Kultovní Červený trpaslík se o Velikonocích vrátí s novými díly

  12:04aktualizováno  12:04
Dvě nové epizody a dva speciály připravili tvůrci kultovního sci-fi sitkomu Červený trpaslík. Seriál, který poprvé na obrazovkách ožil před jednadvaceti lety, uvede digitální stanice Dave o velikonočním víkendu.

Hrdinové seriálu Červený trpaslík se vrátí o velikonočním víkendu. | foto: Oficiální stránky seriálu

Červený trpaslíkV nových epizodách, na nichž se podílel spolutvůrce seriálu Doug Naylor, se objeví původní herecké obsazení včetně posledního živáčka Listera, který naviguje vesmírnou loď zpátky k Zemi i s povedenou posádkou.

Dva nové díly doplní speciály s pohledy do zákulisí a "unplugged" verze seriálu, v nichž chybí efekty, kulisy i pomocné nápovědy.

ČERVENÝ TRPASLÍK - Z DÍLU HOLOLOĎ

Sitkom, inspirovaný skeči z Radia 4, se na BBC se vysílal v osmi sériích v letech 1988 až 1999. Za tu dobu jej vidělo (v oficiální distribuci) na osm milionů diváků z více než pětadvaceti zemí. Na DVD se ho prodalo na sedm milionů kopií.

Z paluby červeného trpaslíka

Červený trpaslík je přes osm kilometrů dlouhá kosmická loď vyrobená ve třiadvacátém století, která patří Jupiterské důlní společnosti. Děj na její palubě se odehrává více než tři miliony let v budoucnosti. Původně na ní žilo 169 členů posádky a 400 vězňů, které převážela.

Obývá ji, jak zní úsporné hlášení z palubního počítače Holly, "Dave Lister, poslední žijící člověk; Arnold Rimmer, hologram Listerova mrtvého kolegy; a tvor, který se na lodi vyvinul z kočky".

DAVE LISTER
Ze seriálu Červený trpaslík - Dave ListerJe 25 let starý míšenec s pěti dredy vzadu na hlavě, jeho největší zábavou je pojídat indická jídla, hrát na svou kytaru s pěti strunami, z nichž jsou tři G. Listerův sen byl odjet na Fidži s Kristinou Kochanskou, do níž se dříve zamiloval, a tam chovat ovce a krávy a křížit koně. Proto si šetřil celý svůj plat, nikdy si nekupoval deodoranty ani nic podobného.

KOCOUR
Ze seriálu Červený trpaslík - KocourMá vymalované stěny žaludku, barevně sladěné orgány a "rytmičtější" tep. Je poslední potomek kočičí "civilizace", která se vyvinula ve skladu Červeného trpaslíka během tří milionů let.

ARNOLD RIMMER
Ze seriálu Červený trpaslík - Arnold RimmerRimmer je asi třicetiletý běloch. Je druhým technikem na lodi, hlavní náplní jeho práce je opravovat automaty na polévku. Jeho opakem je Eso Rimmer, téměř superhrdina z alternativní dimenze, kterého pravý Rimmer nenávidí a oslovuje ho Kapitán Pazneht.

KRYTON
Ze seriálu Červený trpaslík - KrytonKryton je android ze série 4 000 vyrobený společností Divadroid, má hranatou hlavu a hranaté i celé tělo. Jeho celé jméno zní Kryton 2X4B-523P. Na palubě lodi oslovuje všechny pane a jeho největší zálibou je žehlení a praní prádla. Krytonův největší sen je stát se člověkem.

HOLLY
Ze seriálu Červený trpaslík - HollyHolly je centrální počítač lodi. Ač má IQ 6 000 (tedy jako 6 000 učitelů tělocviku nebo 12 000 hlídačů parkovišť).

Zdroj: Wikipedia

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

Hanzlíkovo Léto s gentlemanem odstartovalo v kinech až na čtvrtém místě

Hrdinové filmu Léto s gentlemanem

Jaromír Hanzlík jako herecký hrdina i scenárista snímku Léto s gentlemanem se zřejmě minul se svým generačním publikem....

DO KINA: Pánskému týdnu kralují Neeson, Bardem, bratři Hádkovi a draci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Od třetího dílu animovaných dráčků až po domácí krimikomedii Úhoři mají nabito kralují pěti novinkám týdne vesměs...

RECENZE: Úhoři mají sice nabito, ale slepými. Herci se baví víc než diváci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Není v českém filmu větší lítosti než nad projektem se slibnými jmény i začátkem, který se pak postupně rozpadá před...

Najdete na iDNES.cz