Matěj Ruppert hraje důležitého manažera. První klapka už padla

  7:21aktualizováno  7:21
Točí se film "mladého českého Woodyho Allena" Parádně pokecal. S Vítem Rohrem v hlavní roli hrají Jenovéfa Boková či Jana Krausová.

Matěj Ruppert a Vít Rohr při natáčení filmu Parádně pokecal | foto:  Dan Materna, MAFRA

Ze známého zpěváka udělá bílá košile s kravatou dokonalého manažera. "A důležitého manažera!" zdůrazňuje Matěj Ruppert. "Mám sice malou roli, zato na vysokém postu," shrnul svou postavu šéfa call centra, jenž dusí hlavního hrdinu filmu Parádně pokecal.

Fotogalerie

Záhadný hlas na lince

Proč roličku vzal? "Protože chci podpořit mladé umělce, už jsem v jednom absolventském filmu hrál. Věřím, že se jim má pomáhat, a když mě osloví, neřeknu ne. Navíc hned první záběr patřil mně!" smál se Ruppert při včerejším startu.

Mladí znamená v případě snímku Parádně pokecal zejména Tomáše Pavlíčka. Filmové centrum České televize ho objevilo při hledání nových talentů. "Je to svěží český Woody Allen," představili tehdy studenta hrané režie pražské FAMU, který se podílel na povídkovém snímku Praho, má lásko a jeho školní práce putují po festivalech od Salerma po New York.

Teď dostal první velkou šanci ve své autorské komedii, jejíž pětadvacetiletý hrdina životem proplouvá bez valné snahy jej ovlivňovat. Mladík opustí přítelkyni i třetí vysokou školu, přestěhuje se a živí se v call centru. Čas ubíjí spánkem nebo se psem, který se však ztratí, takže na víkendové chatě s přáteli, jediný bez partnerky, si připadá ještě osamělejší a zbytečnější než jindy.

Marně se zkouší dovolat své tajemné platonické lásce, s níž se nikdy nesetkal. A když soused odhadne, že se mladík "potřebuje vykecat", nad lahví rumu se hrdina vrací ke klíčovému dni, kdy se na jedné z linek ohlásila dívka, již dosud osobně neviděl, přestože změnila jeho život. Konečně po ní začne pátrat, což do jeho nudného povalování vnese napětí a změnu.

Komedie pro příští léto

Pavlíček potvrzuje, že s Allenem sdílí slabost pro směšné dojemné outsidery. "Nechci karikaturu, humor vychází z postav a z rytmu dialogů," vysvětluje. Volbu ústředního herce objasňuje stručně: "Chtěl jsem člověka neokoukaného, ale výrazově přesného. A Vít Rohr byl prostě nejlepší," říká o členovi pražského Divadla Na Fidlovačce. Jeho protějškem se stane Jenovéfa Boková, zářící nyní v komedii Revival, další postavy vytvoří Jana Krausová, Václav Vydra, Filip Kaňkovský, Vladimír Polívka, Marie Doležalová či Lukáš Pavlásek.

Film vzniká v produkci MasterFilm, s. r. o., mladé společnosti založené Tomášem Michálkem a Jakubem Mahlerem, která se zaměřuje na autorskou tvorbu nových talentů. Premiéru plánují na léto 2014.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Nový Lví král zabral. Z čela návštěvnosti našich kin vyhnal Spider-Mana

Záběr z nového zpracování Lvího krále

V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man: Homecoming snímek Lví král...

RECENZE: Proč ti prase smrdí, když jsi ho nejedl, vyzvídá Letní hokej

Záběr z filmu Letní hokej

Teenagerské Kokosy na sněhu v dokumentárním balení; tak se dá zjednodušeně popsat novinka kin Letní hokej, kterou...

VIDEO: Ad Astra. K výročí Apolla 11 poletí Brad Pitt ke hvězdám

Brad Pitt ve filmu Ad Astra

Jeho otec byl na jednosměrné misi k planetě Neptun, nejvzdálenější v naší sluneční soustavě. Roy McBride, kterého...

Najdete na iDNES.cz