Matěj Ruppert hraje důležitého manažera. První klapka už padla

  7:21aktualizováno  7:21
Točí se film "mladého českého Woodyho Allena" Parádně pokecal. S Vítem Rohrem v hlavní roli hrají Jenovéfa Boková či Jana Krausová.

Matěj Ruppert a Vít Rohr při natáčení filmu Parádně pokecal | foto:  Dan Materna, MAFRA

Ze známého zpěváka udělá bílá košile s kravatou dokonalého manažera. "A důležitého manažera!" zdůrazňuje Matěj Ruppert. "Mám sice malou roli, zato na vysokém postu," shrnul svou postavu šéfa call centra, jenž dusí hlavního hrdinu filmu Parádně pokecal.

Fotogalerie

Záhadný hlas na lince

Proč roličku vzal? "Protože chci podpořit mladé umělce, už jsem v jednom absolventském filmu hrál. Věřím, že se jim má pomáhat, a když mě osloví, neřeknu ne. Navíc hned první záběr patřil mně!" smál se Ruppert při včerejším startu.

Mladí znamená v případě snímku Parádně pokecal zejména Tomáše Pavlíčka. Filmové centrum České televize ho objevilo při hledání nových talentů. "Je to svěží český Woody Allen," představili tehdy studenta hrané režie pražské FAMU, který se podílel na povídkovém snímku Praho, má lásko a jeho školní práce putují po festivalech od Salerma po New York.

Teď dostal první velkou šanci ve své autorské komedii, jejíž pětadvacetiletý hrdina životem proplouvá bez valné snahy jej ovlivňovat. Mladík opustí přítelkyni i třetí vysokou školu, přestěhuje se a živí se v call centru. Čas ubíjí spánkem nebo se psem, který se však ztratí, takže na víkendové chatě s přáteli, jediný bez partnerky, si připadá ještě osamělejší a zbytečnější než jindy.

Marně se zkouší dovolat své tajemné platonické lásce, s níž se nikdy nesetkal. A když soused odhadne, že se mladík "potřebuje vykecat", nad lahví rumu se hrdina vrací ke klíčovému dni, kdy se na jedné z linek ohlásila dívka, již dosud osobně neviděl, přestože změnila jeho život. Konečně po ní začne pátrat, což do jeho nudného povalování vnese napětí a změnu.

Komedie pro příští léto

Pavlíček potvrzuje, že s Allenem sdílí slabost pro směšné dojemné outsidery. "Nechci karikaturu, humor vychází z postav a z rytmu dialogů," vysvětluje. Volbu ústředního herce objasňuje stručně: "Chtěl jsem člověka neokoukaného, ale výrazově přesného. A Vít Rohr byl prostě nejlepší," říká o členovi pražského Divadla Na Fidlovačce. Jeho protějškem se stane Jenovéfa Boková, zářící nyní v komedii Revival, další postavy vytvoří Jana Krausová, Václav Vydra, Filip Kaňkovský, Vladimír Polívka, Marie Doležalová či Lukáš Pavlásek.

Film vzniká v produkci MasterFilm, s. r. o., mladé společnosti založené Tomášem Michálkem a Jakubem Mahlerem, která se zaměřuje na autorskou tvorbu nových talentů. Premiéru plánují na léto 2014.

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

Další z rubriky

RECENZE: Zakažte mým rodičům plodit děti, vydírá průhledné Kafarnaum

Z filmu Kafarnaum

Kafarnaum, podle evangelií působiště Ježíše Krista, je také jméno libanonského filmu, který si z festivalu v Cannes...

RECENZE: Žádná romantika. V Lásce mezi regály září tajuplný velkosklad

Záběr z filmu Láska mezi regály

Snímek Láska mezi regály nabídne noční jízdu ještěrkami v tajuplném zákulisí supermarketu. Ač může český název trochu...

VIDEO: Herci Dejvického divadla zvou do kina na vlastní zkázu

Seriál Zkáza Dejvického divadla v kinech

Ještě než České televize nasadí od 4. března do vysílání seriál Zkáza Dejvického divadla, mohou si všech šest dílů...

Najdete na iDNES.cz