GLOSA: Travoltovi ve Varech podlehla i Lucie. Z pódia zněla Pomáda

  9:56aktualizováno  9:56
Dostat se na první zahřívací comebackový koncert, který kapela Lucie v sobotu večer odehrála opravdu pro veřejnost, byla bojovka pro všechny. Ale stála za to.

David Koller koncertoval se skupinou Lucie v karlovarském Poštovním dvoře. | foto: Honza Vedral, MF DNES

Na 1 500 lístků do areálu Poštovního dvora se u speciálně zřízené festivalové pokladny stála dvouhodinová fronta a pryč byly hned, jak to šlo. Podobně jako nedávno na charitativním koncertě v SaSaZu se večer oficiálně nesmělo fotit ani natáčet, aby nikdo z médií kapelu "neodhalil" na menším než větším pódiu, na němž Lucie za rok chystá comeback naostro v rámci svého halového turné.

Lucie v Karlových Varech

Skupina hrála na ČEZ Festu v Poštovním dvoře.

Hodnocení­: 80 %

Manévry zavánějící paranoiou přitom nebyly na místě, protože v kombinaci s festivalovým publikem nabyly dávné hity Lucie výbušnosti TNT, na čemž se čas na rozdíl od vizáže skupiny nepodepsal. Když kapela po desáté večerní nastoupila na pódium a koncert zahájila písní Krev a r'n'r, o generaci mladší fanoušci než začátkem června v SaSaZu se sice teprve rozkoukávali, ale nálada neměla daleko k explozi.

Ta přišla zaručeně s každým dalším hitem, který Lucie do kolem hodiny a půl trvajícího koncertního programu zařadila. Přestože struktura vystoupení byla podobná, měl tentokrát večer ještě větší drajv než na minulých přece jen poněkud snobských večírcích, které Lucie odehrála, a doprovodné vokály se pod pódiem zpívaly takřka neustále. Koncert měl navíc perfektní zvuk, který od zvukařského pultu jistil Milan Cimfe, který ve studiích Sono s kapelou řadu těch zásadních hitů přímo natočil. Slabší částí byly nevýrazné projekce a vizuální složka představení, která ovšem stejně nikoho na rozdíl od muziky příliš nezajímala.

Dle očekávání největší ohlas sklidily ty největší hity: od Ameriky přes valení šroubů do hlavy až po závěrečné, přídavkové Trumpety, s jejichž refrénem "máme se rádi, nemáme se rádi" se publikum spokojeně rozcházelo vstříc dalším festivalovým dobrodružstvím. Kapela navíc z pódia působila víc sehraně a jistěji. Chemie Davida Kollera a Roberta Kodyma coby těch dvou vpředu má sice jiné složení než před lety, ale i tak postupně nabývá na někdejším účinku. Lidi umí dostat do laufu i bez hecování, kterým koncert v několika okamžicích proložili. Kapela navíc našla dobrou oporu v Kollerově synovi Adamovi, který se zručně stará o perkuse a ve vybraných písničkách, kdy je  "táta vpředu", i o bicí soupravu.

Čas a náladu si Lucie našla i na vtipkování, o které se postaral baskytarista P. B. Ch, když na svůj nástroj po troše přemlouvání vykouzlil melodii Summer Nights z Pomády. Přestože se k němu zbytek kapely nepřidal, lidi po pódiem stihli zazpívat z písničky skoro dvě sloky. Do nostalgické nálady, které vystoupení "kapely dvacetiletí" konvenují, se tenhle travoltovský výběr hodil vlastně dokonale, stejně jako příruční klávesy, kterými si v několika písních pomáhá Michal Dvořák.

Karlovarský koncert před chystaným velkým turné zkrátka připomenul, že i když je to pořádné retro, Lucie je pořád a i po letech z těch kapel, na které se vyplatí vyrazit, nechat se unést a pod pódiem následně zanechat svoje urvané hlasivky.

Autor:

Nejčtenější

Ve dvaceti letech zemřel Cameron Boyce, idol ze série Následníci

Cameron Boyce během natáčení snímku Machři 2 z roku 2013

Americký herec Cameron Boyce, generační idol teenagerů z televizní série Následníci, nečekaně zemřel ve věku dvaceti...

RECENZE: Ed Sheeran dobyl Prahu. Jako by však dosáhl vlastního limitu

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)

Nedělní koncert na Letišti Letňany sice dovezl nejen Pražanům populárního písničkáře a jeho hity. Zároveň však dokázal,...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Další z rubriky

Simba jako živý. Nový Lví král má být vyvrcholením přetočených disneyovek

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Když hrdinové animovaného Lvího krále před pětadvaceti lety pozvedli malého Simbu nad hlavu se slovy „Tohle je váš nový...

TELEVIZIONÁŘ: Víkendový souboj stupidity. Hříšnice versus Turbotarantule

Alexandra Neldelová ve snímku Hříšnice

Na první pohled by se zdálo, že před osmdesátinami Karla Gotta není napříč stanicemi úniku. Nepočítaje v to medailonky,...

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR LASERŮ – TRULASER

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 18 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz