Zpěvačka Langerová skončí ve filmovém gulagu, původně měla jen zpívat

  14:28aktualizováno  14:28
Režisérka Marta Nováková točí v okolí Podbořan film nazvaný 8 hlav šílenství, ve kterém hlavní roli hraje zpěvačka Aneta Langerová. Původně měla jen nazpívat titulní píseň, ale nakonec se po naléhání režisérky ujala hlavní role.

Aneta Langerová měla k filmu původně nazpívat jen titulní píseň, nakonec ji režisérka přemluvila k hlavní roli ruské básnířky Anny Barkové. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Na kolejích mezi poli u Kaštic na Podbořansku stojí lokomotiva se čtyřmi vagony. Za nimi ukazuje mladý muž skupince dalších lidí: "Tady bude sedět Anna, takže my budeme vidět do obou stran. Sem přijdou všechny mrtvoly," říká mladík.

Fotogalerie

Je to asistent režisérky Marty Novákové, která u Kaštic natáčí záběry pro nový film 8 hlav šílenství. Na koleje si sedá Anna, již představuje zpěvačka Aneta Langerová. Mrtvoly hrají komparzisté z Podbořan, Žatce a dalších míst v okolí. "Tak jdeme mrtvit," říká poněkud unaveně jeden z komparzistů.

Natáčení pro ně je poměrně náročné. "Není to jednoduché, když chcete vyhovět, aby byli filmaři spokojení. Museli jsme i skákat z vlaku, nalézat do vlaku, tahat mrtvoly," popisuje jeden z mužů v otrhaných šatech, který představuje vězně ruského gulagu.

Jsme tu kvůli Anetě, říkají komparzisté

Film 8 hlav šílenství

Nový český film popisuje osudy ruské básnířky Anny Barkové, již hraje zpěvačka Aneta Langerová. Barková nejprve měla podporu bolševického režimu, který ji pak ale zavrhl a poslal mladou ženu na více než dvacet let do trestného tábora, gulagu. Vedle Langerové se ve filmu objeví i Zuzana Fialová, Marie Štípková nebo Luboš Veselý, do kin má snímek přijít na jaře či v létě 2014.

Komparzistů z Podbořanska potřeboval filmový štáb v úterý pětašedesát, z nich pětadvacet přišlo další den znovu. "Už se mi tedy nechtělo. Ale vyspal jsem se, odpočinul si a přišel," vypráví Radek Mikula z Podbořan. Na natáčení se vydal i s manželkou, která je právě ve skupině "mrtvol", a s kamarády.

Víc než peníze - za natáčení je každý den několik set korun - Mikulu a další příležitostné herce přilákala přítomnost Anety Langerové. "Mluvili jsme spolu i se vyfotili. Je to normální člověk," těšilo mladíka skromné chování známé zpěvačky.

Tu by na place v hadrech vězenkyně poznal málokdo. A také by nikdo neřekl, že má jen o málo víc hereckých zkušeností než komparzisté. Příběh ruské básnířky Anny Barkové je první film zpěvačky. "Mám za sebou jen nějaké videoklipy, ale film je něco jiného. Takže jsem od filmování neměla ani žádná očekávání," přiznala Langerová.

Langerová: snažím se být autentická

Původně měla k filmu jen nazpívat úvodní píseň. Nakonec ji ale režisérka Nováková přesvědčila, aby hlavní roli i ztvárnila. "Hledala neherečku a já dlouho nemohla pochopit, proč si nevybere raději herce. Nakonec mě svými argumenty přesvědčila. Souhlasila jsem i proto, že mne přesvědčila, že mě povede, abych hrála to, co si představuje," popsala své váhání zpěvačka.

Filmařku ale podle jejích slov nezajímalo, zda zpěvačka umí hrát, nebo ne. Chtěla, aby hlavní představitelka svou roli vnímala, což prý Langerová splňuje. "Snažím se být autentická," říká hrající zpěvačka skromně.

V průběhu týdne se pole u Kaštic proměnilo na několik hodin v pustou step na ruské Sibiři. Dalšími místy, kde už se natáčelo, byl severočeský Rabštejn, lesy kolem Jáchymova nebo skanzen Řepora v Praze. Natáčení trvá po celý letošní rok, protože zachycuje během různých ročních období osm krátkých epizod ze života vězněné básnířky.

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Další z rubriky

RECENZE: Bojový anděl Alita? Už vznikly nudnější a hloupější komiksy

Záběr z filmu Alita: Bojový Anděl

Při sledování akčního filmu Alita: Bojový Anděl, který vznikl podle japonského komiksu, je třeba na nějaký čas vyřadit...

Seriál Rodáci nevznikl na zakázku strany, řekl Jiří Adamec Za scénou

Režisér Jiří Adamec v kulturním magazínu Za scénou

Film Léto s gentlemanem je celovečerním filmovým debutem režiséra Jiřího Adamce, jinak známého televizního tvůrce. Na...

Proti okleštění Oscarů se postavili Clooney, Pitt, de Niro i režiséři

George Clooney dorazil se svou přítelkyní Stacy, která ve zlatých šatech zn.

Oscary se letos topí ve skandálech. Po odstoupení moderátora a zavržení nové ceny „popularity“ se zvedla vlna nevole i...

Najdete na iDNES.cz