Michael Douglas dostane Zlatou nymfu, šanci má i Dukla 61 a Dabing Street

  15:49aktualizováno  15:49
Herečky Martha Issová a Klára Melíšková mohou osobně pozdravit hollywoodské idoly Michaela Douglase či Hugha Granta, jejich kolega z pražského Dejvického divadla Václav Neužil zase Jessiku Albu nebo Patricii Arquette.

Václav Neužil v seriálu Dabing Street | foto: Mikuláš Křepelka, Česká televize

Hvězdná sestava se bude potkávat od pátku do úterý na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu, kde letos mají zástupci Česka v boji o prestižní ceny matematicky vzato pět a půl šance.

Zlatou nymfu má předem jistou pouze pětasedmdesátiletý nositel dvou oscarových sošek Michael Douglas, dostane ji při závěrečném ceremoniálu od monackého knížete Alberta II. za celoživotní výkony. Silné tuzemské zastoupení v letošní soutěži se pak týká dvou titulů České televize: mezi dramaty je nominována Dukla 61 i její hlavní aktérka Issová, v komediální kategorii může uspět Dabing Street i jeho hrdinové Melíšková s Neužilem.

Fotogalerie

Zmíněná „půlšance“ se váže k nominovanému seriálu Ponorka, který vznikl v německo-české koprodukci a s nímž přijede herec Tom Wlaschiha proslavený Hrou o trůny. Proti Ponorce stojí mimo jiné dva britské televizní tituly, Bodyguard s Richardem Maddenem a Na mušce se Sandrou Ohovou. Neméně silné soupeře potká Dukla 61, třeba epizodu Versace z cyklu American Crime Story, za niž má nominaci herečka Penelope Cruzová, Útěk z vězení v Dannemoře s Patricií Arquette či Skandál po anglicku s rovněž nominovaným Grantem. Na Dabing Street zase zaútočí Norové, Francouzi a Izraelci.

V každé kategorii se rozdělí tři Zlaté nymfy: pro nejlepší pořad, herce a herečku. Kromě toho festival vstupující do svého 59. ročníku vybírá vítěze v oblasti zpravodajství, kde vede porotu dokumentaristka Rory Kennedyová, dcera Roberta F. Kennedyho, a ve třech typech seriálů zvolí vítěze diváci: za nejlepší drama, krimi a telenovelu. 

Mimo soutěž se hned v úvodu promítne ukázka komediálního krimiseriálu L.A.’s Finest, kterou doprovodí jeho hlavní představitelky Jessica Alba a Gabrielle Unionová. Oslaví se tu dvacetiletí animované postavičky mořské houby z cyklu SpongeBob v kalhotách a festivalovou premiéru absolvuje titul Apollo: Missions to the Moon, novinka z produkce National Geographic.

Kdo uspěje po Trojanovi

Fanoušci se budou moci na festivalové půdě setkat s hrdiny seriálu Mladí a neklidní, stanice CBS ukáže svůj nový projekt FBI, internetový Netflix poodhalí druhou řadu série Ztraceni ve vesmíru a vlastní sci-fi Expanze přiveze též Amazon.

Ve výčtu hostů se objevují ještě Paul Giamatti zastupující finančnické drama Miliardy, Eric McCormack ze seriálu Will a Grace, francouzská herečka Valérie Kaprisky nebo loňská Miss Francie Maëva Coucke. Podle pořadatelů se na červeném koberci čeká kolem sedmi tisíc hostů.

Festival v Monte Carlu se koná od roku 1961, kdy jej založil otec nynějšího knížete Rainier III., manžel herečky Grace Kellyové. V českých barvách tu naposled uspěl Ivan Trojan, který před šesti lety vyhrál za svůj herecký výkon v Hořícím keři.

Ukázka z nového českého seriálu Dabing Street:


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Kdepak lyže, jenom tu chodíme. Jiří Bartoška točil Šťastný nový rok

Emília Vášáryová a Jiří Bartoška představují film Šťastný nový rok

Jiří Bartoška s oblibou prohlašuje, že po sedmdesátce už se stal hercem výhradně „rovinovým“, ideálně kavárenským, tedy...

DO KINA: Fotbalu vládne Diego Maradona, africké savaně Lví král

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Ze sedmi novinek týdne se hned dvě dotýkají sportu, jmenovitě portrét fotbalisty Maradony a domácí dokument Letní...

VIDEO: Mark Hamill, idol Hvězdných válek, zpívá v roli vraždící panenky

Trailer k filmu Dětská hra

Ve filmu Dětská hra, který do kin vejde 25. července, ožije legendární vraždící panenka z hororové série Chucky. A co...

Najdete na iDNES.cz