projektu režiséra Ivana Fílu, s jehož scénářem nesouhlasili.

"Zkrátka nemají peníze, jen velké bláhové oči,“ pochybuje Fíla o produkčním zázemí projektu. Jáklovi se proti tomu zásadně ohrazují a zvažují žalobu.

2. dubna 2008

Český režisér Ivan Fíla obvinil z cenzury německou veřejnoprávní televizní společnost ZDF, která s ním přerušila spolupráci na dokumentárním filmu o politikovi Joschkovi Fischerovi.

4. srpna 2015

"Kdyby vítěz soudní pře práva k filmu napadl, nesměl by se Den štěstí promítat v kinech ani v televizi. (...) Ale Ivan Fíla chtěl bez ohledu na tuhle zásadní hrozbu točit co nejrychleji,“ vysvětlil Frič, proč se s režisérem nepohodl.

+1/0
doporučit
14.2.2020 16:46

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Najdete na iDNES.cz