Diskuse k článku

Jakubisko: Prezidenta má volit celý národ

I hraný film se stává dokumentem své doby. Snímek Juraje Jakubiska Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný, kde dvojici hlavních hrdinek hrály režisérova žena Deána Horváthová a Dagmar Veškrnová, se vrací do kin po deseti letech. A s tím odstupem pobaví ještě více, některé okamžiky dostávají bezděčně jiný význam. I proto, že se jedna z hvězd filmu mezitím stala českou první dámou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mimj

Kde berete čas?
Psát o někom,že ho jen nemáte rádi. no nic. Mám rád atmosféru filmu Sedím na konári ...,nelíbila se mi Nejasná zpráva. Přišla mi příliš nahuštěná podobenstvími  a Nostradamus mne oběcně nezaujal. jde jenom o ty filmy,ne
0/0
26.11.2002 0:41

KENY

Omyl
Jakubisko si sám osvojil image jakéhosi slovanského Felliniho.Skutečnost je taková, že jeho filmy už 20 let nikoho v Evropě nezajímají.A ta jeho Deana, Landovský by mohl povídat, naozaj perinbaba.Pán režisér se kamarádí s Klausem ale má pojištěného i Havla.Hlavně, se jim tu dobře žije,lépe než mnoha domácím občanům.Zlaté Čechy, pro někoho.
0/0
18.11.2002 8:35

mami

Re: Omyl
Mě zajímají. A znám takových dost.....
0/0
26.11.2002 11:47

Jakub

Re: Omyl
Tak zaprvé, co  zase proboha znamená ta poslední věta. Hodila by se k tomu věta Čechy Čechům. To je rétorika "pravých" obyvatel této země. Upřimně řečeno obešel bych se bez nich raději než bez lidí, kteří byli nuceni odejít ze své země a kteří něčeho dokázali. K druhé části. S Fellinim má lecos společného. Samozřejmě kromě toho, že je pojilo přátelství. Filmy pana Jakubiska nikoho nezajímají, a proto mu dávají ceny aby se ho zbavili, že?    
0/0
26.11.2002 18:08

Darius

Lepe byt bohaty (byvaly) agent STB (jako Jakubisko) nez chudy a neznamy
0/0
16.11.2002 18:26

Najdete na iDNES.cz