Kultovní Červený trpaslík se o Velikonocích vrátí s novými díly

  12:04aktualizováno  12:04
Dvě nové epizody a dva speciály připravili tvůrci kultovního sci-fi sitkomu Červený trpaslík. Seriál, který poprvé na obrazovkách ožil před jednadvaceti lety, uvede digitální stanice Dave o velikonočním víkendu.

Hrdinové seriálu Červený trpaslík se vrátí o velikonočním víkendu. | foto: Oficiální stránky seriálu

Červený trpaslíkV nových epizodách, na nichž se podílel spolutvůrce seriálu Doug Naylor, se objeví původní herecké obsazení včetně posledního živáčka Listera, který naviguje vesmírnou loď zpátky k Zemi i s povedenou posádkou.

Dva nové díly doplní speciály s pohledy do zákulisí a "unplugged" verze seriálu, v nichž chybí efekty, kulisy i pomocné nápovědy.

ČERVENÝ TRPASLÍK - Z DÍLU HOLOLOĎ

Sitkom, inspirovaný skeči z Radia 4, se na BBC se vysílal v osmi sériích v letech 1988 až 1999. Za tu dobu jej vidělo (v oficiální distribuci) na osm milionů diváků z více než pětadvaceti zemí. Na DVD se ho prodalo na sedm milionů kopií.

Z paluby červeného trpaslíka

Červený trpaslík je přes osm kilometrů dlouhá kosmická loď vyrobená ve třiadvacátém století, která patří Jupiterské důlní společnosti. Děj na její palubě se odehrává více než tři miliony let v budoucnosti. Původně na ní žilo 169 členů posádky a 400 vězňů, které převážela.

Obývá ji, jak zní úsporné hlášení z palubního počítače Holly, "Dave Lister, poslední žijící člověk; Arnold Rimmer, hologram Listerova mrtvého kolegy; a tvor, který se na lodi vyvinul z kočky".

DAVE LISTER
Ze seriálu Červený trpaslík - Dave ListerJe 25 let starý míšenec s pěti dredy vzadu na hlavě, jeho největší zábavou je pojídat indická jídla, hrát na svou kytaru s pěti strunami, z nichž jsou tři G. Listerův sen byl odjet na Fidži s Kristinou Kochanskou, do níž se dříve zamiloval, a tam chovat ovce a krávy a křížit koně. Proto si šetřil celý svůj plat, nikdy si nekupoval deodoranty ani nic podobného.

KOCOUR
Ze seriálu Červený trpaslík - KocourMá vymalované stěny žaludku, barevně sladěné orgány a "rytmičtější" tep. Je poslední potomek kočičí "civilizace", která se vyvinula ve skladu Červeného trpaslíka během tří milionů let.

ARNOLD RIMMER
Ze seriálu Červený trpaslík - Arnold RimmerRimmer je asi třicetiletý běloch. Je druhým technikem na lodi, hlavní náplní jeho práce je opravovat automaty na polévku. Jeho opakem je Eso Rimmer, téměř superhrdina z alternativní dimenze, kterého pravý Rimmer nenávidí a oslovuje ho Kapitán Pazneht.

KRYTON
Ze seriálu Červený trpaslík - KrytonKryton je android ze série 4 000 vyrobený společností Divadroid, má hranatou hlavu a hranaté i celé tělo. Jeho celé jméno zní Kryton 2X4B-523P. Na palubě lodi oslovuje všechny pane a jeho největší zálibou je žehlení a praní prádla. Krytonův největší sen je stát se člověkem.

HOLLY
Ze seriálu Červený trpaslík - HollyHolly je centrální počítač lodi. Ač má IQ 6 000 (tedy jako 6 000 učitelů tělocviku nebo 12 000 hlídačů parkovišť).

Zdroj: Wikipedia

Autoři: ,

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

VIDEO: Tohle tě bude opravdu bolet, vzkazuje padouchovi poslední Rambo

Trailer k filmu Rambo: Poslední krev

Před premiérou snímku Rambo: Poslední krev, který jde do kin 19. září, uvolnili tvůrci takzvaný RedBand trailer, tedy...

VIDEO: Ford v Ferrari. Hvězdní herci si zopakují závod Le Mans '66

Trailer k filmu Le Mans ‘66

V roce 1966 se na slavném závodním okruhu střetly dvě automobilové společnosti: Ferrari a Ford. Jak Američan a Brit...

Legendární Král Šumavy byl komunistický thriller i dobový film pro kluky

Z filmu Král Šumavy

K názvu legendárního filmu Král Šumavy přidává kniha výmluvný podtitul „komunistický thriller“. Kolektivní monografie,...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz