Diskuse k článku

Komik v sukních, říkali Zázvorkové

Popřela obecně vžité představy o herečkách vlastně vším. A přesto či právě proto vyhrála. Podle měřítek společenských časopisů je herečka krásná útlá bezduchá loutka, nejlépe plavá naivka. Stella Zázvorková ztělesňovala pravý opak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

osvetitel

<><><>
Lidi co tu zase resite a "nekteri" kakate na sve talentovane lidi?Dyt vam to i Kohout rekl kdyz navstivil CR ze kdo nepodepsal ze uz si nezahral!Byli by jste natom lepe kdyby ti talentovani herci sli do JZD a byli vymeneni nekym jinym? Krome par lidi,  co se "s tim" odmitli smirit a bud "vyhlasili"osobni valku , nebo trpeli v "lagrech",stejne vetsina Cechoslovaku bud verejne nebo v tichosti spolupracovala!To co tady "podsouvate" Zazvorkove nebo Bohdalove nebo tem zpevakum co se z nekym namocili, kvuli sve kariere, se da rici o vetsine teh umelcu v bejvale CSSR  nebo nemam pravdu?
0/0
20.5.2005 22:03

Dan 1

Re: <><><>
Ono se to tak dá řící prakticky o každém. Ti, kdo si tady vylévají nenávist a zlobu na sotva vychladlou paní Zázvorkovou, dělají to pravděpodobně proto, aby hlasitými nadávkami přehlušili vlastní svědomí, které jim tiše říká, že to a to dělat nemuseli a neměli.
0/0
20.5.2005 22:49

osvetitel

Re: Re: <><><>
No kazdopadne ti "inteligentni" herci se take hlavne umeli chovat, a kdyz se nekdo podiva na ten "vykvet" posametoveho CR , na ty "tunelare, zlodeje, a karieristy bez "skrupuli, tak nevim jak by to oni "zachranili" kdyby byli na miste teh co kritizuji ze?
0/0
20.5.2005 23:06

Dan 1

Re: Re: Re: <><><>
Dřív se práskalo na rodiče, děti, sousedy, dneska se tuneluje, co je lepší? To už snad to druhé... Zarážející je fakt, že když se objeví zpráva o něčí smrti, nejsprostší a nejagresivnější jsou právě fanatičtí křesťané... Bez jakékoli proklamované pokory a úcty k člověku nadávají a pomlouvají. Ať to dělají, je to jejich právo, ale kde byli, když tady řádil Sbor národní bezpečnosti, Urválek, Krupauer, Vajnar, Obzina...?
0/0
20.5.2005 23:15

milchama

Re: Re: Re: Re: <><><>
V kriminálech, blázincích atp...
0/0
20.5.2005 23:48

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
Nedělejte ze sebe většího blázna, než jste. Už na střední škole jsem psal dopisy za propuštění politických vězňů, rozmnožoval samizdaty (Orwell),signoval jsem Chartu i Několik vět. Kdyby to udělal každý, místo lezení do rekta svazákům a odborářům a jiným ničemům, neměli by nad námi žádnou moc. To je normální přístup občana, nenormální je nechat si defekovat na hlavu a čekat, co vymyslí vůdce stáda.
0/0
20.5.2005 23:59

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
Jste naivnější, než jsem si myslel. Bez konstelace Reagan-Gorbačov by  Charta  atd.  nikdy  s bolševickým panstvím nic neudělala. Pochopitelně, že by nad vámi nadále měli moc, zvláště když nemáte ponětí o tom, co je to skutečná svoboda....
0/0
21.5.2005 23:48

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
Vůbec nejsem naivní - sám jsem přece zdůraznil rozhodující úlohu US politika a Gorbačovových ústupků. Nejde přece o Chartu, VONS apod., to byly jen symboly, ale o to, že jsme byli příliš elastičtí. Nikdo nikoho nemohl donutit práskat druhé nebo vstupovat do strany. Ve sféře vlivu SSSR bychom zůstali, ale kdybychom nehrbili záda a nevstupovali tam, kam slušný člověk nevstupuje, musela by si moc vybírat úředníky, vedoucí podniků i z řad nestraníků, protože jinde by nebylo co brát. Prostě ten režim nemusel být tak tuhý.
0/0
22.5.2005 0:16

milchama

Re: Re: Re: Re: <><><>
Znovu opakuji, že smrt paní Zázvorkové v tom nehraje roli. Pokud by se zde nějaký ji glorifikující článek objevil za jejího života, vyjadřoval bych se k ní a k herecké obci naprosto stejně. Glorifikující články se však u některých osob objevují až po jejich smrti...  
0/0
20.5.2005 23:53

osvetitel

Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
A to vam takhle vadi jen ti "herci" nebo i rezizeri, zpevaci,sportovci a jini u kterych se deje to same?I z "matkou" Terezou se delo vice po smrti nezli za jejiho zivota kdyz pomineme tu nobelovku kterou asi shrabnul Vatikan ze?Jo lide musi mit nejake "idoly" protoze zit jenom proto ze se budes pripravovat nato az "skapes" asi nikoho netesi no!
0/0
21.5.2005 9:51

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
Vadí mi jakékoli idoly, lhostejno, jde-li o herce, zpěváky, sportovce, papeže...
0/0
21.5.2005 23:51

osvetitel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
No ono take zalezi jak na to koukas! Idol muzou byt i tve rodice  nebo nekdo kdo dela svoji praci dobre a je u lidi oblibeny, nebo nekdo kdo se tvari v tvar treba smrti nebo tyranii zachoval Cestne a odvazne ze?
0/0
22.5.2005 10:56

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: <><><>
Já na to koukám takto: slovo idol  je polatinštělý tvar z řeckého ειδωλον = modla. Některých lidí si mohu vážit, aniž by se pro mne stali modlami (idoly)... 
0/0
22.5.2005 22:57

gagaryn

"""""""""""""""
Určitě byla dobrá herečka. Ale neměla by se glorifikovat jako že herci a jiné "populární" osobnosti jsou svědomím národa a morální sloupy společnosti.
Nevím co by se stalo kdyby zemřel nějaký populární čteč zpráv z obrazovky.
0/0
19.5.2005 10:11

milchama

Kariéra
Ten obrázek z onoho bolševického škváru "Anděl na horách" k její osobnosti vskutku sedí....
0/0
19.5.2005 9:52

Dan 1

Re: Kariéra
Komouši tehdy sprostě zneužili takových osobností, jako byl pan Marvan, nebo hluboce zbožný pan Kemr, což je pro vás jistě také bezvýznamný komediant. Jistě, Andělé je něco tak komunisticko-odborářsko odporného, že jsem nic z toho celé neviděl a ani nechci. Ale pro vás je to záminka si plivnout na Zázvorkovou, která přes všechny chyby, co měla, dávala úsměv. Vy rozdáváte jen nenávist a zlo a to plnými hrstmi. Všiml jste si někdy, že vás tady nemá nikdo rád? To takhle jednou přišel šéf do kanceláře a povídá: "Kolega mjr. S. se zabil včera při autonehodě. Mezi námi, kluci, to byl takový hajzl..." a my jsme si všichni vydechli úlevou, že už pana S. neuvidíme, nebylo v něm nic lidského. Pro mě to bylo velké životní memento a tehdy jsem si uvědomil, že nechci žít tak, aby o mě někdo řekl, že jsem byl hajzl, až odejdu.  Co tím vlastně chci říci? Celkem nic, berte to třeba jako určité podobenství.
0/0
19.5.2005 10:05

xlibori

Re: Re: Kariéra
Normalne tu nejak moc casto nereaguju, ale ty ses teda pekny idiot, omluvit te muze snad jen nizky vek, jestli mas takove postoje vsude, tak ver tomu, ze okoli te za hajzla mit bude, protoze neco takove muze vyplodit jen hajzl.
0/0
19.5.2005 16:05

Dan 1

Re: Re: Re: Kariéra
Já reaguji na lidi od určité mentální a intelektuální úrovně. Úda, jako jsi ty, nemůže omluvit ani věk, ani cokoli jiného. Jsi ubožák, který není s to postavit jediný argument. Proto tvé invektivy ponechávám bez komentáře.
0/0
19.5.2005 19:21

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Kariéra
A když jsme u těch urážek, neodpustím si jednu, tu nejsprostší, co znám: katolíku.
Doufám, že se nad rakví paní Zázvorkové s Milchamou vzájemně ukojíte, ať máte nějakou radost ze života.
0/0
19.5.2005 19:27

milchama

Re: Re: Kariéra
Rozdávala úsměvy, které pomáhaly budovat komunistický ráj na zemi. Ona rozdávala na plátně a v TV za bolševický obolos úsměvy, zatímco jiní úpěli v kriminálech. Nevím, co je na tom chvályhodného. Je to obdobné, jako když např. Lída Baarová svým hraním pomáhala budovat nacismus. Baarová však u nás po změně režimu měla utrum, zatímco Zázvorková stejně jako řada jiných po roce 1989 nerušeně pokračovala dál. Nedělejte si o hercích iluze. Z větší části je to jen bezacharakterní chátra, která je ochotna  za trochu peněz  a slávy poklonkovat komukoli (viz např. hajlující představitel charakterních rolí Höger). Ne nadarmo byli ještě před pár stoletími herci ve všeobecném opovržení.... Já nerozdávám nenávist a zlo, pouze se občas pokouším alespoň trochu demaskovat falešné bohy zbídačelého českého národa. Na Zázvorkovou nemám potřebu plivat. Za to, že se zde články o ní objevily až po její smrti, nemohu já. Naprosto stejn
0/0
19.5.2005 23:55

milchama

pokračování
....stejně bych se o ní i o většině ostatních herců vyjadřoval i tehdy, pokud by zde podobné články byly uveřejněny za jejího života....
0/0
19.5.2005 23:57

Dan 1

Re: Re: Re: Kariéra
Pár lidí z táhle generace jsem znal, dělali co mohli a my, jako žáci a pak studenti jsme ječeli a tleskali radostí, jak dokázali vtipně naroubovat třeba Shakespeara na poměry 20. století. Vesměs komunismus upřímně nenáviděli. Jeden slavný herec jel vlakem na Moravu; tam seděli havíři a ptali se ho, kolik bere. Když jim řekl, že dva tisíce, chtěli mu dát přes hubu, že ze sebe dělá chudáka. Řekl nakonec, že bere dvacet...
 Vy jste člověk, který umí mít radost jen z návštěvy kostela. Je mi vás líto.
0/0
20.5.2005 17:23

milchama

Re: Re: Re: Re: Kariéra
A kde jste přišel na to, že chodím do kostela? Radost mám ze  spousty různých věcí - a nepotřebuji k ní nějaké prodejné komedianty (ani ty z éry bolševismu za 2000 Kč), kteří dle vás bolševismus upřímně nenáviděli, ale přitom vystupovali v bolševicky angažovaných fimech a na různých estrádách. Pokud ho opravdu nenáviděli a přitom vystupovali na jeho podporu, pak nebyli ničím jiným než pokrytci. Koneckonců pro herce a pokrytce má řečtina jedno slovo - hypokrites. Pokud už chcete někoho litovat, měl byste litovat právě ony politováníhodné komedianty....
0/0
20.5.2005 23:45

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra
Vážený pane, já nejsem teatrolog a všechny neznám, ale jen málokdo se propůjčil k propagandě nejodpornějšího stylu, jako např. Laufer nebo Rosák. Oni na těch estrádách účinkovat museli (pokud jim to Miller z ÚV dovolil), protože za základní plat v divadle by zemřeli hlady a oni chtěli bavit lidi, byla to jejich práce. Nechci jmenovat herce, které jsem měl čest osobně poznat, ale u málokoho jsem se setkal s takovou pokorou a láskou k lidem, ne deklamovanou, ale opravdovou. Při jednom výletu mi jeden, už zesnulý herec, opakoval několikrát slova ze své divadelní role: buď slušný, když jdeš nahoru, protože nikdy nevíš, koho potkáš, až půjdeš dolů.
0/0
20.5.2005 23:54

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kariéra
Také všechny herce neznám, nicméně zásluhy na budování socialismu těch, kteří nás  v době totality z plátna a obrazovky pomáhali přesvědčovat v různých stupidních filmech o normalitě bolševismu, jsou nezpochybnitelné. Pokud v těchto fimech vystupovali v rozporu se svým svědomím, svědčí to jen o tom, co jsem nastínil - o jejich pokrytectví a prodejnosti (což u herců asi nikoho kromě vás nepřekvapuje). Pokud jde o jejich platy v divadle, měl jsem v té době rozhodně nižší plat než oni (1300 Kč) - a přesto jsme nezemřeli. Kromě toho, pokud se jim nelíbilo vystupovat na bolševických akcích, mohli s touto prací seknout. Že chtěli bavit lidi, to není žádná omluva. Chramostová či  Kubišová přece také chtěly bavit lidi. Ovšem ne za cenu  křivé páteře...
0/0
22.5.2005 0:07

_m-

Re: Kariéra
Tomu se říká prudič - jo, byla to agitka, ale měla aspoň šmrnc a vtip. Pochopitelně že v jiných zemích a jiných režimech se agitky netočily, že
0/0
19.5.2005 10:07

Najdete na iDNES.cz