Místo v životě se utká s VyVolenými 2

  1:00aktualizováno  1:00
Pokračování příběhů z městečka, kde opět září Simona Stašová a Miroslav Táborský, vysílá od zítřka Nova.

Seriál Místo v životě - Seriál Místo v životě | foto: archiv TV Nova

Snímky z natáčení seriálu naleznete ve fotogalerii

Loňská bitva seriálu a reality show vstupuje do druhého kola. Tentokrát si pospíšila Nova: třináctidílné Místo v životě, volné pokračování příběhů ze satelitního městečka Místo nahoře, jež uváděla Česká televize, začne vysílat již zítra.

Náskok postaví diváky každou neděli před těžkou volbu: až bude 19. února Prima vybírat nové VyVolené, Místo v životě nasadí už třetí díl. A pokud seriál zaujme, lidé jej opouštějí neradi.

Tvůrci navíc tvrdí, že pokračování Místa nahoře bude mít trochu jinou, moderní podobu. "Příběhy jsou sevřenější, emotivnější a situačně atraktivnější," věří šéfka hrané tvorby Novy Šárka Baborovská.

Také Jiří Chlumský, jenž na postu režiséra vystřídal Karla Smyczka, slíbil vyprávění rychlejší, živější, vypjatější, a dokonce prý "maličko akčnější", ne však na úkor srozumitelnosti.

"Snažili jsme se, aby se divák ve velkém množství jednotlivých osudů snadno orientoval. Aby karty byly hned na začátky rozdány tak, že stačí usednout ke stolu a začít hrát," doufá Chlumský.

Hráči nové seriálové partie se většinou vracejí z původní řady. Ondřej Vetchý coby neohrožený novinář a jeho láska v podání Barbory Seidlové čekají dítě, plánují svatbu a z Prahy se navracejí do městečka, kde má "ženich" bývalou manželku čili Barboru Munzarovou a "nevěsta" rodiče, které opět hrají Miroslav Táborský a Simona Stašová.

Také jejich životy nabraly jiný směr: budoucí dědeček se učí být manažerem a jeho žena, která překonala závislost na lécích, se vrhne na přírodní medicínu. Podnikatele alias Tomáše Hanáka čekají velké potíže, Bohumila Klepla v roli policisty zase pátrání po násilnících ohrožujících novináře a místní radnici skandál, který vnese do satelitní osady strach.

Právě z radnice vede nová dějová linie, která sleduje pohnutý osud místostarostky a matky dvou synů, ztělesněné Annou Šiškovou. Její muž, obratný právník v podání Jana Hrušínského, ji podvádí se "slečnou k dětem", což tají i ve chvíli, kdy ženu nečekaně žádá o rozvod a bere jí byt. Hrdinku navíc potápí její pokrytecký nadřízený, kterého představuje Jaromír Dulava.

Vášně, které provázely "přestup" seriálu, podle producenta Jiřího Ježka už vychladly, byť ČT první řadu Nově k repríze neprodala. "Jsem rád, že jsem mohl porovnat rozdílné přístupy obou televizí," říká Ježek. Jak přijali změnu herci?

"Měl jsem jedinou podmínku: dokud v Nově bude Vladimír Železný, nic pro ni nedělám," prohlásil Klepl. "Já jsem kývl až po dlouhém povídání s novým režisérem, když jsem pocítil, že se shodneme," uvedl Táborský.

Seidlová přiznala: "Točili jsme po letech ve stejných místech a připadalo mi, že jsme tam doma a že jsme se nikdy nerozešli." Ostatně i pozměněná píseň, která na sedmdesát postav provede novými osudy,  má tytéž autory jako kdysi, Michala Pavlíčka a Vlastu Třešňáka.

Autoři: ,

Nejčtenější

Rád bych někdy přijel a poznal Vojtu Kotka osobně, řekl Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe (Los Angeles, 6. srpna 2014)

Už dávno není kouzelnickým učněm. Výběrem rolí i změnou image dává Daniel Radcliffe jasně najevo, že se chce od role...

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

V Benátkách uspěla restaurovaná Extase. Zlatého lva má Joker

Z filmu Extase

Ocenění v kategorii Venice Classics si ze 76. ročníku benátského filmového festivalu odváží Národní filmový archiv...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

Další z rubriky

Chtěla jsem umřít. Přišel tvůj dopis a já žila dál, píše Květa Fialová

Květa Fialová v inscenaci Slováckého divadla Popel a pálenka

Hráli spolu mimo jiné v představení Harold a Maude a stali se tak blízkými přáteli, že herečka nechala Josefa Kubáníka...

TELEVIZIONÁŘ: To se ví, že je to pravda. Přece nejsem blbej!

Z pořadu To se ví

Podle výsledků loňského průzkumu dokáže rozeznat falešné zprávy od pravdivých pouze čtvrtina populace v Česku, přičemž...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Advantage Consulting, s.r.o.
TEAM LEADER VE VÝVOJI V C#

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz