Příběhy obyčejného šílenství

Příběhy obyčejného šílenství - Fotografie z nového českého filmu Příběhy obyčejného šílenství. | foto: Oficiální stránky filmu

Lví kandidát: Příběhy obyčejného šílenství

V únoru 2005 měl premiéru film Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství, v němž Ivanu Trojanovi nic nejde tak, jak by mělo.

O CO JDE
Petr je mladý muž. Svět ho zajímá a láká, ale zároveň děsí. Ve svém věku by měl mít život už pevně pod kontrolou. Vír absurdních situací ale vytrvale hatí jeho milostný život i zpočátku slibnou kariéru leteckého dispečera. Snaží se žít normální život, ale jak na to, když v tomhle světě nikdo není normální?

TVŮRCI
Režie:
Petr Zelenka. Scénář: Petr Zelenka. Kamera: Miro Gábor. Hudba: Karel Holas. Hrají: Ivan Trojan, Nina Divíšková, Jiří Bartoška, Miroslav Krobot, Zuzana Šulajová, Zuzana Bydžovská

Nominace na Českého lva
Budou zveřejněny 1. února 2005.

Zajímavosti
Scénář vychází ze stejnojmenné divadelní předlohy. Tu Zelenka nastudoval s Dejvickým divadlem. "Je to zvláštní trochu schizofrenní zkušenost. Už jsem si zvykl, ale  před natáčením jsme s Petrem Zelenkou zkoušeli a večer jsem pak představení hrál v divadle v jiném obsazení, a samozřejmě i scénář a hlavně dialogy jsou trochu jiné," uvedl herec Ivan Trojan, představitel hlavní postavy Petra.

Související články
Nejněžnější smích rebela Petra Zelenky
Zelenka, Trojan a jejich zralé víno
Režisér Petr Zelenka natáčí nový film
Zelenka točí příběh o lidech a balících
Nový Zelenkův film je na startu

WWW
www.silenstvi.cz