V nejlepším se má přestat, řekly o pokračování Mostu! tváře Severky

  13:57aktualizováno  26. února 12:55
Na hospodského Edu a servírku Romanu ze seriálu Most! televizní historie jen tak nezapomene. Stejně jako jejich představitelé Dominika Býmová a Michal Isteník jen tak nezapomenou na jeho natáčení. Byli by však raději, kdyby seriál zůstal u jedné série. Shodují se, že v nejlepším je dobré přestat.

„Je to happy end ve formanovském stylu. Ten poslední záběr je krásný, nesbližitelné tábory se sblíží,” řekl o závěrečné epizodě seriálu Michal Isteník. Zdali postava Čočkina zemře, nebo přežije se z něj okolí snažilo dostat celý uplynulý týden. „Nekažte si to,” vysvětloval jsem jim.

Dominika Býmová dodává, že ačkoliv seriál nesledovala pokaždé v jeho stálém vysílacím čase, vždy zaručeně poznala, že je právě pondělí kolem desáté večer. „Zbláznil se mi v tu chvíli telefon. Chodily maily zprávy, bylo toho moc,” říká. To samé potvrzuje i představitel Edy.

Fotogalerie

Když pak ale Isteník sám Severku navštívil, přítomní fanoušci jej nepoznali. “Mám kousek od Mostu chalupu, tak jsme si tam udělali výlet. Vyšlápli jsme na Hněvín a po naléhání jsem dokonce zavítal i do Severky. Nikdo mě tam nepoznal, navzdory tomu, že tam všichni řešili Most!,” popisuje. Dokonce si i stoupl za pípu, kde se vyfotil. Na ulici se však oba herci s reakcemi v podobě citování slavných hlášek setkávají často.

„Režisér Jan Prušinovský má talent dát dohromady partu lidí, která funguje chemicky na podobné bázi a to se v Severce stalo. Dva dny dopředu jsme si psali s Martinem Hofmannem, že budeme zase v Severce a vesmír bude v pořádku,” komentuje Isteník úspěch seriálu.

Úvodní sexuální scény, které spolu museli Isteník a Býmová točit, si i navzdory téměř dvouleté prodlevě pamatují dost podrobně. „Když jsem tu scénu viděla, přesně jsem si vybavila, jaký jsem měla pocit na place. Chtělo se mi tehdy brečet,” říká Býmová. Isteník se pak často setkával s reakcí, že s tak krásnou kolegyní se přeci musí točit samo. „Já jim ale vysvětloval, že se asi zbláznili, právě proto, že je tak nádherná, to možná bylo ještě složitější,” dodává.

Ovládat se Michal Isteník musel i při scéně s Martinem Hofmannem, kde chodí v tangách. „Ve výsledku jde vidět, že mi někde chvílemi ujede koutek. Jen jsme se na sebe s Hofmannem podívali, hned jsme se smáli, nebyli jsme schopni hrát. Točilo se to dlouho a sebevědomí to moc nepřidá,” vzpomíná. „V neděli jsem měl premiéru Anny Kareniny a ta kolegyně, co ji hraje, mi říká, že mě na tom jevišti vidí už týden nahého,” dodává.

Za scénou

Za scénou je diskuzní pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv, kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde). Moderuje Monika Zavřelová.

Herci Dominika Býmová a Michal Isteník byli hosty pořadu Za scénou.

Za seriálem Most! stojí tvůrčí duo Petr Kolečko a Jan Prušinovský, přičemž známý scenárista čerpal při psaní z vlastních zážitků ze severočeského města.

Divadlu se věnuje taktéž Dominika Býmová, která se v současnosti připravuje na premiéru v Hudebním divadle Karlíně. V režii Antonína Procházky ji čeká představení Jak se dělá muzikál. V minulosti se Býmová objevila v seriálech Kapitán Exner nebo Rapl.

Herec Michal Isteník byl dosud známý především díky svým divadelním rolím. Za svou profesní dráhu si na jevišti vyzkoušel role D’artagnana, Andreje Prozorova nebo Otta Ulrichse. V roce 2015 získal Thálii za ztvárnění Čičikova ve hře Mrtvé duše.

Autor:

Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Hra o trůny skončil. Jak, to už není důležité

Z finále seriálu Hra o trůny

Představa, že ve stejném okamžiku miliony lidí na celé světě zklamaně vyhrkly: „A to má být všechno?!“, je svým...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

GLOSA: Madonna v Eurovizi? Naživo dost ostuda, ze záznamu úplný výsměch

Madonna jako host na finále Eurovize 2019 v Tel Avivu

Ještě několik dní před vysíláním sobotního finále letošní Eurovize nebylo jisté, zda americká zpěvačka Madonna v Tel...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Jiřina Bohdalová trpěla jeden večer, Hra o trůny celé roky

Isaac Hempstead Wright (vpravo) jako Bran Stark v seriálu Hra o trůny

Tak nám zabili Jiřinu Bohdalovou. Samozřejmě pouze její postavu, což se prý herečce v nedělním filmu Klec stalo vůbec...

Nejradši mám střeva, říká Pavlátová. Pitvá se animovaný pohled burkou

Z příprav filmu Moje slunce Maad

Za Repete má Zlatého medvěda z Berlinale, za Řeči, řeči, řeči... oscarovou nominaci, s Tramvají vyhrála v Annecy. Po...

RECENZE: Almodóvarovo alter ego hraje Banderas s únavou samoty v očích

Záběr z filmu Bolest a sláva

Film Bolest a sláva, který jde do kin souběžně se soutěží v Cannes, je silně osobní výpovědí španělského režiséra Pedra...

Najdete na iDNES.cz