Kinotipy: vrazi, bokovka a hulení

  16:54aktualizováno  16:54
V posledním lednovém týdnu naservírují kina český snímek o případu brutálních vražd Sametoví vrazi, komedii Zahulíme, uvidíme, či film Cesta kolem světa za 80 dní v hlavní roli s Jackiem Chanem. Pro větší přehlednost jsou filmy ohodnoceny hvězdičkami.

Kinotipy - leden 2005
přecházející kinotipy naleznete ZDE

SAMETOVÍ VRAZI (Bontonfilm)
Premiéra: 27. ledna 2005. Režie: Jiří Svoboda. Hrají: Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Alice Veselá, Lucie Benešová, Richard Krajčo, Zuzana Kocúriková, Pavel Řezníček, Jiří Kodeš a další.
Šokující případ orlických vražd konečně vstoupí na plátna kin. Jiří Svoboda, jeden z nejosobitějších českých režisérů, je převedl do filmu pod názvem Sametoví vrazi. Ostravská premiéra dlouho očekávaného celovečerního hraného snímku bude v úterý. Film zamíří do českých kin ve čtvrtek. - články o filmu ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

BOKOVKA (Falcon)
Premiéra: 27. ledna 2005. Režie: Alexander Payne
Hrají: Paul Giamatti, Thomas Haden, Virginia Madsen, Sandra Oh další.
Dva dávní přátelé se vydávají na ochutnávku vín. Miles zatvrzelý rozvedený muž, údajný spisovatel a skutečný znalec vín, se rozhodne svého dávného spolužáka a bývalého herce Jacka  pozvat na exkurzi do vinic v Santa Ynez Valley - týden před jeho svatbou. S ironií se oba střemhlav vrhají do zkoumání proměn lásky a přátelství.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

ZAHULÍME, UVIDÍME (Bioscop)
Premiéra: 27. ledna 2005. Režie: Danny Leiner. Hrají: John Cho, Kal Penn, Paula Garcés, Sandy Jobin-Bevans , Malin Akerman, Eddie Kaye Thomas a další.
Hrdiny stoprocentně nekorektní huličské komedie jsou dva naprosto rozdílní kámoši: upjatý Harold svůj život zasvětil bankovním investicím a tajnému pokukování po hezké sousedce Marii. Zato ležérní Kumar si navzdory svému talentu pro medicínu nedělá hlavu s ničím včetně toho, že by už konečně měl dospět. Na co nestačí, to okecá.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 80 DNÍ (S.P.I)
Premiéra: 27. ledna 2005. Režie: Frank Coraci. Hrají:  Jackie Chan, Cécile De France, Owen Wilson, Ian McNeice, Rob Schneider, Luke Wilson, Mark Addy, Arnold Schwarzenegger a další.
Báječná dobrodružství, veselé příhody a neuvěřitelné nebezpečí čekají na mezinárodní hvězdné obsazení v podobě tří neobvyklých hrdinů, kteří se pokusí vyhrát krutou sázku v Cestě kolem světa za 80 dní. Výstřední londýnský badatel Phileas Fogg přece sázku musí vyhrát.
Hodnocení IMDb:

KDYŽ SE SETMÍ (W Bros)
Premiéra: 27. ledna 2005. Režie: Brett Ratner. Hrají: Pierce Brosnan, Salma Hayek, Woody Harrelson, Don Cheadle, Naomie Harris, Chris Penn a další.
Příběh začíná rozhodnutím špičkového zloděje Maxe  a jeho krásné společnice Loly uklidit se na Paradise Island, protože právě uskutečnili poslední loupež - druhý ze tří Napoleonových diamantů - a je čas na zasloužený "zlodějský důchod". Jenže agent FBI Stan nevěří, že by se tahle dvojka dokázala usadit. Domnívá se, že Max a Lola ještě plánují ukrást třetí Napoleonův diamant.
Hodnocení IMDb:

NA DOTEK (Falcon)
Premiéra: 20. ledna 2005. Režie: Mike Nichols. Hrají: Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman, Clive Owen a další.
Film je sarkastickým pohledem na současné citové vztahy, vypráví příběh čtyř obyvatel Londýna, jejichž osudy se protnou v nemilosrdné mezilidské hře plné náhodných setkání, spalující přitažlivosti a bezstarostných zrad. Natalie Portman a Clive Owen získali za své výkony ve vedlejších rolích prestižní Zlaté glóby.
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

KAMEŇÁK 3 (Prospero)
Premiéra: 13. ledna 2005. Režie: Zdeněk Troška. Hrají: Václav Vydra, Jana Paulová, Marek Vašut, Josef Laufer, Lubomír Lipský, Jan Skopeček, Hana Čížková a další.
Kameňák opravdu není to nejstrašnější, co mohlo český film potkat. Horší by bylo, kdyby se stal přijatou normou. Do trpné odevzdanosti nad třetím dílem, který už ani nešokuje, ani neurazí, jen umrtví čas, se totiž může vplížit hra na srovnávání. - RECENZE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

ALEXANDER VELIKÝ (S.P.I)
Premiéra: 13. ledna 2005. Režie: Oliver Stone. Hrají: Colin Farrell , Angelina Jolie, Val Kilmer, Anthony Hopkins, Rosario Dawson , Jared Leto a další.
Pro Alexandera Velikého se nehodí nic menšího než velkofilm. To dá rozum. Taky velký rozpočet, velká reklama a velké režisérské jméno - Oliver Stone. Přesto se z velkofilmu nemusí zrodit velký film, nýbrž velká nuda. -  RECENZE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

ŽRALOK V HLAVĚ (Bontonfilm)
Premiéra: 6. ledna 2005. Režie a scénář: Maria Procházková. Hrají: Oldřich Kaiser, Jana Krausová, Kristýna Leichtová, David Máj, Jiří Lábus, Vlasta Žehrová a další.
Už jste ho potkali: bydlí v přízemním bytě, celý den sedí v okně nebo postává na chodníku před ním. Trenky, tílko, cigareta v ruce. Oslovuje kolemjdoucí, překvapuje, baví, občas i dojme. Když do jeho ulice vstoupí Dáma, věci se začnou měnit. Ale žraloka v hlavě nezastaví. - články o filmu ZDE RECENZE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

OKRSEK 49 (Falcon)
Premiéra: 6. ledna 2005. Režie: Jay Russell. Hrají: Joaquin Phoenix, John Travolta, Morris Chestnut, Robert Patrick, Balthazar Getty, Jay Hernandez a další.
Příběh baltimorského hasiče Jacka Morrisona, který se ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry. Jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku.
Hodnocení ImdB:

RESIDENT EVIL: APOKALYPSA (Bioscop)
Premiéra: 6. ledna 2005. Režie: Alexander Witt. Scénář: Paul W. S. Anderson. Hudba: Jeff Danna, Ben Moody. Hrají: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Oded Fehr, Thomas Kretschmann, Jared Harris a další.
Alice byla jedním ze dvou lidí, kteří vyvázli z katastrofy, jež proměnila podzemní laboratoře mamutí biochemické korporace Umbrella Corporation ve smrtící past. Druhým byl Matt Addison, ten se ale stačil nakazit nebezpečným T-virem a vědci z Umbrelly se rozhodli zneužít ho k dalším experimentům. Nyní se Alice znovu ocitá na prahu zlého snu. Boj na život a na smrt ve městě mrtvých. - články o filmu ZDE
Hodnocení Mirky Spáčilové (MF DNES):

KAFE A CIGÁRA (Artcam)
Premiéra: 6. ledna 2005. Režie a scénář: Jim Jarmusch. Hrají: Roberto Benigni, Cate Blanchett , Bill Murray a další.
Protagonisté jedenácti krátkých povídek se scházejí u stolků v různých kavárnách, barech a putykách. Popíjejí, kouří a mluví o nejrůznějších věcech. Zatímco konzumace nikotinu a kofeinu neustává, bezvýznamné a důležité se střídá, propojuje a ovlivňuje. Konspirační teorie kolem Elvise Presleyho, úskalí nekuřáctví, příprava pravého anglického čaje, vynález Nikoly Tesly – to vše ožívá v navenek náhodných dialozích.   
Hodnocení  IMDb: 

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

Další z rubriky

Spravedlivý psychopat, popsal Jiří Mádl svého hrdinu ze série Sever

Štěpán Benoni a Jiří Mádl v seriálu Sever

Stavař, který jako svědek vraždy potká spolužáka a rozhodne se jít k policii, věří v zákon, za což je vytrestán. To je...

Matrix bude mít čtvrtý díl. Účast potvrdili Wachowski, Reeves i Mossová

Padající recept na Sushi si v roce 1999 podmanil celý filmový svět.

Svět Matrixu znovu otevře své virtuální brány. Lana Wachowski podle svého vlastního scénáře natočí čtvrté pokračování...

RECENZE: V opravdu Krvavé nevěstě těší smích a nadsázka

Záběr z filmu Krvavá nevěsta

V každé rodině se najdou podivíni, ale po zuby vyzbrojené příbuzenstvo, jaké vyvdá titulní hrdinka hororu Krvavá...

Najdete na iDNES.cz