Maliny pro největší filmovou hrůzu má na dosah Paris Hilton a Guru lásky

  16:13aktualizováno  16:13
Krize nezasáhla pouze americkou ekonomiku. Jak ukázal nominační večer Zlatých malin, Antioscarů určených nejhorším filmům na trhu, na šikmou plochu se dostala i zaoceánská kinematografie. "Bodovaly" nejen známé firmy jako Paris Hilton, ale i seriózní celebrity. A dokonce i oscaroví laureáti s Benem Kingsleym v čele.

Ve filmu Guru lásky hlavní roli ztvárnil Mike Myers. | foto: Paramount Pictures

Z filmu Guru LáskyZ celkového počtu 573 filmů, které se za minulý rok ve Spojených státech vyprodukovaly, jich mělo na Zlatou malinu našlápnuto rovných pětasedmdesát.

Do devíti kategorií se nakonec vtěsnal pouze zlomek, zato se na včerejším galavečeru opakovala některá jména povážlivě často.  

Oscarové nominace ovládl mládnoucí Pitt, porazil favorita z chatrče

Z filmu Podivuhodný případ Benjamina ButtonaHned třináct nominací na Oscara získal film Podivuhodný příběh Benjamina Buttona. Brad Pitt v něm hraje staříka, který navzdory času mládne. O tři nominace méně má další favorit Milionář z chatrče. Slavné filmové ceny se budou udílet 22. února.

Jednoznačným favoritem na nejpříšernější film minulého roku se už teď stal jednoznačně Guru lásky (The Love Guru). Jméno snímku, jehož vrcholem jsou sloni obcující na hokejovém ledě, zaznělo během ceremoniálu moderovaného zakladatelem antioscarové tradice Johnem Wilsonem hned sedmkrát. A to přesto, že v něm vystupují taková esa, jako je Jessica Alba nebo Oscarem ověnčený Ben Kingsley.

TRAILER K FILMU GURU LÁSKY

Mimochodem, ani ti se ostudě v podobě nominace nevyhnuli a v kategorii nejhorší herecký výkon se ocitli společně s Mikem Myersem a Vernem Troyerem.

Samotný Guru lásky je pak i mezi čekateli na titul nejhorší film roku. Společnost mu dělají Disaster Movie, smutný pokus o parodii z dílny scenáristů Scary Movie, ekologická agitka režiséra Shymalana Stalo se (The Happening),  paraparodie To je Sparta (Meet The Spartans), které nepomohly ani vnadné křivky Carmen Electry, neromantická romantická komedie Kráska a ošklivka (Hottie and Nottie) s "nepřekonatelnou Paris Hilton" a v neposlední řadě nejdražší z nejhorších filmů, In The Name Of The King: A Dungeon Siege Tale - podívaná, která má jen jednu chybu - nedá se na ni dívat.

Z filmu Disaster MovieZ filmu Stalo se

A propos, Paris Hilton: nebyla by to ona, kdyby se spokojila pouze s jednou nominací. Provokatérka Paris může dostat až tři Maliny - jako nejhorší herečka, polovička nejhorší filmové dvojice (s Joelem Davidem Moorem) a také za nejhorší výkon ve vedlejší roli (Repo: Genetická opera).

Zlaté maliny (the razzies)

Ceny pro nejhorší americké filmy se každoročně udělují už 29 let (od roku 1980). Nominace dostane k posouzení 687 vyvolených z 45 států USA a dalších 19 zemí. Slavnostní udílení cen se uskuteční 21. února v Barnsdale Gallery Theatre.

Více nominací najednou se nicméně dočkali i Eddie Murphy nebo Cameron Diaz, která bude s Ashtonem Kutcherem konkurovat Paris ve dvojicích. Pierci Brosnanovi hrozí "ocenění" za nejhorší výkon ve vedlejší roli (za zpěv v Mamma Mia!), Alu Pacinovi, který je nominován už potřetí, se zase nepovedlo 88 minut a krimi Righteous Kill.

PIERCE BROSNAN ZPÍVÁ VE FILMU MAMMA MIA!

Zajímavý je tento rok i pohled na tabulky srovnávající náklady a tržby, z nominovaných je na tom co do finanční návratnosti nejhůř zmiňovaný In The Name Of The King: A Dungeon Siege Tale, který utržil jen něco málo přes pět milionů dolarů. 

 

Malinoví rekordmani (V DOLARECH)

Disaster Movie
Výkřiky typu "Zastřelte tvůrce, prosím" se v diskusích k filmu z dílny scenáristů Scary Movie rozhodně nešetří. A mají pravdu. Jediné, co se dá během jeho sledování dělat, je totiž počítat tituly, které se snaží bez ladu a skladu parodovat. 
Náklady: 20 milionů dolarů Tržby: 14 milionů dolarů

Stalo se (The Happening)
Režisér Shyamalan je stálice: každý jeho film je očekáván s napětím, protože u něj nikdy není jisté, jestli půjde o propadák, a nebo o napostou bombu, jakými nás zásoboval ve svých počátcích. Tentokrát se sekl: temná atmosféra, kterou u něj tolik zbožňujeme, se tu sice koná, ale zmatek a důraz na ekologický apel přehluší vše ostatní.
Rozpočet: 48 milionů dolarů Tržby: 64,5 milionu dolarů

Kráska a Ošklivka (The Hottie And The Nottie)
Paris Hilton se snažila, takže Malina tenhle film nemohla minout. Velký "kus práce" odvedli i maskéři, Kráska a ošklivka vévodí žebříčkům s nejnechutnějšími scénami. Aspoň že to byl film levný a jako jeden z mála špatných vydělal. 
Rozpočet: 2 miliony dolarů Tržby: 27,6 milionu dolarů

In The Name Of The King: A Dungeon Siege Tale
Další neslavný pokus o převedení herní předlohy na filmová plátna. Kdyby tak nepokrytě skrytě nevykrádal Pána prstenů, mohl dopadnout aspoň o něco líp. Solidní triky, pompézní výprava, ale zbytek katastrofa. Drahá legrace.
Náklady: 60 milionů dolarů Tržby: 4,7 milionu dolarů

The Love Guru
Diskutéři na  serveru ČSFD měli trefný postřeh: jak do takového filmu mohli producenti dostat Vala Kilmera, Bena Kingsleyeho, Jessiku Albu a Justina Timberlakea?! Nekoná se ani velký návrat Mika Myerse alias Austina Powerse.
Náklady:  62 milionů dolarů Tržby: 32 milionů dolarů

Tohle je Sparta! (Meet The Spartans)
Zoufalý pokus o parodii na velkofilm 300: Bitva u Thermopyl, ale taky na Britney Spears nebo Borata. Jason Friedberg a Aaron Seltzer opět "nezklamali. "Jak jim to může procházet?!" ptají se kritici, kteří na jejich filmech trpí rok co rok.
Náklady:  20 milionů dolarůTržby: 38,2 milionu dolarů


Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

No Time To Die. Tvůrci prozradili název pětadvacátého filmu s agentem Bondem

Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli...

Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích o tom informovali...

Další z rubriky

Když Karel Kryl maloval a Václav Neckář skákal. Dva poklady archivů

Záběr ze záznamu Karel Kryl 1969: Píseň skončila, žalář je naším domovem

Cannes nadšeně tleskající československému popu včetně tria Golden Kids; rok poté jen tabule, křída, houba, kytara a...

Horké americké léto pomalu končí a Hollywood počítá nové miliardáře

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Noví vítězové, staré triky. Tak by se dala shrnout bilance takzvaného horkého amerického léta, hlavní sezony...

VIDEO: Ryjeme držkou v zemi. V Amnestii zazní Pasážová revolta

David Koller, Richard Műller a Viki Olejárová zpívají Kryla v písni k filmu...

David Koller, Richard Műller a Viki Olejárová nazpívali k filmu Amnestie píseň Karla Kryla Pasážová revolta. Přidali se...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz