Zpěvačka Langerová skončí ve filmovém gulagu, původně měla jen zpívat

  14:28aktualizováno  14:28
Režisérka Marta Nováková točí v okolí Podbořan film nazvaný 8 hlav šílenství, ve kterém hlavní roli hraje zpěvačka Aneta Langerová. Původně měla jen nazpívat titulní píseň, ale nakonec se po naléhání režisérky ujala hlavní role.

Aneta Langerová měla k filmu původně nazpívat jen titulní píseň, nakonec ji režisérka přemluvila k hlavní roli ruské básnířky Anny Barkové. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Na kolejích mezi poli u Kaštic na Podbořansku stojí lokomotiva se čtyřmi vagony. Za nimi ukazuje mladý muž skupince dalších lidí: "Tady bude sedět Anna, takže my budeme vidět do obou stran. Sem přijdou všechny mrtvoly," říká mladík.

Fotogalerie

Je to asistent režisérky Marty Novákové, která u Kaštic natáčí záběry pro nový film 8 hlav šílenství. Na koleje si sedá Anna, již představuje zpěvačka Aneta Langerová. Mrtvoly hrají komparzisté z Podbořan, Žatce a dalších míst v okolí. "Tak jdeme mrtvit," říká poněkud unaveně jeden z komparzistů.

Natáčení pro ně je poměrně náročné. "Není to jednoduché, když chcete vyhovět, aby byli filmaři spokojení. Museli jsme i skákat z vlaku, nalézat do vlaku, tahat mrtvoly," popisuje jeden z mužů v otrhaných šatech, který představuje vězně ruského gulagu.

Jsme tu kvůli Anetě, říkají komparzisté

Film 8 hlav šílenství

Nový český film popisuje osudy ruské básnířky Anny Barkové, již hraje zpěvačka Aneta Langerová. Barková nejprve měla podporu bolševického režimu, který ji pak ale zavrhl a poslal mladou ženu na více než dvacet let do trestného tábora, gulagu. Vedle Langerové se ve filmu objeví i Zuzana Fialová, Marie Štípková nebo Luboš Veselý, do kin má snímek přijít na jaře či v létě 2014.

Komparzistů z Podbořanska potřeboval filmový štáb v úterý pětašedesát, z nich pětadvacet přišlo další den znovu. "Už se mi tedy nechtělo. Ale vyspal jsem se, odpočinul si a přišel," vypráví Radek Mikula z Podbořan. Na natáčení se vydal i s manželkou, která je právě ve skupině "mrtvol", a s kamarády.

Víc než peníze - za natáčení je každý den několik set korun - Mikulu a další příležitostné herce přilákala přítomnost Anety Langerové. "Mluvili jsme spolu i se vyfotili. Je to normální člověk," těšilo mladíka skromné chování známé zpěvačky.

Tu by na place v hadrech vězenkyně poznal málokdo. A také by nikdo neřekl, že má jen o málo víc hereckých zkušeností než komparzisté. Příběh ruské básnířky Anny Barkové je první film zpěvačky. "Mám za sebou jen nějaké videoklipy, ale film je něco jiného. Takže jsem od filmování neměla ani žádná očekávání," přiznala Langerová.

Langerová: snažím se být autentická

Původně měla k filmu jen nazpívat úvodní píseň. Nakonec ji ale režisérka Nováková přesvědčila, aby hlavní roli i ztvárnila. "Hledala neherečku a já dlouho nemohla pochopit, proč si nevybere raději herce. Nakonec mě svými argumenty přesvědčila. Souhlasila jsem i proto, že mne přesvědčila, že mě povede, abych hrála to, co si představuje," popsala své váhání zpěvačka.

Filmařku ale podle jejích slov nezajímalo, zda zpěvačka umí hrát, nebo ne. Chtěla, aby hlavní představitelka svou roli vnímala, což prý Langerová splňuje. "Snažím se být autentická," říká hrající zpěvačka skromně.

V průběhu týdne se pole u Kaštic proměnilo na několik hodin v pustou step na ruské Sibiři. Dalšími místy, kde už se natáčelo, byl severočeský Rabštejn, lesy kolem Jáchymova nebo skanzen Řepora v Praze. Natáčení trvá po celý letošní rok, protože zachycuje během různých ročních období osm krátkých epizod ze života vězněné básnířky.


Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

V 49 letech zemřel Brian Turk, další tvář původního Beverly Hills 90210

Americký herec Brian Turk

Po nedávném skonu Luka Perryho odešel další představitel jednoho z hrdinů seriálu Beverly Hills 90210. Herec Brian Turk...

Bouřlivá kariéra Colina Farrella. Nemá nouzi o trháky ani o propadáky

Herec Colin Farrell

Ačkoliv pochází z rodiny sportovců a jeho tatínek se živil jako profesionální fotbalista, on sám chtěl vždy být hercem....

VIDEO: Zabijeme ho, věří Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička coby Staříci

Ze snímku Staříci

Po předpremiéře na letošním karlovarském festivalu vejde 17. října do kin film Staříci, v němž se Jiří Schmitzer a...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz