Kinotipy: zloději, agenti a tenis

  18:10aktualizováno  18:10
Druhá polovina prosince patří pokračování snímku Dannyho parťáci 2 s Georgem Clooneyem v hlavní roli. Do kin zamíří i komedie Agenti nula nula a romantický snímek z tenisového prostředí nazvaný Wimbledon. Pro lepší přehlednost jsou filmy ohodnoceny hvězdičkami.

Kinotipy - prosinec 2004

starší kinotipy najdete ZDE

WIMBLEDON (Bontonfilm)
Premiéra: 30. prosince. Režie: Richard Loncraine. Hrají: Kirsten Dunst, Paul Bettany, Sam Neill, Jon Favreau a další.
Romantický snímek se odehrává na tenisovém kurtu během turnaje ve Wimbledonu. I když je Peter Colt na tenisovém žebříčku někde úplně vzadu, podaří se mu získat divokou kartu, která mu umožní zúčastnit se prestižního wimbledonského turnaje. Zde se seznámí s americkou tenisovou hvězdou Lizzie a zamiluje se do ní.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

AGENTI NULA NULA (H.C.E)
Premiéra: 23. prosince. Režie: Gérard Pirès. Hrají: Eric Judor, Ramzy Bedia, Didier Flamand, Rossy de Palma, Edouard Baer a další.
Právě byla ukradena supertajná nukleární zbraň a francouzská tajná služba vyhlašuje nejvyšší možnou pohotovost. Jsou najati dva totální packalové. Než je vyšlou na tajnou misi, musí projít náročným výcvikem. Nikdo z nich netuší, že jsou jen návnady v promyšleném plánu, jak odvést pozornost od skutečných agentů.
Hodnocení iMDb:

DANNYHO PARŤÁCI 2 (Warner Bros)
Premiéra: 16. prosince. Režie: Steven Soderbergh. Hrají: George Clooney, Bernie Mac, Matt Damon, Brad Pitt a další.
Uplynuly tři roky od doby, co Dannyho parťáci vyloupili najednou hned tři kasina v Las Vegas. Danny Ocean má nový plán. Dá dohromady své bývalé parťáky a chystají se na krádeže v galeriích v Amsterdamu, Římě a Paříži. Navíc jde po nich Interpol, musejí se vypořádat s konkurenční bandou a v patách mají ještě zabijáka.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

MILENCI A VRAZI (Bontonfilm)
Premiéra: 9. prosince. Hrají: Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Zlata Adamovská, Veronika Žilková, Zuzana Norisová, Marek Taclík a další.
Dlouho zakazované ovoce se dočkalo sklizně. Pětatřicet let poté, co poprvé vyšel slavný román Vladimíra Párala Milenci a vrazi, představující pro komunistický režim politické i erotické tabu, vznikl jeho stejnojmenný filmový přepis. články o filmu  - RECENZE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

DENÍK PRINCEZNY 2: KRÁLOVSKÉ POVINNOSTI (Falcon)
Premiéra: 9. prosince. Hrají: Anne Hathaway, Julie Andrews, Hector Elizondo, John Rhys-Davies, Heather Matarazzo a další.
Od chvíle, kdy se diváci rozloučili s princeznou Miou na konci filmu Deník princezny, uplynulo pět let. Mia se stala okouzlující ženou a je připravena vyrazit do Genovie, aby přijala svou roli v královské rodině. Po příjezdu zjistí, že než si nasadí královskou korunu, musí se vdát, a tak čelí nekonečné přehlídce nápadníků.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

POLÁRNÍ EXPRES (Warner Bros)
Premiéra: 9. prosince. Režie: Robert Zemeckis. Hrají: Tom Hanks, Debbie Lee Carrington, Michael Jeter, Eddie Deezen, Chris Coppola, Nona M. Gaye a další.
Polární expres veze skupinu dětí na sever, do říše elfů, sobů a dárků, které se tu chystají. Podle režiséra mohou děti příběh vnímat doslova jako cestu k nalezení Santa Clause, dospělí jej však chápou jako podobenství o hledání velkých idejí.  - články o filmu
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

SUPER PROHNILÍ (Bioscop)
Premiéra: 2. prosince 2004. Režie: Claude Zidi. Hrají: Philippe Noiret, Thierry Lhermitte, Loránt Deutsch, Chloé Flipo a další.
Ve třetím díle, u jehož zrodu stál jeden z nejúspěšnějších komediálních režisérů Claude Zidi, se zase sbíhají cesty policajtské dvojky z pařížského Montmartru. Staří kolegové René a Francois, kterým se vždycky dařilo elegantně balancovat na hranici mezi špinavostí a mravností, zatahují do hry o velký balík peněz mladého, horlivého stážistu. - články o filmu
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

MŮJ UČITEL IBRAHIM (SPI)
Premiéra: 2. prosince 2004. Režie: François Dupeyron. Hrají: Omar Sharif, Pierre Boulanger, Gilbert Melki, Isabele Renauldová a další.
60. léta Paříž. Atmosféra ve městě je nabitá novou energií a slibuje kulturní vzlet a sociální změny. V tomto novém prostředí, v dělnické čtvrti, se spřátelí dva odlišní lidé – mladý žid a starý muslim. Když je Momo opuštěn otcem, Ibrahim se stane jeho vychovatelem. Společně se vydají na cestu, která oběma změní život.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

EXIL (Artcam) 
Premiéra: 2. prosince 2004. Režie: Tony Gatlif. Hrají: Romain Duris, Lubna Zabalová, Habib Cheik, Zouhir Gacem a další
Jednoho dne navrhne Zano své dívce Naimě, aby se vydali přes Francii a Španělsko až do Alžírska, do jejich země zaslíbené, odkud utekli kdysi před lety jejich rodiče do Francie. Zčista jasna se tak tyto dvě "děti exilu" pustí na svou cestu ke kořenům. Duchem zcela svobodní lidé se oddávají své smyslnosti a temperamentu. Konec cesty přinese kromě jistých deziluzí i nečekané poznání sebe sama.
Hodnocení IMDb:

Autoři:
  • Nejčtenější

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

PRVNÍ DOJMY: Jaromír Soukup je Premiér. Naštěstí ještě ne premiér

TV Barrandov tvrdí, že sitcom Premiér je parodická politická satira. Šéf stanice tvrdí, že v ní hraje. Nic z toho není...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

RECENZE: První akční školka či co to je. Rambo by je rozstřílel na cucky

Něco takového v českém filmu vážně ještě nevzniklo. Na druhou stranu nelze tvrdit, že by takový úkaz chyběl. Neboť...

Kinům opět vládl Joker, Pražské orgie startovaly až na osmém místě

Ačkoliv měly k dispozici 133 kin, nejvíce ze všech aktuálních titulů, zlákaly do nich Pražské orgie při svém...

VIDEO: Zase to bude vichřice vášně, slibuje komedie Špindl 2

Dva roky po prvním Špindlu přijde 5. prosince do kin pokračování komedie ze zimních hor. Vyměnili se hrdinové, které...

VIDEO: V Amnestii buší do vzpoury vězňů hudba kapely Depeche Mode

Amnestie, akční vztahový thriller o manipulaci, násilí, zradě, porážce totality a největší vězeňské vzpouře u nás, jde...

Najdete na iDNES.cz