Karl a Egon z Alles Gute se vracejí, v prvním dílu osolí Evropě

  20:17aktualizováno  20:17
Prosvištět si německá slovíčka mohou fanoušci kultovní výuky Alles Gute opět v neděli. Milana Šteindlera a Davida Vávru alias Karla a Egona doplní Petr Čtvrtníček v Otázkách Václava Hlodavce a Děda Mráz v podání Roberta Nebřenského. Premiérové díly odvysílá internetová televize Stream.cz.

Milan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) představili dvanáct nových dílů Alles Gute | foto: ČTK

Milan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) představili dvanáct nových dílů Alles GutePodle Miloše Petany, generálního ředitele společnosti Stream.cz, který je zároveň autorem myšlenky na znovuoživení pořadu, unese internetové prostředí i to, co by dnes televizní obrazovka pravděpodobně unést nedokázala. "Typem humoru bez bariér, délkou čtyři až osm minut na jeden díl navíc Alles Gute k internetu krásně pasuje," dodal.

Ani jednomu z tvůrců se do nových dílů příliš nechtělo, ale Petana je "obšlápl nezávisle na sobě, pěkně z obou stran", a tak když přišel Milan Šteindler za Davidem Vávrou, aby s ním probral případné zmrtvýchvstání pořadu, byl architekt již "na poloměkko".

Šteindler si zároveň liboval, že přenesením pořadu na malé obrazovky počítačů nebudou tolik vidět chyby. "Jenomže si tě zase můžou zastavit a zkoumat třeba tvé pytlíky pod očima," okomentoval jeho narážku Vávra.

Milan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) v novém dílu Alles GuteMilan Šteindler (vlevo) a David Vávra (vpravo) v novém dílu Alles Gute

Společnost Stream.cz si nechala kompletně všechny díly vytvořit na klíč od produkční společnosti Fishstone, jejímž spoluvlastníkem je i Milan Šteindler. Petana tento krok zdůvodnil náročností přípravy a výroby jednotlivých dílů. Na otázku týkající se rozpočtu celého projektu řekl, že byl přiměřený reality show Peklo s Landou, která ale měla dvojnásobný počet dílů. Konkrétní číslo Petana sdělit nechtěl.

Podmínky uvádění

Zatím je natočeno 12 dílů, periodicita jejich nasazení do programu by měla být dva týdny. Četnost vysílání nových dílů bude záležet zejména na poptávce. Ambicí společnosti také je, aby se sledovanost jednotlivých dílů alespoň přiblížila doposud nejúspěšnějšímu pořadu Stream.cz, kterým byl seriál Gynekologie 2 s půlmilionem zhlédnutých videí jednoho dílu na kontě.

Na dotaz, zda se případně počítá i s dalšími díly, pak vedení společnosti odpovědělo, že při posledním natáčení musel režisér Rybáček autory dokonce zkázňovat, protože překročili vymezený čas. Což podle něj znamená, že prostor pro nové nápady je, a záleží tedy na diváckých ohlasech.

Jak se tvůrcům podaří návrat, mohou diváci zhodnotit tuto neděli večer, kdy je Egon (David Vávra) s Karlem (Milan Šteindler) naučí čtyři nová slovíčka a zároveň jim ukážou svou verzi kampaně na téma sudetského předsednictví Evropské unii, v rámci kterého se to Evropě chystají pěkně osolit.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

VIDEO: Do hororu Doktor Spánek si Stephen King vybral Ewana McGregora

Trailer k filmu Doktor Spánek

Od 31. října vstoupí do kin horor Doktor Spánek, který podle knihy Stephena Kinga navazující na jeho legendární...

Výstřední hrdinka Půlnočního kovboje Sylvia Milesová odešla z této planety

Herečka Sylvia Milesová na snímku z roku 2007

Ve věku 86 let zemřela americká herečka Sylvia Milesová, známá z filmu Půlnoční kovboj, za nějž byla nominovaná na...

TELEVIZIONÁŘ: Lucie, postrach ulice a učitelka skejťáků totality

Z filmu Tohle není Kalifornie

Vůbec, ale opravdu vůbec nevadí, pokud případný zájemce o snímek Tohle není Kalifornie zaváhá, protože v životě nestál...

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na iDNES.cz