Diskuse k článku

Jste dospělí? Tak to tam raději nechoďte!

Psali jsme již mnohokrát, že číst příběhy o čarodějném sirotkovi je dobré. Jak pro požitek z četby samé, tak pro pochopení "nastupujícího světa". O filmu to říci nemůžeme. Tedy takhle: těžko bránit dětem v jejich podívané, dospělec se však utrápí nudou. "Harry Potter movie" je knihou doslovně převedenou do obrázků. Co nejde nafilmovat, to tu není.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alena

Čtu v pořadí třetí příběh Harryho Pottera, je mi 37 let jsem knihami nadšená. Začala jsem je číst jako přípravku na kino, které jsem dětem slíbila. Souhlasím s autorem článku, knížky jsou jedny z nejlepších, které jsem kdy četla a asi se ani dobře zfilmovat nedají. Docela jsem se u filmu nudila, což se o čtení těchto knih v žádném případě říct nedá. Tím ovšem nechci říci, že je to špatný film. Dětem se určitě bude líbit.
0/0
26.2.2002 11:38

Jrika

Děte někam.
Děte do prdele!!!!!!!!!!!!!!! Dyť je to dobrý, můj brácha to žere a jestli je to aspoň z poloviny dobrý jako knížka tak to bude hit. Nesnášim kretény který srovnávaj Harry Pottera s Pokémonama!!!!!!!!!!!!!
0/0
22.2.2002 15:45

Martin

Hollywoodská kuchařka opět nezklamala
a je jedno jestli je z dílny Hollywoodu, Fox 20´th Cebntury nebo Warner Bros. resp. jiného velkovýrobce pohádek pro děti (WalDisney) i dospělé (Universal).
Autor článku vystihuje naprosto přesně, jak vypadá hollywoodská kuchařka na úspěšné filmy. Přidejme k tomu opravduz namydlenost postav, prostředí  (i ta špína vypad ve filmu sterilně!) o příběhu nemluvě. On totiž není problém dospělého člověka, natož dítě, vystrašit, dojmout, rozplakat ...(se smíchem už je to podstatně horší...). Pokud náhodou je tomu jinak, všechno se tomu úspěšně podrobí. Autorovo dílo, film, marketing... Ostatně, přečtěte si Karla Čapka "Jak se co dělá - Jak se dělá film". A budete v tom mít jasno, i když Čapek psal své dílo v 30. letech. vystihl dokonale, jak film nakládá s dílem a hollywood toto nakládání dovedl k dokonalosti.
Hollywoodská kuchařka má několik úspěných receptů, které neselhávají. Recept na hamburgera taky ne. To jen pro pořádek, abyste věděli, co je vám předkládáno. Originální masový karbanátek, také jistě původně chutnal zcela jinak...
0/0
16.2.2002 23:30

Najdete na iDNES.cz