VIDEO: Pozor na malíček při pití čaje, radí Cleese v olympijském spotu

  12:30aktualizováno  12:30
Na co byste si měli dát pozor při návštěvě Velké Británie, vám prozradí člen legendární komediální skupiny Monty Python John Cleese ve spotech Českého olympijského výboru. Zve v nich na blížící se londýnskou olympiádu v roce 2012. První lekce, kterou nabízí portál iDNES.cz v exkluzivní premiéře, pojednává o pití čaje.

Cleese v Česku natočil deset spotů pod vedením režiséra Tomáše Mašína, autora světových reklam a tvůrce 3 sezón v pekle, filmu inspirovaného osudem Egona Bondyho. Britský herec se na obrazovce České televize bude objevovat od letošního října až do zahájení olympijských her v Londýně 2012.

Fotogalerie

Spoty podporující kampaň ŽijemeLondýnem.cz pracují s učebnicovými klišé. Následovat tak budou videa o červených telefonních budkách, nepraktických kloboucích či britském vynálezu – minisukních.

"Češi a Angličané mají podobný smysl pro humor, podobný odstup, umíme si ze sebe udělat legraci," uvedl Cleese. V jednotlivých klipech se pak představí v roli gentlemana, jenž na ostrovní zvyklosti upozorňuje a radí, co si s nimi počít.

"Když jsem vyrůstal, ještě existovala představa anglického gentlemana. Řekněme, že muži z horní a střední třídy se viděli jako gentlemani a jejich ženy o sobě rády mluvily jako o dámách. Ale gentlemanem byl i můj otec, který prodával pojištění, protože odpozoroval jejich hodnoty: být gentleman znamenalo být jemnou, uhlazenou osobou.

Vyprávěla se tehdy historka o jakémsi státníkovi, který byl pozván na velký banket. A když se začínalo s prvním chodem, uchopil špatnou vidličku. A král, který seděl hned vedle něj, to po něm zopakoval – aby ho nezahanbil. Ze stejného důvodu je pro většinu britských novinářů nemožné chovat se jako gentleman," řekl v rozhovoru pro MF DNES při své návštěvě Prahy.

Britský komik se narodil 27. října 1939 v Anglii a studoval práva v Cambridgi. Tam potkal Grahama Chapmana, s nímž později psal skeče pro skupinu Monty Python. Další jeho známou rolí je hoteliér Basil v seriálu Hotýlek, který psal se svou první ženou Connie Boothovou. Podílel se také na scénáři filmu Ryba jménem Vanda, kde hrál hlavní roli. Známý je i z poslední doby postavou R z bondovské ságy. Kromě toho napsal dvě knihy, zajímá se o vína. Třikrát se oženil, má dvě dcery.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Další z rubriky

Upocené vítězství. Čtvrtí Muži v černém našli 26 tisíc diváků

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Nejvyšší návštěvnost víkendových kin v Česku vykázal premiérový snímek Muži v černém: Globální hrozba. I když 26 tisíc...

RECENZE: Rave a nepřenosná extáze. Beats nesou to věčné kouzlo rebelie

Záběr ze snímku Beats

Píše se rok 1994, vláda vydává zákaz hudebních shromáždění „s opakujícími se údery“ a dva kluci ze skotského zapadákova...

RECENZE: Záchranářská Linka poradí, kam volat, ale častěji vzlyká

Ze seriálu Linka

Lékařská Sanitka už tu byla, pilotní Hasiči taky, o policejních ságách nemluvě. Takže zbývalo veškeré složky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz