Malá televizní sci-fi pro Trojana a Chýlkovou

  10:30aktualizováno  10:30
V novém televizním příběhu o zázračném léku BrainStorm hrají kromě Ivana Trojana také Ivana Chýlková či Radoslav Brzobohatý.

Natáčení filmu BrainStorm - Ivan Trojan a Ivana Chýlková | foto: David PortMF DNES

V okolních vilách usedají k nedělnímu obědu, aniž tuší, co se právě odehrává na ulici. Ivan Trojan coby psycholog převzal od Pavla Lišky v roli poslíčka záhadnou zásilku. Neví, co obsahuje ani kdo ji objednal, ale už je proplacená, nezbývá než podepsat a balíček otevřít. Co je v něm? BrainStorm.

Tak se jmenuje film, jehož první záběry natočil režisér Jiří Strach včera v pražských Dejvicích, a také zázračný lék, jehož účinky poskytnou hrdinům šanci napravit, co nestihli v čase vymezeném přírodou.

"Původně se smyšlený přípravek jmenoval BrainStar, ale pro jistotu jsem si projel internet a zjistil jsem, že takový lék opravdu existuje," vysvětluje režisér, proč museli měnit název scénáře Marka Epsteina, který vyhrál autorskou soutěž České televize. Ta také film odvysílá.

Z ulice se štáb přesunul do neobývané vily – sice je v ní zima, ale zase tu mohou předstírat přestavbu bytu Trojanova hrdiny. "Je muž procházející krizí středního věku. Vše mění: opustil ženu, má mladou milenku, potřebuje zbohatnout; nejméně ze všeho se teď chce starat o nemohoucího otce, s nímž se odjakživa nesnášel," shrnuje režisér výchozí situaci.

Otec, kterého hraje Radoslav Brzobohatý, byl dosud u druhého syna alias Jana Hrušínského. Pak skončí v léčebně dlouhodobě nemocných, ale pod tlakem exmanželky v podání Ivany Chýlkové si jej hrdina vezme domů – a zkusí ho uchlácholit zázračným lékem z nabídky internetu.

"Moc mě baví, že příběh začíná jako historka o rodinných vztazích a najednou diváka zaskočí nečekaným tajemnem. I Liškova postava může být poslem pekla, nebo nebes. Ale hlavně tu jde o relativitu času, jejž marníme malichernostmi, a utíká nám to podstatné," míní režisér.

Před kamerou nastává střídání, Chýlková odjíždí a z rukou maskérů se vynoří Brzobohatý: o holi, v pyžamu a županu. "Radil jsem se s lékaři, jak mám muže po mrtvici zahrát, a měli ze mě legraci. Prý tak budu za pět let sám vypadat," žertuje herec, podle režiséra "velký hráč" hodný návratu před kameru.

S Brzobohatým pracuje Strach poprvé, zato s Trojanem točí často – od Anděla Páně přes Operaci Silver A až po chystanou pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký, již píše také Epstein.

"BrainStorm propojuje prvky komedie, morality i sci-fi, od každého trochu, Epsteinovou lehkou rukou," chválí Trojan vyhledávaného autora. "Je to vážně mimořádný talent, tak by měly vypadat texty, které dostane režisér do ruky; hned může točit," přidává se Strach.

Další záběr čeká herce v maličkém pokojíku, kam syn svého otce "uklidí". Ví už pacient, čím ho místo BrainStormu  nakrmí – budou to opravdu neškodné vitaminy? "Netuším, ale nebojím se," tvrdí Brzobohatý a Trojan se směje: "Já zázračné léky na síti nehledám, pro mě je zázrak už internet otevřít."


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

RECENZE: Nač má Lví král kopii? Původní verze byla poetičtější a hravější

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Budiž hned v úvodu jasně řečeno, že mírně nadprůměrnou známku dostává nový Lví král čistě pro potřeby divácké skupiny,...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz