Česká televize na podzim uvede krimi Sever s Mádlem i show o fake news

  12:01aktualizováno  12:01
Česká televize ve čtvrtek odhalila hlavní pilíře podzimní programové nabídky. Patří mezi ně seriál Roberta Sedláčka Sever v hlavní roli s Jiřím Mádlem a Štěpánem Benonim. Na obrazovky se taktéž vrátí taneční soutěž Stardance a nově přibude zábavní show To se ví, která bude reagovat na falešné zprávy z veřejného prostoru.

Šestidílná minisérie Sever sleduje policisty Mádla a Benoniho, jak řeší běžné kriminální případy a přitom „bojují s institucí, se kterou uzavřeli zaměstnanecký poměr“ uvádí ČT.

„V případě seriálu Sever tvoří detektivka spíše kostru. To hlavní je psychologicky pojatý příběh muže, který se rozhodl být dobrým policistou. A narazil. Atraktivní prostředí policie slouží většinou jen jako pozadí pro vyšetřování zločinu. U nás je hlavním hracím polem,“ říká kreativní producent Jan Lekeš.

Fotogalerie

Druhým původním seriálem, který ČT na podzim nasadí, bude mezinárodní projekt Princip slasti s Karlem Rodenem v hlavní roli. Režíroval jej polský tvůrce Dariusz Jabłoński a točí se kolem vyšetřování případu lidských ostatků, které se našly mimo Česko také ve Varšavě a Oděse.

Žánr psychologického dramatu divákům nabídne filmový cyklus Jak si nepodělat život, který se zabývá těmi momenty ze života, jenž by člověk nejraději zapomněl. „Dva z filmů mají zdánlivě spíše ženské téma, tak jsem si je vybrala k režii sama,“ říká vedoucí projektu a režisérka Tereza Kopáčová.

Ve filmu Můj bezvadnej život scenáristka Alice Nellis použila motiv přímo ze života Kopáčové. Hlavní roli ztvárnila Tereza Brodská. Snímek Až budou krávy lítat zase sleduje osud mladé plnoštíhlé učitelky, která propadne burlesce.

Režisér Vít Karas se ujal první části cyklu, dramatu s Ondřejem Vetchým Beze stopy o svérázném hrdinovi, který žije sám relativně v poklidu v lesích, dokud mu do cesty nevstoupí dítě a dva lidé, jimž je nutno pomoct. Cyklus uzavře komorní příběh scenáristy Tomáše Pavlíčka v režii Jana Hřebejka o skupince obyvatel pražských Nuslí, jejichž život se promění příchodem mimopražské Lenky. Hlavní role ve filmu ztvárnil Miroslav Krobot a Eliška Křenková. Ta se objeví i v seriálu Sever v roli Mádlovy partnerky.

Ze zábavní tvorby letos Česká televize přichází s novým formátem show, ve které bude moderátor Tomáš Měcháček zkoušet přítomné soutěžící z rozpoznávání falešných zpráv, které se objevily v médiích. Stálými kapitány jednotlivých týmů bude Aleš Háma a Halina Pawlowská. „Pořad by měl v první řadě bavit, myslíme ale i na to, aby divákům rozšířil dovednosti v oblasti mediální gramotnosti,“ vysvětluje kreativní producentka Lucie Kapounová.

Součástí programu již tradičně budou také benefiční pořady. Od září do listopadu ČT odvysílá šest speciálů soutěže Kde domov můj?, koncerty pro Světlušku a pro obnovu svatovítských varhan. Nedílnou součástí podzimního programu je také mimořádné vydání pořadu StarDance, který letos oslaví desáté narozeniny, věnovaný Centru Paraple. To pomáhá lidem s poraněním míchy.

Autor:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

PRVNÍ DOJMY: Tenkrát v Hollywoodu je Tarantino šťastný jako blecha

Brad Pitt a Leonardo DiCaprio ve filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Někdo tvrdí, že „pravý“ Quentin Tarantino si vezme slovo až v poslední, vskutku třeskutě zábavné půlhodince své novinky...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

Do čtvrté řady krimiseriálu Polda přibude Vladimír Polívka

Vladimír Polívka a David Matásek při natáčení čtvrté řady seriálu Polda

Televize Prima opět rozjela natáčení kriminálního seriálu Polda. Vzniká už čtvrtá série, v níž se do hlavní role vrátí...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

VIDEO: Musíš být vdaná, nebo bohatá, radí Streepová Malým ženám

Hrdinky filmu Malé ženy

Meryl Streepová jako jejich teta, Saoirse Ronanová, Emma Watsonová, Florence Pughová a Elize Scanlenová coby sestry,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz