Jen Rodinná pouta nemají prázdniny

  9:24aktualizováno  9:24
České seriálové novinky si vybírají dovolenou - kromě Rodinných pout. Jejich druhá řada bude na Primě pokračovat i během léta, ale jen jednou týdně, v úterý. Ostatní televize si premiéry vlastních seriálů šetří na září.
Rodinná pouta

Rodinná pouta - Herci Klára Jandová a Tomáš Krejčíř, hlavní tváře seriálu Rodinná pouta | foto: MF DNES

A všechny stanice opět léto postaví na zahraničních nákupech a reprízách.

Pod heslem Havaj na Nově se nejsilnější televize rozhodla hlavně bavit. "Každou sobotu uvedeme velký zábavný pořad, každý čtvrtek volíme nejlepší scénky z pořadů Novy," shrnula mluvčí Veronika Šmítková.

Volno si vyberou pořady Víkend, Kotel, Eso, Střepiny, Tele Tele, Prásk i Sedmička, která by však v případě aktuálních politických událostí "naskočila" zpět do programu.

Filmové nabídce Novy vládne osm příběhů s Jamesem Bondem, sedm Policejních akademií, pondělky s českým filmem a hollywoodské tituly Nepřítel státu, Vodní svět, Mlčení jehňátek či Šestý smysl.

Seriálům zase kraluje ve Státech nesmírně úspěšný CSI, cyklus o soudních vyšetřovatelích, který Nova uvede pod názvem Kriminálka Las Vegas.

Navíc má i australské Ranaře natočené podle skutečnosti a dva britské cykly o vaření: humorné Dvě dámy při těle vystřídá miláček teenagerů Jamie Olivier, který v Roztančené kuchyni připravuje pohoštění pro přátele.

Česká televize nazývá svůj prázdninový program Létem s idoly. "A to nejen filmovými, chceme upozornit také na 40. narozeniny večerníčků," slíbil mluvčí Martin Krafl reprízy nejúspěšnějších epizod i nový animovaný seriál Milady Sukdolákové SOSáci. K premiérám patří také dva dokumentární cykly, Výpravy za českými čerty a Česká mise o vojácích sloužících v cizině.

V kolekci filmů se kromě série francouzských Četníků objeví i snímky Fotr je lotr!, nebo Viktorie a Albert. Tradicí už se stalo Americké nezávislé léto, které letos zahrne třeba díla Muž, který nebyl, Komiksoví zlosynové či Rudé kůže.

Páteční pořad Jana Krause nahradí reprízy malých komedií, neděle připomenou domácí filmy natočené přímo pro ČT nebo s jejím podílem - od Bankrotářů přes Chlípníka po Ene bene.

Prima chystá Léto Vyvolených. "Aby bylo na první pohled jasné, jakým velkým projektem Prima nyní žije," zmiňuje kreativní ředitelka Jarka Sedláčková přípravy podzimní reality show Vyvolení.

Prázdniny budou patřit hlavně pořadům z dovozu - seriálu Doktor z venkova, teenagerovské legendě Beverly Hills 902 10, krimisériím v čele s Big Benem nebo Wolffovým revírem, návratu mafiánské Rodiny Sopranů.

Na seznamu filmů letní Primy jsou Tři muži a nemluvně, Hook, Manželství s nepřítelem, Hon na myš, Spáči, Šakalí léta, Vykoupení, Hlava rodiny, Pistolnice, Případ Pelikán, Kokosy v pralese či Vzpomínky na Afriku.

Pořady vlastní tvorby - s výjimkou speciálních Receptářů - si dají většinou oddech, některé z nich, Dementi či Nikdo není dokonalý, si diváci mohou dopřát jen v reprízách.

Autoři: ,

Nejčtenější

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

Nový Lví král zabral. Z čela návštěvnosti našich kin vyhnal Spider-Mana

Záběr z nového zpracování Lvího krále

V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man: Homecoming snímek Lví král...

VIDEO: Ad Astra. K výročí Apolla 11 poletí Brad Pitt ke hvězdám

Brad Pitt ve filmu Ad Astra

Jeho otec byl na jednosměrné misi k planetě Neptun, nejvzdálenější v naší sluneční soustavě. Roy McBride, kterého...

VIDEO: Před Vánocemi přijde kočičí tanec. Hlásí se muzikál Cats

Trailer k filmu CATS

James Corden, Taylor Swift, Jennifer Hudsonová, Ian McKellen, Idris Elba, Judi Denchová nebo Rebel Wilsonová. To je...

Najdete na iDNES.cz