Komedie Veni, vidi, vici zavede na golf a představí i Gotta

  11:17aktualizováno  11:17
Veni, vidi, vici. Výrok Julia Caesara – Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem – dal jméno romantické komedii z prostředí golfu, která po předpremiéře na evropském golfovém turnaji v Čeladné vstoupí do kin 6. srpna. Mihne se v ní i Karel Gott.

Ve filmu Veni vidi vici hrají mimo jiné Filip Tomsa a Bob Klepl. | foto: SPI International

Zpěvák představuje vlastně sám sebe, i když jeho jméno tam přímo nepadne. "Hrdina filmu, mladý sportovec, který se právě dostává na špici, mě na golfu potká a diví se, že ho také hraju. A já na něj spustím takové ty klukovské řeči," shrnul svou roli Gott.

Oním mladým hrdinou v podání Filipa Tomsy je chlapec, který se po otcově smrti musí postarat o matku a bratra. Místo prázdnin s přítelkyní zamíří na brigádu do hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho prastrýc alias Václav Postránecký. Ten chce mladíka vrátit alespoň na chvíli do šťastného dětství, kdy ho otec bral na golf, a dá mu šanci znovu si zahrát.

Z filmu Veni vidi viciK filmu Veni vidi vici

Hrdina prokáže talent, získá trenéra, vyhraje první turnaj – jenže s úspěchem se objeví i četná pokušení v podobě ztepilých dívek a obchodních nabídek, která chlapce svádějí na scestí. Musí tak volit mezi životními drahami i dívkami – dávnou láskou v podání Sandry Novákové a protřelou kráskou neboli Jitkou Kocurovou.

Další postavy hrají Bob Klepl, Jaromír Nosek či Marek Vašut, režie se ujal Pavel Göbl pod dohledem Jiřího Chlumského a kulisy kromě lázeňských golfových areálů loni poskytl též karlovarský filmový festival.

Slizký hošík a permanentní potvora

Tomsa, jejž kromě seriálu Ordinace v růžové zahradě proslavil muzikál Kvaska, se v golfu vidí jako "pokročilejší začátečník": na záběry, kdy mají diváci uvěřit jeho mistrovství, měl záskok. O proměně svého hrdiny v "slizkého hošíka" prohlašuje: "Trochu zpychne, začne se živit reklamou, což se odrazí na jeho chování i zjevu. Naštěstí v romantickém příběhu dojde k poznání, že mu to není vlastní."

Naopak Kocurová hraje golf už sedm let a směje se: "Mám podezření, že jsem ve filmu jediná, kdo tam golf hraje doopravdy a bez záskoku." Po naivce z Účastníků zájezdu uvítala zcela odlišnou postavu, "permanentní potvoru, která se nejdříve lísá, než vystrčí drápky".

K filmu Veni vidi vici

A Postránecký, jenž svému barmanovi z hotelu Imperial přezdívá "vysoká šarže", si libuje, že jeho hrdina dává synovci lekci zábavným způsobem: "Nutí ho přijmout realitu, jaká je, nikoli před ní uhýbat, čímž mu jistě prokazuje dobrou službu."

Gott sice ve filmu nezpívá, ale kromě ústřední písně od Davida Kollera tu zazní písnička revivalové kapely Walda Gang, jejíž hudbu využila i komedie Sněženky a machři po 25 letech. Ve filmu Veni, vidi, vici hrají členové Walda Gangu kapelu, která baví hosty večírku k vyhlášení cen golfového turnaje. Dostali k tomu účelu i nového manažera: představuje ho Petr Novotný.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

VIDEO: Ženy i muži v záchranářské akci. Odstartuje seriál Linka

TV Prima spustila Linku

Ondřej Brzobohatý, Eva Leimbergerová, Sandra Černodrinská či Vladimír Kratina se představí v seriálu Linka, který...

VIDEO: Do hororu Doktor Spánek si Stephen King vybral Ewana McGregora

Trailer k filmu Doktor Spánek

Od 31. října vstoupí do kin horor Doktor Spánek, který podle knihy Stephena Kinga navazující na jeho legendární...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz