Na karlovarský festival přijede Julianne Moore. Vrací se Casey Affleck

  11:17aktualizováno  11:47
Karlovarský festival letos uvítá herečku Julianne Moore, která uvede v rámci zahajovacího večera snímek Po svatbě. Na festival se navíc po dvou letech vrací herec a nyní i režisér Casey Affleck. Organizátoři to oznámili na úterní tiskové konferenci. Filmový svátek začíná v pátek 28. června a skončí 6. července.

Julianne Moore (Cannes, 18. května 2017) | foto: Reuters

Hrdinka Hannibala Julianne Moore, která má Oscara za film Pořád jsem to já a další čtyři nominace mimo jiné za Hodiny nebo Hříšné noci, se do našich kin vrátí na podzim v krimithrilleru Žena v okně. Snímek, který uvede v Karlových Varech, režíroval její manžel Bart Freundlich. Prozatím nemá oficiální český název, v překladu však After the Wedding znamená Po svatbě. Členem delegace bude kromě Moore také herec Billy Crudup.

Fotogalerie

Casey Affleck do Karlových Varů přijíždí po dvou letech, aby představil svůj režijní debut Světlo mého života, ve kterém si i sám zahrál po boku Elisabeth Mossové nebo Patricka Keatinga. V roce 2017 na festivalu uváděl film Místo u moře.

Dalším letošním hostem je herečka Patricia Clarksonová, která byla v roce 2004 nominovaná na Oscara za film Večeře s April. Diváci si ji mohou pamatovat také ze snímků Prokletý ostrov, Zelená míle nebo Dogville.

V závěru festivalu bude uveden snímek Late Night s hvězdou Lásky Nebeské Emmou Thompsonovou, o jejíž účast se podle informací iDNES.cz organizátoři ucházeli. Do českých kin film vstoupí 11. července 2019. 

V hlavní porotě se za Česko objeví scenárista Štěpán Hulík, v sekci Na východ od Západu pak Tomáš Pavlíček, který na festivalu loni soutěžil s komedií Chata na prodej.

Českou stopou v hlavní soutěži je slovensko-české drama Budiž světlo Marko Škopa a české filmy jsou i v dalších soutěžích. Sekce Na východ od Západu představí debut absolventa FAMU Michala Hogenauera Tiché doteky s Eliškou Křenkovou v hlavní roli Au pair vystavené manipulaci v rodině, v níž pracuje. Dokumentární soutěž uvede novinku Martina Marečka, jíž je komorní road movie otce a syna Dálava.

I letos karlovarský festival myslel na mladé filmaře a v rámci sekce První podání bude mít premiéru film Hra studenta katedry režie pražské FAMU Luna Sevnika, který je slovinského původu. První podání má letos stejně jako loni také zástupce ze Slovenska a dva držitele studentského Oscara.

Ve znělce festivalu se objeví herečka Jiřina Bohdalová. Zahajovací koncert v pátek 28. června odehraje Národní symfonický orchestr s projektem Beatles Night. Akce odkazuje k uvedení filmu Yesterday režiséra Dannyho Boyla a scenáristy Richarda Curtise.

Křišťálový glóbus prezidenta festivalu Jiřího Bartošky letos převezme kameraman Vladimír Smutný. Speciálního uvedení se dočká v nové digitalizované verzi Spalovač mrtvol režiséra Juraje Herze.

Julianne Moore a George Clooney představili film Suburbicon: Temné předměstí:

Autor:

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Přichází Yesterday. Líčí, jak Ed Sheeran pomáhal ukrást písně Beatles

Ed Sheeran ve filmu Yesterday

Jako byste slyšeli písně Beatles poprvé, popisují tvůrci britskou hudební komedii Yesterday, v níž se i popová hvězda...

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

U nás zase Chalupáři a Hospoda. Ve světě přitom přes léto startují novinky

Záběr ze seriálu Ad Vitam

Zatímco české stanice už se ponořily do reprízového léta, kam tradičně patří Chalupáři, Vinnetou, Hospoda či Comeback,...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz