Karl a Egon z Alles Gute se vracejí, v prvním dílu osolí Evropě

  20:17aktualizováno  20:17
Prosvištět si německá slovíčka mohou fanoušci kultovní výuky Alles Gute opět v neděli. Milana Šteindlera a Davida Vávru alias Karla a Egona doplní Petr Čtvrtníček v Otázkách Václava Hlodavce a Děda Mráz v podání Roberta Nebřenského. Premiérové díly odvysílá internetová televize Stream.cz.

Milan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) představili dvanáct nových dílů Alles Gute | foto: ČTK

Milan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) představili dvanáct nových dílů Alles GutePodle Miloše Petany, generálního ředitele společnosti Stream.cz, který je zároveň autorem myšlenky na znovuoživení pořadu, unese internetové prostředí i to, co by dnes televizní obrazovka pravděpodobně unést nedokázala. "Typem humoru bez bariér, délkou čtyři až osm minut na jeden díl navíc Alles Gute k internetu krásně pasuje," dodal.

Ani jednomu z tvůrců se do nových dílů příliš nechtělo, ale Petana je "obšlápl nezávisle na sobě, pěkně z obou stran", a tak když přišel Milan Šteindler za Davidem Vávrou, aby s ním probral případné zmrtvýchvstání pořadu, byl architekt již "na poloměkko".

Šteindler si zároveň liboval, že přenesením pořadu na malé obrazovky počítačů nebudou tolik vidět chyby. "Jenomže si tě zase můžou zastavit a zkoumat třeba tvé pytlíky pod očima," okomentoval jeho narážku Vávra.

Milan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) v novém dílu Alles GuteMilan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) v novém dílu Alles Gute

Společnost Stream.cz si nechala kompletně všechny díly vytvořit na klíč od produkční společnosti Fishstone, jejímž spoluvlastníkem je i Milan Šteindler. Petana tento krok zdůvodnil náročností přípravy a výroby jednotlivých dílů. Na otázku týkající se rozpočtu celého projektu řekl, že byl přiměřený reality show Peklo s Landou, která ale měla dvojnásobný počet dílů. Konkrétní číslo Petana sdělit nechtěl.

Podmínky uvádění

Zatím je natočeno 12 dílů, periodicita jejich nasazení do programu by měla být dva týdny. Četnost vysílání nových dílů bude záležet zejména na poptávce. Ambicí společnosti také je, aby se sledovanost jednotlivých dílů alespoň přiblížila doposud nejúspěšnějšímu pořadu Stream.cz, kterým byl seriál Gynekologie 2 s půlmilionem zhlédnutých videí jednoho dílu na kontě.

Na dotaz, zda se případně počítá i s dalšími díly, pak vedení společnosti odpovědělo, že při posledním natáčení musel režisér Rybáček autory dokonce zkázňovat, protože překročili vymezený čas. Což podle něj znamená, že prostor pro nové nápady je, a záleží tedy na diváckých ohlasech.

Jak se tvůrcům podaří návrat, mohou diváci zhodnotit tuto neděli večer, kdy je Egon (David Vávra) s Karlem (Milan Šteindler) naučí čtyři nová slovíčka a zároveň jim ukážou svou verzi kampaně na téma sudetského předsednictví Evropské unii, v rámci kterého se to Evropě chystají pěkně osolit.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

Další z rubriky

RECENZE: Zakažte mým rodičům plodit děti, vydírá průhledné Kafarnaum

Z filmu Kafarnaum

Kafarnaum, podle evangelií působiště Ježíše Krista, je také jméno libanonského filmu, který si z festivalu v Cannes...

Ivan Trojan se v režii Agnieszky Hollandové promění v Šarlatána

Ivan Trojan a Agnieszka Hollandová před natáčením filmu Šarlatán

Šestinásobný držitel Českého lva Ivan Trojan se v dubnu opět postaví před kameru. Tentokrát v roli lidového léčitele v...

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz