Komedie Veni, vidi, vici zavede na golf a představí i Gotta

  11:17aktualizováno  11:17
Veni, vidi, vici. Výrok Julia Caesara – Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem – dal jméno romantické komedii z prostředí golfu, která po předpremiéře na evropském golfovém turnaji v Čeladné vstoupí do kin 6. srpna. Mihne se v ní i Karel Gott.

Ve filmu Veni vidi vici hrají mimo jiné Filip Tomsa a Bob Klepl. | foto: SPI International

Zpěvák představuje vlastně sám sebe, i když jeho jméno tam přímo nepadne. "Hrdina filmu, mladý sportovec, který se právě dostává na špici, mě na golfu potká a diví se, že ho také hraju. A já na něj spustím takové ty klukovské řeči," shrnul svou roli Gott.

Oním mladým hrdinou v podání Filipa Tomsy je chlapec, který se po otcově smrti musí postarat o matku a bratra. Místo prázdnin s přítelkyní zamíří na brigádu do hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho prastrýc alias Václav Postránecký. Ten chce mladíka vrátit alespoň na chvíli do šťastného dětství, kdy ho otec bral na golf, a dá mu šanci znovu si zahrát.

Z filmu Veni vidi viciK filmu Veni vidi vici

Hrdina prokáže talent, získá trenéra, vyhraje první turnaj – jenže s úspěchem se objeví i četná pokušení v podobě ztepilých dívek a obchodních nabídek, která chlapce svádějí na scestí. Musí tak volit mezi životními drahami i dívkami – dávnou láskou v podání Sandry Novákové a protřelou kráskou neboli Jitkou Kocurovou.

Další postavy hrají Bob Klepl, Jaromír Nosek či Marek Vašut, režie se ujal Pavel Göbl pod dohledem Jiřího Chlumského a kulisy kromě lázeňských golfových areálů loni poskytl též karlovarský filmový festival.

Slizký hošík a permanentní potvora

Tomsa, jejž kromě seriálu Ordinace v růžové zahradě proslavil muzikál Kvaska, se v golfu vidí jako "pokročilejší začátečník": na záběry, kdy mají diváci uvěřit jeho mistrovství, měl záskok. O proměně svého hrdiny v "slizkého hošíka" prohlašuje: "Trochu zpychne, začne se živit reklamou, což se odrazí na jeho chování i zjevu. Naštěstí v romantickém příběhu dojde k poznání, že mu to není vlastní."

Naopak Kocurová hraje golf už sedm let a směje se: "Mám podezření, že jsem ve filmu jediná, kdo tam golf hraje doopravdy a bez záskoku." Po naivce z Účastníků zájezdu uvítala zcela odlišnou postavu, "permanentní potvoru, která se nejdříve lísá, než vystrčí drápky".

K filmu Veni vidi vici

A Postránecký, jenž svému barmanovi z hotelu Imperial přezdívá "vysoká šarže", si libuje, že jeho hrdina dává synovci lekci zábavným způsobem: "Nutí ho přijmout realitu, jaká je, nikoli před ní uhýbat, čímž mu jistě prokazuje dobrou službu."

Gott sice ve filmu nezpívá, ale kromě ústřední písně od Davida Kollera tu zazní písnička revivalové kapely Walda Gang, jejíž hudbu využila i komedie Sněženky a machři po 25 letech. Ve filmu Veni, vidi, vici hrají členové Walda Gangu kapelu, která baví hosty večírku k vyhlášení cen golfového turnaje. Dostali k tomu účelu i nového manažera: představuje ho Petr Novotný.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

DO KINA: Fotbalu vládne Diego Maradona, africké savaně Lví král

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Ze sedmi novinek týdne se hned dvě dotýkají sportu, jmenovitě portrét fotbalisty Maradony a domácí dokument Letní...

VIDEO: Před Vánocemi přijde kočičí tanec. Hlásí se muzikál Cats

Trailer k filmu CATS

James Corden, Taylor Swift, Jennifer Hudsonová, Ian McKellen, Idris Elba, Judi Denchová nebo Rebel Wilsonová. To je...

Najdete na iDNES.cz